subota, veljača 21, 2015
Seniori OSK-a ostvarili su rezultat vrijedan svake pohvale. U drugom kolu županijskog kupa u gostima su izbacili drugoligaša Dugopolje boljim izvođenjem jedanaesteraca nakon što je u regularnom dijelu susreta bilo 1:1. I ovaj put su igrači OSK-a pokazali karakter, nisu odustajali do posljednjih trenutaka te su uspjeli izjednačiti u 93. minuti preko Nikole Bašića.

OSK je bio više nego ravnopravan takmac renomiranijem protivniku, a nećemo pretjerati ako kažemo da je OSK imao izglednije prigode nego domaćini. Naši igrači postavili su se čvrsto, hrabro, nisu se posvetili isključivo obrani jer bi to bilo samoubojstvo nego su se trudili nadigravati, a takav muški pristup doveo je i do ovog uspjeha.

Kad se ostvari ovakav rezultat nezahvalno je ikoga izdvajati međutim moramo spomenuti Antu Banić-Škoju koji iz utakmice u utakmicu igra sve bolje, a danas je bio neprelazan na poziciji desnog beka.

Spomenimo i kako je Dugopolje igralo s najboljom svojom postavom međutim razlike između ekipa na terenu nije bilo.

Nakon uvodnog perioda bez prilika prvi prijete domaćini preko Tokića u 11. minuti međutim ne pretjerano opasno. U 27. minuti prekid za Dugopolje, uslijedio je prizemni ubačaj, neugodan, međutim danas vrlo dobri Ljubas otklanja opasnost.

Samo minutu nakon velika prigoda OSK-a. Netko je uputio preciznu dugu loptu na desnu stranu za P. Bašića koji ju smiruje i odlaže za natrčalog S. Banić-Škoju čiji udarac s vrha 16-erca završava iznad gola.

U 40. minuti sa 27-28 metara iz slobodnog udarca je pucao Poljak, udarac je bio precizan međutim Vugdelija lijepom paradom brani taj pokušaj.

Iako bez puno prilika ritam utakmice je bio dobar, uz solidnu igru na obje strane.

U drugom poluvremenu prvi je zaprijetio OSK u 53. minuti preko Vučemilović-Alegića čiji udarac odlazi malo pokraj gola. U 61. je uslijedila odlična akcija OSK-a. P. Bašić je proigrao Vučemilović-Alegića koji je osvojio dosta prostora, sačuvao loptu i ponovno odigrao do P. Bašića koji puca iz prve, a njegov udarac odličnom obranom kroti Vugdelija.

Uslijedio je potom mini-period dominacije Dugopolja, imali su šansu u 65. minuti no udarac nije bio dobar.

U 70. minuti još jedna obećavajuća prigoda OSK-a, sve je napravljeno školski osim završnice.

I kada se malo pomalo iščekivao kraj i u trenucima kad je već pao ritam igre Dugopolje je povelo. Igrala se 87. minuta kada je dosuđen jedan prekršaj na desnoj strani. Uslijedio je poluvisoki ubačaj koji Klarica prenosi na drugu vratnicu gdje natrčava Gruica i zabija za 1:0.

OSK potom ide na sve ili ništa, u napad odlaze S. Banić-Škojo i Mandac te se pokušava visokim loptama doći do prigode da se postigne pogodak. Nekoliko napada nije uspjelo, ali onaj posljednji jest. Alen Samardžić daleko je bacio loptu iz auta, u skoku je bilo nekoliko igrača, na kraju lopta dolazi do N. Bašića koji zabija sa 16 metara za veliko slavlje među igračima i navijačima OSK-a kojih je bilo na tribinama.

Uslijedilo je potom raspucavanje u kojem su hladnije glave bili igrači OSK-a. Prvi su pucali domaćini, precizni za njih bili su Klarica, Vitaić, Tokić i Gruica dok je udarac Zulima Samardžić obranio. Za OSK su bili precizni Mandac, N. Bašić, Vučemilović-Alegić, Ljubas i S. Banić-Škojo  te je uslijedilo veselje i pjesma kako na terenu tako i u svlačionici OSK-a.

Još jednom sve pohvale za jučerašnju prezentaciju koja je odlična najava za prvenstvo. No prije prvenstva OSK očekuje još obveza u županijskom kupu. U srijedu je naime na rasporedu četvrtfinale kupa, a OSK će protivnika saznati početkom tjedna.

DUGOPOLJE Dugopolje

1 (4)

Dugopolje, ŠC Hrvatski vitezovi, 21.02., 15:00, 2.kolo kupa NSŽSD. Gledatelja:  100.

1 (5)

Suci: Jelena Pejković, Ante Pavlinović, Hrvoje Ćatipović. Delegat: Anđelko Bešker.

NK Dugopolje

Strijelci: 1:0 – Gruica (87.), 1:1 – N. Bašić (90.+3).

Jedanaesterci: 1:0 – Klarica, 1:1 – Mandac, 2:1 – Vitaić, 2:2 – N. Bašić, 3:2 – Tokić, 3:3 – Vučemilović-Alegić, 3:4 – Ljubas, 4:4 – Gruica, 4:5 – S. Banić-Škojo

Žuti kartoni: OSK – I. Norac-Kevo, Vučemilović-Alegić, Ljubas

Kapetani: Josip Serdarušić, Stipe Banić-Škojo