nedjelja, studeni 15, 2015
- Poslije dva uzastopna poraza u gostima OSK se vratio na pobjedničke staze. Ako se već ne može osvojiti ništa u gostima onda je bitno ne rasipati bodove na domaćem terenu, što naša momčad ni ne čini. Visio je imperativ pobjede u jučerašnjom susretu 15. kola 3. HNL Jug nad glavama igrača OSK-a koji su u finišu dvoboja došli do pogotka.

Za razliku od utakmice s Mosorom Bašić je na raspolaganju imao gotovo sve igrače - već od prije su ozlijeđeni Ivan Norac-Kevo i Ivan Samardžić dok lakšu ozljedu ima Petar Bašić-Šiško.

U prvom poluvremenu gosti su imali nekoliko lijepih prigoda koje nisu iskoristili te im se na kraju to i osvetilo. Pogodak za OSK, svoj prvi trećeligaški, postigao je Zvonimir Grgat, a spomenimo i kako je kapetan OSK-a Stipe Banić-Škojo jučer upisao 150. službeni nastup za OSK.

Nakon 15-ak minuta izjednačene igre gosti su preuzeli inicijativu te zaprijetili u 18. minuti preko Frane Jerkovića koji nakon ubačaja Medića s desne strane puca glavom no Samardžić to odbija u korner. Dvije minute kasnije s lijeve strane centaršut je uputio Kapović, ovaj put glavom puca Medić ali nije bio precizan.

OSK opasno živi u tim trenucima pa tako u 22. minuti sa 13-14 metara silovito, ali malo iznad grede puca kapetan gostiju Ante Batinović.

OSK je imao prigodu u 36. minuti preko Jure Matijaševića koji je previše oklijevao i na kraju slabo pucao.

Drugo poluvrijeme prigodom otvara OSK. Igrala se 54. minuta kada pucao Grgat, ali loše. U 61. minuti Jerković je lobom sa 40 metara pokušao na spavanju uhvatiti vratara OSK-a koji je bio spreman za taj izazov. U 75. minuti jedna lopta je došla do Grgata koji s 15 metara iz okreta puca malo pokraj gola.

I onda, pogodak vrijedan tri boda - igrala se 83. minuta kada je iz veznog reda lopta upućena u dubinu za Zvonimira Grgata koji se othrvao pokušajima stopera gostiju da ga zaustave prekršajem, izišao sam na vratara Rolja i matirao ga za veliko slavlje i tri velika boda.

Do kraja nije bilo prigoda ni na jednoj strani. U sljedećem kolu OSK-a očekuje lokalni derbi, utakmica u Hrvacama protiv istoimenog domaćina.

OSK - Neretva 1:0 (0:0)

Otok - ŠC Gola Brda

Gledatelja: 150

Sudac: Ivan Taraš (Solin). Pomoćnici: Ante Gulin (Šibenik) i Neven Gulin (Šibenik). Četvrta sutkinja: Jelena Pejković (Split). Delegat: Marin Pavković (Trogir).

Žuti kartoni: OSK - nema. Neretva - Kapović, Prce, D. Batinović, Jerković.

OSK: Marijan Samardžić, Dolić, P. Bašić ml., M. Bašić (od 66. Omazić), Karamarko, Poljak (od 66. Plavša), S. Banić-Škojo, P. Bašić-Bosi, Matijašević (od 90. Marin Samardžić), Grgat, N. Bašić. Klupa: Marković, A. Banić-Škojo, I. Bašić, Vukas. Trener: Petar Bašić-Bosi.

Neretva: Rolj, Glavan, Kapović (od 62. Prce),  Do. Kuran, D. Batinović, Bubalo, A. Batinović, Medić, Jerković, Brečić, Dr. Kuran (od 85. Dan. Šutalo). Klupa: Dragobratović, Popović, Dav. Šutalo, Turić, Mustapić. Trener: Mario Gujinović.

nk-oskotok @ 13:30 |Isključeno | Komentari: 0