nedjelja, studeni 27, 2016

- Seniori OSK-a domaćom pobjedom zaključili su 2016. godinu. Bila je to jako dobra predstava OSK-a, pogotovo prvih 45 minuta u kojima je naša momčad igrom "razbila" goste iz Omiša te je šteta što se pitanje pobjednika nije riješilo već u prvom dijelu već se moralo strepiti do samog kraja - konačan rezultat bio je 3:2.

Na vrata OSK-a vratio se Ante Bilandžić, ispred njega u obrani su igrali N. Bašić, Banić, Karamarko i Norac-Kevo. Kao dva zadnja vezna igrali su M. Bašić i P. Bašić, ispred njih Bašić-Šiško, desno I. Bašić, lijevo Grgat, a u vrhu napada S. Banić-Škojo.

OSK je od starta krenuo snažno pritiskati goste pa tako obrana Omiša u 7. minuti odbija loptu nakon kornera no ona dolazi do Grgata koji je ponovno ubacio u sredinu gdje najviše skače Karamarko i puca glavom, ali malo iznad gola. U 22. minuti odličan prodor Grgata po lijevoj strani i oštar prizeman ubačaj koji je ipak malo prebrz za sve igrače OSK-a.

U 23. minuti odlično je pucao Bašić-Šiško, ali lijepom obranom istaknuo se Kulić. Vratar Omiša je minutu potom dobro ispucao loptu koja je odskočila i prevarila I. Bašića, do nje dolazi gostujući igrač no u njegovom udarcu nije bilo snage. U 29. minuti korner za OSK nakon kojeg je glavom u lijevi kut pucao Karamarko no netko od gostiju na gol-crti blokira loptu i spašava siguran pogodak.

OSK je konačno došao do vodstva u 30. minuti - ponovno je bio korner, gosti su kratko odbili loptu no do nje prvi dolazi Bašić-Šiško čiji je prvi udarac blokiran no iz drugoga pokušaja veznjak OSK-a neobranjivo pogađa u lijevu stranu. Tri minute kasnije OSK je udvostručio vodstvo - I. Bašić je dobio loptu na desnoj strani, efektno se oslobodio jednog igrača te potom dugo vukao loptu i pucao snažno s 25 metara, a lopta je odskočila tik ispred Kulića i prevarila ga.

U 35. minuti solo-akcija Norca-Keve i dobar udarac desnom nogom koji odlazi malo pored gola. Bilo je to sve od prvog dijela.

Već na početku drugog dijela uslijedila je velika prilika za OSK. Igrala se 46. minuta kada je Bašić-Šiško prošao nekoliko igrača i ubacio na lijevu stranu gdje je na loptu uklizao P. Bašić no odlično je reagirao Kulić i spasio svoju mrežu. Nedugo potom radi ozljede je iz igre morao izići M. Bašić te se na poziciju zadnjeg veznog spustio Bašić-Šiško što je otupilo napad i pritisak OSK-a. Gosti su se oslobodili i do 1:2 došli u 63. minuti kada je upućen dobar centaršut s lijeve strane, a na pravom se mjestu našao Vučemil i glavom zatresao mrežu OSK-a. Tri minute kasnije već je 2:2 - gosti su kratko odigrali korner, uslijedio je centaršut, a u gužvi se najbolje snašao Knezović i poslao loptu u mrežu.

U 75. minuti jedan pokušaj centaršuta gostiju završava na vratnici, a u 78. minuti velika prigoda na drugoj strani - P. Bašić je potkopao loptu i prebacio obranu gostiju, lopta je došla do Jelića koji puca iz dobre pozicije, ali njegov udarac čita i brani Kulić. Jelić je ipak u 84. minuti zatresao mrežu za, pokazati će se, tri boda. U začetku akcije sjajno je pucao Bašić-Šiško, lopta je odsjela na gredi, do nje dolazi P. Bašić koji prolazi lijevom stranom 16-erca gostiju i odigrava povratnu loptu na koju natrčava i puca Bašić-Šiško - Kulić njegov udarac brani, ali lopta se odbija na drugu stranu do Jelića koji iz blizine šalje loptu u mrežu za veliko slavlje.

OSK je do kraja sačuvao tri boda i sa osvojenih ukupno 26 bodova mirno odlazi na zimsku pauzu. U idućim danima malo ćemo opširnije analizirati proteklu polusezonu, a spomenimo kako se prvenstvo nastavlja 04. ožujka kada na Gola brda stiže dubrovački GOŠK Dubrovnik 1919.

OSK - Omiš 3:2

Otok - ŠC Gola brda

Gledatelja: 150

Sudac: Luka Mrčela (Šibenik). Pomoćnici: Josip Budan (Podgradina) i Neven Gulin (Šibenik). Četvrti sudac: Ante Žilić (Škabrnja). Delegat: Ljubomir Puljiz (Runović).

Strijelci: 1:0 - Bašić-Šiško (30.), 2:0 - I. Bašić (33.), 2:1 - Vučemil (63.), 2:2 - Knezović (66.), 3:2 - Jelić (84.)

Žuti kartoni: OSK - I. Bašić, Norac-Kevo, N. Bašić. Omiš - Hajder, Puljić.

OSK: Bilandžić, I. Bašić (od 77. Ramljak), Norac-Kevo, P. Bašić, M. Bašić (od 48. T. Samardžić), N. Bašić, S. Banić-Škojo (od 63. Jelić), Bašić-Šiško, Grgat, Banić, Karamarko. Klupa: Munivrana, Tadić, A. Banić-Škojo, Katić. Trener: Petar Bašić.

Omiš: Kulić, Kuvačić, Knezović, Pivčević, Imeri, Vučemil, Puljić, Bilić (od 46. Čobanov), Hajder, Rako, Tolušić (od 57. Vrkić). Klupa: Škorić, Čagalj, Kedžo. Trener: Goran Pekas.

nk-oskotok @ 13:05 |Isključeno | Komentari: 0