nedjelja, studeni 11, 2012
- Sjajno nogometno popodne viđeno je danas u Postirama. Po idealnim uvjetima u sportskoj atmosferi OSK je u drugom poluvremenu pregazio domaćina te je završilo 2:4.

Pavić je danas iznenadio sa sastavom jer je Stipu Banića-Škoju stavio na poziciju stopera da bi ga u drugom poluvremenu vratio na njegovu prirodnu poziciju u veznom redu.

Utakmica su uraganski započeli domaćini koji su u prvih 10-ak minuta mogli voditi barem 3:0. Već u prvoj minuti su zaprijetili Martinović i Mičanović ali je M. Samardžić sjajno reagirao. Vodstvo domaćih je došlo u 7. minuti preko Mičanovića koji je primio jednu dugu loptu i zabio. Isti igrač je u 9. minuti išao sam na vratara OSK-a ali ne uspijeva postići gol. Još veću priliku dvije minute poslije propušta Martinović.
Pavić ubrzo reagira te postavlja ekipu u 4-1-4-1. Sa desnog beka je na zadnjeg veznog preselio I. Samardžić, na desnog bočnog sa desnog krila se spustio Varvoda dok je Z. Grgat prepustio lijevo krilo Dukiću te otišao desno. Sam u vršku napada je bio Norac-Kevo.
To je donijelo ploda jer je gušća sredina donijela posjed i ravnotežu na terenu. Prvu šansu za OSK ima I. Grgat nakon ubačaja Tolja da bi u 21. Norac-Kevo sa 13 metara zatresao gredu na ubačaj Z. Grgata. U nastavku je udarac okušao I. Samardžić, ali Martinić je bio spreman. U 25. Dukić je probio stranu i ubacio ali na drugoj vratnici nije bilo nikoga. I u trenucima kad je OSK dominirao dogodila se velika greška u obrani OSK-a. Samardžić je istrčao na jednu dugu loptu, Varvoda se odlučio vratiti mu ju glavom te ga je prevario a loptu je u praznu mrežu pospremio Ivo Prugo. Potom su za OSK zaprijetili Dukić i Norac-Kevo da bi potonji u 45. minuti smanjio vodstvo.
U drugom poluvremenu nije bilo prilika sve do 55. kada je u prilici bio Prugo ali Samardžić to čita.
Minutu nakon Banić-Škojo puca glavom, ali ne pretjerano opasno. Nevjerojatan promašaj dogodio se u 72. minuti kada je Norac-Kevo neometan sa 11m loptu poslao nebu pod oblake.
U 74. udarac iskušava Varvodu da bi u 78. postigao čudesan gol. Tolj je ubacio iz auta, Banić-Škojo je glavom prenio loptu do Varvode koji sjajnim udarcem sa desne strane pogađa suprotne rašlje. U 79. Prugo je imao priliku vratiti vodstvo svojoj ekipi ali u situaciji 1 na 1 pobjeđuje danas sjajni Marijan Samardžić. U 81. OSK dolazi u vodstvo. Dugu loptu primio je Norac-Kevo i vratio je Banić-Škoji koji sa 20-ak metara puca iz prve u sami kut vrata domaćih.
Domaćini kreću po sve ili ništa, u 89. vratar OSK-a opet sjajno brani a u kontri 2 na 1 Varvoda asistira Z. Grgatu koji zabija za veliku pobjedu OSK-a. Vrijedi spomenuti i dobre reakcije igrača s klupe, a prve minute je dobio i kvalitetno iskoristio veznjak Šimunović.
Ključnim se pokazala odluka Pavića na promjenu sustava. I. Samardžić je danas pokazao da mu najbolje leži pozicija zadnjeg veznog dok je velik posao u sredini odradio i Bašić-Šiško.
OSK je ovom pobjedom došao do 5. pozicije sa 17 bodova.

Postira Sardi

2

Postira, ŠC Podježice, 11. kolo 1. ŽNL, 11.11.2012., 12:45h.

Gledatelja: 100

4

Suci: Vlado Majić, Ante Grčić, Bernard Kasalo. Delegat: Petar Gabrilo

NK Postira

Strijelci: 1:0 – Mičanović (7.), 2:0 – Prugo (32.), 2:1 – Norac-Kevo (45.), 2:2 – Varvoda (76.), 2:3 – Banić-Škojo (81.), 2:4 – Z. Grgat (89.)

Žuti: Postira – Božinović-Mađor, Marko Matulić, Baković