subota, travanj 5, 2014

- Drugi put u nešto manje od dva mjeseca OSK je visokim rezultatom svladao Glavice. Nakon 6:1 pobjede u kupu danas je bilo 7:0. OSK je tako postao najefikasnija ekipa lige sa 40 postignutih pogodaka u 18 utakmica.

Bila je ovo utakmica uspješnih debija jer osim što je Ante Porobija svoju trenersku karijeru otvorio na način na koji nije pomišljao ni u najluđim snovima, svoj debi za seniorsku ekipu OSK-a ostvarila su i dva mlada igrača OSK-a od kojih se puno očekuje u budućnosti. Alen Samardžić, jedan od najtalentiranijih mladih igrača u posljednje vrijeme danas je konačno upisao i službeni debi. I to kakav! Odmah u prvom nastupu bio je i strijelac. Dosad je nastupao samo u prijateljskim utakmicama. Igra na poziciji desnog krila, a u tekućoj sezoni vodeći je strijelac juniorske momčadi sa 8 pogodaka.

Ivica Bašić je kadet koji se ljetos vratio u OSK nakon jedne sezone provedene u Junaku. Igra na poziciji desnog krila i desnog beka, a iskoristiv je i u veznom redu.

Što se tiče današnje utakmice umjesto Marina Samardžića koji je pauzirao zbog crvenog kartona zarađenog prošlo kolo na desnom beku igrao je Ante Radović i odigrao sjajno – asistirao je i za jedan pogodak. U sastav se nakon ozljede vratio i iskusni Stipe Putnik te odradio više nego dobrih 55 minuta. Porobija nije mijenjao praktički ništa u odnosu na dosadašnje utakmice, a za tim nije ni bilo potrebe. Također je evidentno da je Boris Pavić napravio sjajan posao što se tiče fizičke pripreme. OSK je bio puno snažnija ekipa, jača u duelu te su igrači OSK-a nosili sve tzv. „ničije lopte“, a poznato je da utakmice pobjeđuje ona ekipa koja uspije u tome prevladati.

Nema smisla nekoga posebno izdvajati jer su svi igrači bili na potrebnoj razini, a to je ono što je Porobija tražio. Ipak, sa tri pogotka istaknuo se kapetan Stipe Banić-Škojo i zasluženo odnosi titulu igrača utakmice.

Prvu priliku OSK ima u 3. minuti kada na ubačaj I. Grgata Dukić ne reagira na najbolji način i propada neloša prilika. U 7. minuti ubacio je Stipe Banić-Škojo, ali Z. Norac-Kevo malo kasni. OSK je konstantno na polovici gostiju čija obrana kapitulira u 12. minuti. Šimunović je izveo korner, netko od gostiju čisti no lopta dolazi do I. Grgata koji sa 18 metara pogađa kroz šumu nogu za vodstvo OSK-a.

Domaćini i dalje nastavljaju prijetiti, ali ne realiziraju neke stopostotne prigode. Najbliže pogotku u tom periodu su bili I. Grgat koji je išao sam na Markovića no vratar Glavica čita njegovu namjeru te Dukić koji sa 12-13m neometan nakon povratne lopte Banić-Škoje puca po sredini što Marković brani.

Ipak, u 29. minuti Marković je bio nemoćan. Z. Norac-Kevo sjajno je dao loptu u prostor za Radovića koji se sjurio desnom stranom te uputio odličan centaršut za Banić-Škoju koji sa 13-14m volejom pogađa pod gredu. Akcija za deset!

U 43. minuti Putnik je presjekao jednu loptu, potom dodao Dukiću koji vidi usamljenog Z. Norca-Kevo, a iskusni Zakon ovakve prigode s lakoćom realizira. Prizemnim udarcem sa 15-ak metara matirao je Markovića.

Živo je OSK ušao i u drugo poluvrijeme te ubrzo povećao vodstvo. Igrala se 49. minuta kada je Šimunović ubacio iz kornera, Marković boksa loptu no ona dolazi do Dukića koji sa 15 metara iz okreta pogađa u lijevi kut.

U 56. minuti vidjeli smo solo-akciju I. Grgata no njegov udarac odlazi iznad gola. U 62. novi pogodak u mreži gostiju. Ponovno je danas vrlo aktivni I. Grgat pokupio jednu loptu, dodao Dukiću koji šalje visoku loptu na drugu stativu gdje je Banić-Škojo, a kapetan OSK-a glavom ju posprema u mrežu.

U 68. minuti jedna mala nesmotrenost vratara OSK-a Labrovića no dobro je na koncu osujetio pokušaj Katića te loptu odbio u korner. U 75. Šimunović je odličnom loptom u gol-šansu izbacio Alena Samardžića koji lobuje istrčalog Markovića no pogađa stativu. Ipak, 10 minuta kasnije Alen je uspio postići pogodak.  Primio je jednu loptu te u svom tipičnom solo-prodoru nanizao nekoliko igrača Glavica i pogodio u bliži kut za veliko oduševljenje na tribinama.

Konačnih 7:0 u 90. minuti postavlja Banić-Škojo topovskim udarcem u rašlje sa 16 metara nakon pogreške A. Romca.

OSK je i danas sa tribina imao podršku svojih Osica, a u sljedećem kolu gostuje kod Uranije koju prati navijačka skupina Štakori. OSK-a čeka vruć teren u Baškoj Vodi, no dobra je vijest što će Porobija imati slatke brige oko sastavljanja ekipe za tu utakmicu budući da se igrači koji su ovo kolo pauzirali vraćaju, a nitko nema problema sa ozljedama.

7

Otok, ŠC Gola Brda, 05.04., 15:00, 19. kolo 1. ŽNL. Gledatelja:  100.

GLAVICE Glavice

0

Suci: Luka Grbavac, Luka Milin, Miroslav Čalo. Delegat: Jakov Juretić

Strijelci:  1:0 – I. Grgat (12.), 2:0 - Banić-Škojo (29.), 3:0 - Z. Norac-Kevo (43.), 4:0 – Dukić (49.), 5:0 – Banić-Škojo (62.), 6:0 – Samardžić (85.), 7:0 – Banić-Škojo (90.)

Žuti kartoni: OSK – Labrović