nedjelja, listopad 5, 2014

U petom kolu OSK je gostovao kod Vinjana te osvojio tri boda. Zanimljivo je da je svih 7 bodova, koliko ih ima na kontu, OSK osvojio u gostima.

Bila je to rastrgana utakmica, bez pravog ritma, ali sa dosta borbenosti na obje strane. Na koncu je završilo 0:2 iako su i domaćini imali periode kada su pritiskali no obrana OSK-a jučer je bila na visokom nivou.

Od standardnih igrača Labrović na raspolaganju nije imao Vardića i Šimunovića.

Već na samom početku OSK je imao stopostotnu priliku. Ante Banić-Škojo je proigrao brata Stipu koji je išao sam na vratara Vinjana no loše je pucao i lopta je otišla pokraj gola. U 11. minuti nakon kratkog proigravanja iz slobodnog udarca Aračič je pucao sa 25 metara no ne pogađa u okvir gola.

Udarac je potom u dva navrata okušao i Lozo, a dobru priliku za domaćine u 34. imao je Slišković no loše je pucao i Samardžić nije imao potrebe intervenirati.

OSK je imao nekoliko poluprilika, no nije konkretnije zaprijetio domaćem vrataru.

U 60. minuti OSK je poveo. Korner je izveo Poljak, netko od domaćih prenosi loptu na drugu stranu u namjeri da otkloni opasnost no na pravom mjestu i nečuvan se našao Banić te pogodio za slavlje među OSK-ovcima.

Nakon toga igrači OSK-a su podsvjesno zaigrali malo opreznije te domaćini pokušavaju doći do izjednačenja ali sve opasnosti obrana OSK-a je uspješno otklanjala. Od 72. minute OSK je igrao s igračem više nakon isključenja domaćeg igrača koje je uslijedio nakon što je dotični namjerno u glavu udario Antu Banić-Škoju.

U 75. minuti iz slobodnog udarca pucao je Bašić, a vratar Vinjana Radeljić odbija u korner. OSK je pobjedu osigurao u 84. minuti kada je na asistenciju S. Banić-Škoje iskusni Z. Norac-Kevo pogodio mrežu sa vrha 16-erca.

U sljedećem kolu OSK na svom terenu dočekuje Mračaj.

VINJANI Vinjani Donji

0

Vinjani Donji, Igralište Dovica, 04.10., 16:00, 5. kolo 1. ŽNL. Gledatelja:  50.