petak, rujan 5, 2014
U subotu će se nakon dugih 8 godina ponovno u službenom ligaškom susretu sastati sinjski Tekstilac i OSK. Prvi međusobni susret odigran je 1972. godine, a OSK i Tekstilac u povijesti su ukupno odigrali između 35 i 40 službenih susreta. Posjedujemo rezultate sa 29 utakmica i omjer je vrlo tijesan. Tekstilac ima 12 pobjeda, OSK 11 dok je 6 susreta završilo bez pobjednika.

Posljednji put u istoj ligi ova dva susjedna kluba nastupala su u sezoni 2005/06. Tada je odigran i posljednji službeni ligaški susret. Bilo je to 18.02.2006. i završio je pobjedom OSK-a od 2:1. Od igrača koji su tada nastupali za OSK i dandanas  boje tog kluba brane Zvonimir Norac-Kevo i Marin Samardžić, dok je kod Tekstilca još aktivan Žarko Kelava.

Za OSK su tada nastupili: Perica Perica, Marin Samardžić, Nediljko Bašić, Anđelko Marković, Damir Matijašević, Stipan Samardžić, Ante Eljuga, Teo Bilonić, Zvonimir Norac-Kevo, Ante Hrgović, Petar Marinović, Tihomir Marinović, Miro Anđelić i Josip Bitunjac.

Za Tekstilac su nastupili: Marko Tomić, Ivan Romac, Igor Vidalina, Josip Buljan, Dino Vuković, Žarko Kelava, Ivan Vučković, Ante Mravak, Josip Labrović, Andrija Botica, Ante Barać, Stipe Mravak i Goran Vuković.

Strijelci za OSK bili su Zvonimir Norac-Kevo i Ante Hrgović, a za Tekstilac Goran Vuković.

Što se promijenilo u tih 6 godina? Pa dosta toga. OSK je narednu sezonu nastupao sa klubovima iz Šibensko-kninske i Zadarske županije dok je Tekstilac bio član županijske lige Splitsko-dalmatinske županije. Nakon toga je OSK ponovno bio član 4. HNL Jug gdje se natjecao sa klubovima iz svoje županije te klubovima iz Dubrovačko-neretvanske županije dok je Tekstilac nastupao u županijskoj ligi.

Napravljeno je u tom periodu i dosta u vezi infrastrukture. OSK je dobio natkrivenu tribinu sa 300 mjesta, nove službene prostorije, urednije svlačionice dok je Tekstilac dobio novo igralište sa pripadajućim objektom.

Od zanimljivih činjenica istaknimo da je današnji trener Tekstilca Stipe Perić godinu i pol igračke karijere proveo u OSK-u gdje je ubilježio 42 nastupa i 4 pogotka.

U protekloj sezoni Tekstilac je osvojio prvo mjesto u 2. ŽNL i tako izborio promociju. Razloga za optimizam itekako imaju jer je ekipa ostala na okupu uz nekoliko pojačanja. Osim toga, i igre na pripremama su bile dopadljive. S druge strane OSK je doveo novog trenera, Mirka Labrovića, te nekoliko kvalitetnih pojačanja te nas zasigurno očekuje tijesna i neizvjesna utakmica.

Zamolili smo trenere ove dvije ekipe da u kratkim crtama najave susret.

Stipe Perić:  - Očekujem tvrdu utakmicu sa puno trke, pravu prvenstvenu kakva i dolikuje ovom derbiju. Nadam se da ćemo pokazati formu iz priprema i pokušati ćemo pobijediti. To svakako neće biti lagano jer OSK ima iskusnu ekipu s nekoliko igrača koji su godinama igrali više lige. Nama će nedostajati  Z. Runje, Kotromanović i Radović dok je Radić tek počeo trenirati nakon ozljede tako da nas očekuje jako teška utakmica.

Mirko Labrović: - Očekuje nas zahtjevna utakmica u kojoj će odlučivati detalji. Respektiramo momčad Tekstilca koja se pokazala kvalitetnom u pripremnom periodu no mi idemo igrati svoju igru, želimo pozitivnim rezultatom otvoriti sezonu i tako najaviti dobru formu.

Susret je na rasporedu u subotu u 17 sati na ŠC „Ivica Poljak Sokol i Andrija Alčić“.

« » sij 2018