utorak, veljača 26, 2013
Trogir 1912 - Trogirani su u Gomilici domaćini GOŠK-u. Očito su vidjeli da je ono na jesen bilo kriminalno, barem što se tiče rezultata. Igra im je bila nabij, skoči, udri. Opasni iz prekida, ali bez neke kreacije, radna ekipa. Tek su u drugom dijelu polusezone doveli Stojana. Promijenili su i trenera. Umjesto mladog Antiše Pavkovića stigao je Nikša Boljat i doveo dosta igrača (Marić-Arić, Karaman, Bilić..).

GOŠK -
GOŠK je i na jesen imao sjajnu ekipu tako da 4. pozicija ne čudi. Sad su iz Vala vratili Antu Mulu, odličnog igrača koji u Kaštel Starom nije dobio priliku. Doveli su i Marija Marovića. Visoki napadač, hajdukova škola. Pamtimo ga iz prošle sezone u dresu Sloge, sad je došao iz Jadrana.

Vinjani - meni osobno ne pretjerano omiljena ekipa, pogotovo u Vinjanima. Trenutno su 11. sa 13 bodova, puno osciliraju. Ne samo tokom prvenstva nego i tokom utakmice. U Otoku i Tučepima su imali komotna vodstva i prosuli.Iz Mračaja su doveli Ujevića i Grizelja na kojeg ne mogu računati u 14. kolu.

OSK
- klub su napustili stoperi Runje i Blažević, oba vrlo kvalitetna. Došao je Bazina kojeg Pavić zasad koristi na desnom beku. Na stopera je povukao Banića koji igra sjajno ko sat. No obrani možda malo fali brzine. Van stroja je zbog ozljede već mjesec dana sjajni bek Ante Tolj. Solidno ga zasad mijenja Gilić. Kroz posljednji tjedan-dva su ozljede imali Z. Grgat i Bašić-Šiško, dva vrlo bitna igrača za OSK, no za očekivat je da će bit spremni za nastavak prvenstva.

Mračaj - u Runoviću je atmosfera očito vrlo dobra, ako ne i odlična. Sam početak jesenske polusezone je bio dosta čudan. Velike pobjede pa neočekivani gubitci bodova. Isticao se problem viška napadača, a manjak veznjaka. Nalaze se na 6. poziciji i u ovu polusezonu kreću znatno pojačani. Uz Lešinu, tu su došli Josip Puljić, povratnik iz Kamena, Andrija Puljiz, Ante Puljiz.

VS

Omladinac - sjajna, mlada ekipa, Igraju lijepo, dojmljivo. Nisu puno mijenjali, nije bilo ni razloga. Trenutno su drugi i zasigurno ne žele dati Croatiji da im pobjegne.

Jadran - domaćinska ekipa, na jesen sa realno limitiranim kadrom. I oni se žele maknuti sa dna, a da to ostvare su doveli Goretu, Hercega, Jakira.

Urania -
imaju najvjernije i najorganiziranije navijače u ligi, sigurno je užitak igrati uz takvu podršku.Nalaze se na 8. mjestu. Kod kuće su znali zagorčat živoz GOŠK-u, Omladincu dok su u gostima slabiji.

Postira - meni draga ekipa, simpatična. Cijelo mjesto živi za klub. Igrači su iz Postira i okolice. Kod kuće su vrlo dobri, puno zabijaju. Imaju vodećeg strijelca lige u svojim redovima, Predraga Mićanovića.

VS

Orkan - na jesen su bili pravo osvježenje, dugo su bili na vrhu da bi tek pred kraj popustili i pali na 3. mjesto. Igraju otvoreno, lijepo za oko. Vrlo vjerojatno je da će pomrsit račune Croatiji i Omladincu.

Glavice - sigurno su očekivali više od 10. mjesta na jesen. Isto zanimljiva ekipa, i mladost i iskustvo. Na jesen su puno puto prikazali bolju igru od protivnika ali to ne bi kapitalizirali. Ostaje vidjeti jesu li se popravili u tom segmentu.

Mladost -
Mladost je dovela Predraga Šimića koji bi trebao puno donijeti na sredini terena. Sigurno su vrlo motivirani i žele se uključiti u borbu za vrh.

nk-oskotok @ 22:28 |Komentiraj | Komentari: 2 | Prikaži komentare
« » vel 2018