subota, veljača 14, 2015
OSK je bez većih problema osigurao prolaz u 2. kolo županijskog kupa. U utakmici s Vrlikom na kraju je OSK slavio sa uvjerljivih 6:2, a sve je već bilo riješeno nakon prvog poluvremena u kojem je rezultat bio 0:4.

Službene debije ubilježili su Dino Ljubas te Nino Vučemilović-Alegić koji je postigao i pogodak, a svoj prvijenac u službenim nastupima za OSK postigao je i Bože Poljak.

OSK je utakmicu u sljedećem sastavu: M. Samardžić, A. Banić-Škojo, Ljubas, Mandac, Gilić, Poljak, S. Banić-Škojo, N. Bašić, P. Bašić, Grgat, Vučemilović-Alegić. Još su nastupili: I. Norac-Kevo, Tadić i A. Samardžić.

OSK je poveo iz prve prave prilike. Igrala se 12. minuta kada je Gilić probio po lijevoj strani i ubacio prizemnu loptu koju P. Bašić propušta kroz noge da bi potom na nju natrčao Nikola Bašić i zakucao ju u mrežu domaćeg vratara.  OSK sve više preuzima kontrolu igre da bi u 27. minuti gredu zatresao Dino Ljubas nakon što je N. Bašić je ubacio iz kornera. Tri minute kasnije OSK je povećao vodstvo. P. Bašić je proigrao Vučemilovića koji je pobjegao domaćoj obrani, zaobišao vratara i mirno poentirao. U 37. minuti nova lopta završila je u golu domaćih. Grgat je dodao Vučemiloviću koji u solo prodoru prolazi nekoliko igrača i odigrava loptu do N. Bašića koji postiže svoj drugi pogodak na utakmici.

U drugom poluvremenu dva puta prijeti S. Banić-Škojo dok je jednom pucao Vučemilović, a od 63. domaći igraju sa igračem manje nakon što je A. Varnica isključen zbog prekršaja nad Grgatom u izglednoj prilici za pogodak. OSK je brzo iskoristio tu prednost i tri minute kasnije je 0:5. Bože Poljak je presjekao jednu loptu na 20-ak metara od gostujućeg gola, sjurio se i mirno poentirao.

U 72. Vrlika postiže pogodak, precizan je nakon kornera bio S. Varnica. Tek što se krenulo s centra OSK je zabio. Sa lijeve strane precizan centaršut uputio je Tadić, a glavom sa 12-13 metara zabija Alen Samardžić. U 77. A. Samardžić je ponovno u dobroj prigodi međutim ne pogađa gol. Pred kraj susreta Vrlika je uspjela smanjiti na konačnih 2:6, zabio je Božo Vicić.

Na kraju nema se što dodati nego čestitati igračima na pobjedi, u utakmicu se ušlo maksimalno ozbiljno što je donijelo i ploda. U drugom dijelu su bili periodi crnih rupa no razlog tome možemo tražiti i u rezultatu koji je možda u tom trenutku uljuljao naše igrače.

OSK sad iščekuje ždrijeb za 2. kolo kupa koje je na rasporedu idući vikend, a u međuvremenu, u utorak, u Otoku će se odigrati prijateljska utakmica s Hrvacama.

VRLIKA Vrlika

2

Vrlika, ŠC Česma, 14.02., 15:00, 1. kolo kupa NSŽSD. Gledatelja:  100.

6

Suci: Drago Mikulić, Marino Majstrović, Ante Pavlinović. Delegat: Dražen Ivanković.

NK Vrlika

Strijelci: 0:1 – N. Bašić (12.), 0:2 – Vučemilović-Alegić (30.), 0:3 –N. Bašić (37.), 0:4 – Grgat (42.), 0:5 – Poljak (67.), 1:5 – S. Varnica (72.), 1:6 – A. Samardžić (73.), 2:6 – B. Vicić (86.).

Žuti kartoni: Vrlika  - Radić, Zidar, Klepo

Crveni karton: Vrlika – A. Varnica

Kapetani: Božo Vicić, Stipe Banić-Škojo