utorak, veljača 3, 2015
- OSK je danas u Glavicama odigrao drugu pripremnu utakmicu. Bio je bolji od domaćina sa 2:1, a oba pogotka za OSK postigao je Nino Vučemilović-Alegić, novo lice u redovima OSK-a. Uz njega istaknimo dobru partiju stopera Dina Ljubasa, također novog igrača OSK-a.

Nedostajalo je danas Bašiću pet igrača – kapetan Stipe Banić-Škojo, potom Ivan Norac-Kevo, Nikola Bašić, Josip Vardić te ozlijeđeni Marin Samardžić. I domaćini su također bili oslabljeni neigranjem nekoliko važnih igrača.

OSK je zaigrao u formaciji 4-1-3-2. Na golu je bio Marijan Samardžić, u obrani s desna na lijevo Ante Banić-Škojo, Dino Ljubas, Hrvoje Mandac i Denis Gilić. Zadnji vezni bio je Bože Poljak, na desnom krilu Alen Samardžić, polušpici Petar Bašić, na lijevom krilu Marko Tadić, a napadački tandem su bili Zvonimir Grgat i Nino Vučemilović-Alegić.

Prvo poluvrijeme je bilo kvalitetnije, što se tiče discipline u igri i tehničko-taktičkog segmenta. Igralo se odgovorno na obje strane i teško se dolazilo u prilike. Prvi je zaprijetio Grgat čiji udarac Matić lako kroti. S druge strane opasno je iz slobodnjaka zaprijetio Labrović, lopta je otišla malo iznad gola. OSK je poveo sredinom poluvremena kada je centaršut Tadića rukom blokirao Jukić te sudac pokazuje na bijelu točku. Siguran realizator najstrože kazne bio je Vučemilović-Alegić. Isti igrač je zaprijetio još jednom, a na iskušenje je u 40. minuti udarcem iz slobodnog udarca Matića stavio Bašić.

Igrala se 52. minuta kada je OSK povećao vodstvo. Bašić je prošao nekoliko igrača te podvalio loptu za Vučemilovića koji izbija sam ispred vratara, zaobilazi ga i šalje loptu u mrežu. Bude se potom i Glavice te nekoliko puta opasno prijete, a neke prilike koje su promašili su za rubriku vjerovali ili ne. Za OSK su zaprijetili Alen Samardžić čiji je udarac klizećim startom blokirao stoper domaćih Dolić te Dino Ljubas nakon kornera. Domaći su smanjili u 80. minuti kada je Marković obranio jedan udarac, a odbijana posprema Labrović.

U drugom poluvremenu je i loš teren utjecao na samu igru onemogućujući zamišljeno. Ipak, utakmica je poslužila svojoj svrsi, oba trenera su bila zadovoljna i što je najbitnije prošlo je bez ozljeda.

OSK bi prema planu sljedeću utakmicu trebao igrati u subotu u Polači.

OSK: M. Samardžić, A. Banić-Škojo, Ljubas, Mandac, Gilić, Poljak, A. Samardžić, P. Bašić, Tadić, Grgat, Vučemilović-Alegić. Još su igrali: Šimunović, Norac-Kevo, Plavša, Vukas, Čikara, Marković, Varvoda, I. Bašić.

Glavice: Matić, Dolić, Jukić, Katić, Bikić, Matijašević, Šimac, Matas, Zebić, Čugura, Labrović. Još su igrali: Macan, Svalina, Romac,Poljak, Ramljak.

nk-oskotok @ 21:24 |Isključeno | Komentari: 0