subota, travanj 25, 2015
Igrači OSK-a još jednom su na domaćem terenu razveselili svoje navijače. U derbiju kola sa 2:1 su bili bolji od prvoplasirane ekipe u ligi Mladosti iz Prološca te su Mladost i OSK sada bodovno poravnati na vrhu s po 43 boda. Kako se sezona bliži kraju (ostala su još četiri kola, nap. a) već pomalo kreću kalkulacije no da skratimo – OSK treba pobijeđivati sve do kraja i nadati se kiksu Mladosti kako bi preuzeo vrh. Raspored je sličan – OSK u subotu dočekuje Slogu, potom ide u Tučepe u goste Jadranu. Poslije Jadrana slijedi domaći susret s Postirama Sardi, a posljednje kolo OSK igra u Dugom Ratu protiv Orkana. Mladost u nedjelju dočekuje Jadran (T), potom gostuje kod Postira, nakon toga igra na Šarampovu sa Orkanom, a u posljednjem kolu u Sinju protiv Tekstilca.

Sada se vratimo na jučerašnji susret koji je opravdao epitet derbija. Čvrsta utakmica, jakog ritma i s prigodama na obje strane zadovoljila je brojnu publiku koja je došla pogledati ovaj zanimljiv susret. Obje ekipe su imale podršku svojih navijača, a sretniji su na koncu bili domaći. U sastav OSK-a se nakon suspenzije zbog tri žuta kartona vratio Ante Banić-Škojo, a priliku je od prve minute dobio Dominik Plavša koji je odigrao svoju najbolju utakmicu u dresu OSK-a te na koncu bio i s(p)retni strijelac.

Već na početku OSK je preuzeo kontrolu igre te u trećoj minuti nakon kornera nekoliko igrača OSK-a puca no sjajni vratar gostiju Baćak to sve brani (Baćak je u poluvremenu zamijenjen zbog sumnje na mali potres mozga, a mi mu želimo što brži oporavak). U 15. minuti OSK dolazi u vodstvo. Ponovno je OSK imao korner, centrirao je Bašić, gosti to čiste te lopta ponovo dolazi do Bašića koji je uočio Mandaca koji se izvukao na drugu vratnicu te mu centrirao a Mandac glavom loptu vratio u sredinu gdje se najbolje snašao kapetan OSK-a Stipe Banić-Škojo i pospremio ju u mrežu.

U 24. minuti slavili su igrači gostiju no kratko. Nakon jednog ubačaja Bilić je ostao sam, te uputio udarac koji je išao u mrežu, no netko od njegovih suigrača je loptu dirao tik pred gol-crtu te je dosuđeno zaleđe.

U 27. minuti odlična prigoda za OSK. Nakon oduzete lopte OSK se brzo otvorio, Vučemilović-Alegić je dao sjajnu loptu za A. Banić-Škoju koji se sjurio u 16-erac gostiju, lažnjakom prevario čuvara te lijevom nogom pucao u suprotne rašlje, ali je Baćak taj udarac maestralno obranio. U 33. minuti pucao je Plavša, udarac ipak nije bio previše jak da ozbiljnije ugrozi gol Mladosti. U 40. minuti još jedna prigoda za OSK, nakon povratne lopte s desne strane u dobroj je prigodi S. Banić-Škojo no promašuje loptu.

U 41. minuti nakon ubačaja glavom puca sjajni napadač gostiju Ribičić te pogađa gredu i to je bilo sve od sadržajnog i zanimljivog prvog poluvremena. U 51. minuti OSK je poveo nakon velike greške pričuvnog vratara gostiju Malenice. Plavša je dao loptu u prostor za nekog od napadača OSK-a no to dodavanje je bilo prejako i lopta je išla prema Malenici te mu prošla ispod noge i završila u mreži za veliko slavlje OSK-a.

Nakon toga su gosti bili u malom šoku te su na trenutke djelovali dezorganizirano i u tim trenucima su bili zreli za još jedan pogodak. Nakon 10-ak minuta se bude te prijete preko Ribičića u 65. da bi isti igrač zabio u 67. minuti nakon što je izišao sam na vratara OSK-a. U 70. minuti Ribičić ima stopostotnu šansu za poravnanje, ponovno je išao sam na Samardžića koji je izvrsnom intervencijom i pravovremenom reakcijom spriječio pogodak. Poslije toga ponovno se uspostavlja ravnoteža, gosti su krenuli malo otvorenije što je ostavljalo dosta prostora za napadače OSK-a no nedostajalo je konkretnosti u završnici. U 90. minuti u šansi je bio Žižić nakon dodavanja Bašića no njegov dobar udarac pročitao je Malenica.

Nakon posljednjeg sučeva zvižduka na centru terena zaorila se pjesma među nogometašima OSK-a te je nakon toga uslijedio i pozdrav s navijačima.

Moramo pohvaliti sve igrače OSK-a za prikazanu borbenost i zalaganje. Ovo je bila deseta uzastopna pobjeda OSK-a na Golim Brdima dok u posljednih 17 utakmica ukupno OSK ima tek 1 poraz.

Čeka nas zasigurno uzbudljiva završnica 1. ŽNL, a OSK u sljedećem kolu u subotu na Golim Brdima dočekuje Slogu iz Mravinaca.