nedjelja, listopad 12, 2014
- U šestom kolu 1. ŽNL na Golim brdima gostovao je Mračaj iz Runovića. Na kraju je završilo podjelom bodova, 1:1, što je na koncu i najrealniji ishod. OSK je nastupio bez Mandaca koji ima problema s ozljedom lože, a jučer je u ranoj fazi utakmice, već u 16. minuti, ostao i bez Bože Poljaka koji je zbog ozljede koljena morao izvan igre. S druge strane Mračaj je bio bez Boženka Lešine, svog najboljeg strijelca.

Nije se vidjelo jučer puno od nogometa, dosta nabijanja je bilo na obje strane, a pravu akciju gotovo da momčadi nisu ni kreirale. U prvom poluvremenu nije bilo puno prilika, obje obrane su bile na visokoj razini. Ipak, u 27. minuti OSK je imao veliku priliku povesti iz najstrože kazne.Prethodno je Stipu Banić-Škoju sapleo stoper gostiju Ante Puljiz. Penal je izveo Duje Banić no njegovu namjeru vratar gostiju Jakić je pročitao i obranio udarac. Na odbijenu loptu ponovno je natrčao Banić no još jednom je uspješniji bio Jakić.

Gosti su pokušavali ugroziti vrata OSK-a ubacivanjima s bočne pozicije, a posebno dobar je bio lijevi bočni Mračaja - Vodanović no centašutevi su ili bili prejaki ili su ih braniči OSK-a čistili.

U drugo poluvrijeme bolje su ušli gosti i zagospodarili terenom. Vratnicu je udarcem sa 18 metara pogodio Ante Puljiz-Bili, a potom je dva opasna pokušaja iz slobodnih udaraca imao Andrija Puljiz. Jedan je odlično obranio Samardžić, a kod drugog je vratnica spasila OSK.

Mračaj je zasluženo poveo u 63. minuti kada je Ante Puljiz-Bili rutinirano realizirao situaciju 1 na 1. Labrović je odmah reagirao uvođenjem još jednog napadača - Zvonimira Norca-Keve. Nakon vodstva gostiju težište igre se pomaklo pomicalo na polovicu Mračaja, a i gosti su se sami podsvjesno povukli. Izjednačenje je stiglo u 78. minuti kada je nakon ubačaja Šimunovića na 16 metara ostao nečuvan Z. Norac-Kevo, povukao loptu još par metara i zabio pokraj nemoćnog Jakića.

Do kraja je OSK bio taj koji je više tražio tri boda, a po reakcijama gostiju očito su na koncu bili zadovoljni s jednim bodom.