subota, veljača 25, 2017

- Seniori OSK-a danas su gostovali u Hrvacama u sklopu 2. kola županijskog kupa. Prolazak dalje na kraju su izborili domaćini pobjedom od 4:2, a sama utakmica bila je kvalitetna s obje strane. I dok je prvo poluvrijeme bilo siromašnije prigodama u drugome smo vidjeli čak 5 pogodaka, dva kaznena udarca, isključenje...

OSK-ovom prezentacijom možemo biti zadovoljni, malo je nedostajalo da ova utakmica ne ode na našu stranu. Zalaganje i trka su bili na visini, a po teškom terenu vidjeli smo niz brzih i lijepih akcija. Ipak, manjak koncentracije u nekim trenucima u našoj momčadi te raspoloženi Stipe Barać (tri pogotka i asistencija) u domaćim redovima koštali su nas poraza.

U momčadi OSK-a danas nije bilo Grgata i Zebića, a od ostalih standardnih igrača Banić je ušao u drugom poluvremenu (i zanimljivo, igrao kao napadač) dok N. Bašić koji nema pravo nastupa u prvom kolu nije ulazio u igru.

Prvu prigodu ima OSK u 6. minuti preko Ivice Bašića no nije uspio na vrijeme uputiti udarac te su ga domaćini izblokirali. U tim trenucima puhao je na trenutke jak vjetar niz koji su napadali domaćini koji su prijetili većinom iz prekida ali bez učinka. U 27. minuti Bašić-Šiško je uputio dobru loptu za S. Banića-Škoju koji je do nje došao prije Ajdukovića, uspio šutirati, ali vratar Guć odbija u korner.

Hrvace su povele u 38. minuti kada su si naši igrači zakomplicirali život i skrivili prekršaj iz kojeg je odlično ubacio Barać, a najbolje je u sredini skočio domaći kapetan Ivan Zorica i udarcem glavom doveo svoju momčad u vodstvo.

Minutu potom s lijeve strane je ubacio lijevi bek Hrvaca Bilandžić, A. Štimac je iz blizine pucao, ali Bilandžić na vratima OSK-a brani taj udarac. Bilo je to sve od prvog poluvremena.

Drugo nije ni krenulo, a domaćini su povećali vodstvo. Pomalo prestrogo sudac je jednu situaciju između Bilandžića i A. Štimca procijenio kao dovoljno za kazneni udarac kojeg u pogodak pretvara Barać.

OSK je smanjio također iz kaznenog udarca kada je jednu dugu loptu odlično primio Bašić-Šiško, ušao u 16-erac domaćih gdje ga s leđa sapliće Zorica te sudac na sugestiju pomoćnika dosuđuje kazneni udarac, a Zorica zarađuje drugi žuti karton i isključenje. Precizan s bijele točke bio je Petar Bašić-Šiško.

Odmah u prvom sljedećem napadu OSK je iskoristio igrača više - s desne strane ubacio je A. Banić-Škojo, loptu je na 10-ak metara od gola primio Bašić-Šiško te preciznim i snažnim udarcem u suprotnu stranu postigao svoj drugi pogodak za poravnanje rezultata.

Mogao je OSK sasvim preokrenuti rezultat u 60. minuti kada je nakon kornera odigrana kratka akcija koju dobrim udarcem s preko 20 metara završava A. Banić-Škojo, vratar je uz krajnje napore uspio obraniti taj pokušaj.

Hrvace malo dolaze do daha te u 62. minuti jednu naizgled bezopasnu situaciju pretvaraju u pogodak - Barać se uspio othrvati M. Bašiću te iskosa izlazi sam na Bilandžića i šalje loptu u mrežu za novo vodstvo domaćih.

U 65. minuti P. Bašić (Bosi) proigrava Bašić-Šišku koji se našao u dobroj poziciji no udarac lijevom nogom nije bio dovoljno dobar. Dvije minute kasnije Bašić-Šiško dodaje Baniću koji sa 18 metara puca iz okreta te se domaći vratar Guć morao dobro ispružiti da obrani taj udarac. U 76. minuti Barać sa igračem na leđima prima jednu loptu, odlaže ju za A. Štimca te pronalazi prostor između dva stopera OSK-a koja su stajala preširoko, ponovno dobiva loptu i mirno postiže pogodak za svoj hat-trick.

Nakon toga je malo pao itenzitet utakmice, OSK je pokušava doći do pogotka i zakuhati završnicu no ozbiljnije se nije zaprijetilo dok su domaćini u posljednjim trenucima izašli sami na vratara OSK-a koji je uspio obraniti nekoliko udaraca. Bilo je to sve od ove zanimljive utakmice, Hrvacama čestitke na prolasku dalje, a mi se okrećemo sljedećoj suboti kada je nastavak 3. HNL Jug, a na Gola brda stiže GOŠK Dubrovnik 1919.

Hrvace - OSK 4:2 (1:0)

Hrvace - Igralište Hrvace

Gledatelja: 100

Sudac: Drago Mikulić (Split). Pomoćnici: Anđelko Zebić (Dicmo) i Mario Vrkić (Solin). Delegat: Mate Šiško (Kaštel Lukšić).

Strijelci: 1:0 - Zorica (38.), 2:0 - Barać s 11m (47.), 2:1 - Bašić-Šiško s 11m (56.), 2:2 - Bašić-Šiško (57.), 3:2 - Barać (62.), 4:2 - Barać (76.).

Žuti kartoni: Hrvace - Barać, V. Štimac, Bilandžić, Ajduković. OSK - N. Bašić, M. Bašić.

Hrvace: Guć, Ajduković, Zorica, V. Štimac, Matijašević, Barać, A. Štimac, Bilandžić, M. Vukušić (od 65. Maganić), Buljan (od 60. Vuković), J. Galić (od 66. A. Vukušić). Klupa: Ćurković, I. Galić, Marunica, Dadić. Trener: Ivan Medvid.

OSK: Bilandžić, A. Banić-Škojo, P. Bašić (Pero), I. Norac-Kevo, M. Bašić, Poljak, S. Banić-Škojo, I. Bašić (od 60. Samardžić), Bašić-Šiško, P. Bašić (Bosi), Ramljak (od 46. Banić). Klupa: Vugdelija, N. Bašić, Vuleta, Katić, T. Norac-Kevo. Trener: Petar Bašić.

nk-oskotok @ 20:03 |Isključeno | Komentari: 0