subota, studeni 5, 2016

- Seniori OSK-a danas su doživjeli težak poraz od Hrvaca - na kraju je bilo 6:0, a čak 4 pogotka domaćini su postigli u posljednjih 15 minuta. Prvo poluvrijeme završilo je 1:0, a taj rezultat bio je aktivan sve do 57. minute,

Osim lošeg rezultata druga loša vijest je da je OSK do kraja ovog dijela prvenstva ostao bez Ivana Lipotića koji je doživio ozljedu čeljusti nakon što je sredinom prvog poluvremena dobio udarac u lice.

Spomenimo i debi Gorana Ramljaka koji se predstavio u dobrom svjetlu.

Bolje u utakmicu ulaze Hrvace te prve prijete - u 7. minuti s lijeve strane je ubacio Dadić, a u šani se našao M. Vukušić. Minutu poslije s lijeve strane ubacuje A. Štimac, a Sablić puca pokraj gola. U 18. minuti s 40 metara pucao je P. Bašić, nije to bilo bezopasno. U 23. minuti dolazi do spomenute ozljede Lipotića, a veznjak Hrvaca A. Vukušić prolazi tek sa žutim kartonom. U 25. minuti puca Poljak, a nakon toga Hrvace koriste brojčanu prednost jer zamjena u redovima OSK-a nije bila izvršena te dolaze u vodstvo preko Sablića koji je dobio loptu s lijeve strane i imao se vremena namjestiti i pogoditi mrežu.

U 29. minuti Bilandžić brani udarac Dadića, a nakon toga Sablić puca iznad gola. To je bilo sve od prvog dijela.

Na početku drugog poluvremena kod OSK-a je ušao Jelić s kojim OSK odmah biva opasniji, ali nekoliko dobrih situacija ne uspijevaju se dovesti do kraja. U 57. minuti Hrvace povećavaju vodstvo - P. Bašić je napravio prekršaj na igraču Hrvaca, a sudac Krišto prvo dosuđuje kazneni udarac da bi na sugestiju pomoćnika Prose koji je bio u najboljoj poziciji promijenio odluku i dosudio prekršaj, ali izvan kaznenog prostora. S desne strane oštro je iz prekida ubacio Sablić, a snažnim udarcem glavom mrežu OSK-a je zatresao Vladimir Štimac. U 63. minuti puca Dadić, a u 71. na drugoj strani uzvraća Ramljak čiji udarac Guć odbija u korner.

U 75. minuti Bilandžić udarac Sablića odbija u korner iz kojeg je ubacio A. Vukušić, a u strijelce potom upisao i drugi stoper Hrvaca - Ivan Zorica.

U 79. minuti S. Banić-Škojo griješi u predaji lopte, uzima ju Barać koji na koncu proigrava Sablića, a napadač Hrvaca se po drugi put upisuje u strijelce prebacivši Bilandžića. U 85. minuti drugi žuti karton i isključenje zarađuje N. Bašić, a u posljednje tri minute utakmice još dvije lopte završavaju u mreži OSK-a - prvo u 87. minuti zabija Dadić, a u 90. i Stipe Barać za konačnih 6:0.

Ružan poraz OSK-a kojeg treba što prije zaboraviti i pokušati u narednom domaćem susretu protiv Croatije osvojiti tri boda.

Hrvace - OSK 6:0

Hrvace - Igralište Hrvaca

Gledatelja: 200

Sudac: Antonio Krišto (Split). Pomoćnici: Damir Mladin (Omiš) i Ante Proso (Gata). Četvrti sudac: Matej Pavić (Split). Delegat: Zdravko Perica (Šibenik).

Strijelci: 1:0 - Sablić (28.), 2:0 - V. Štimac (57.), 3:0 - Zorica (75.), 4:0 - Sablić (79.), 5:0 - Dadić (87.), 6:0 - Barać (90.)

Žuti kartoni: Hrvace - A. Vukušić, Vuković, Dadić. OSK - Poljak, A. Banić-Škojo, Ramljak, S. Banić-Škojo.

Crveni karton: OSK - N. Bašić

Hrvace: Guć, Zorica, V. Štimac, Borozan, Barać, A. Štimac (od 83. Botica), M. Vukušić (od 64. Matijašević), Sablić, A. Vukušić, Vuković (od 81. Božinović), Dadić. Klupa: Ćurković, Ajduković, Galić, Marinović. Trener: Ivan Medvid.

OSK: Bilandžić, A. Banić-Škojo, Lipotić (od 28. Ramljak), Karamarko, P. Bašić (od 72. Tadić), Poljak, S. Banić-Škojo, Katić (od 46. Jelić), Bašić-Šiško, Grgat, N. Bašić. Klupa: Munivrana, I. Bašić, Samardžić, Šipić. Trener: Petar Bašić.

nk-oskotok @ 17:43 |Isključeno | Komentari: 0