ponedjeljak, lipanj 15, 2015
NOGOMETNI KLUB "OSK" OTOK IZBORIO JE ULAZAK U 3. HNL JUG!

Ovo je najveći uspjeh kluba u povijesti, a plod je kvalitetnog rada i postepenog sazrijevanja kluba posljednjih godina. Ne sumnjam da je svatko kome je OSK malo u srcu ponosan što je doživio ovaj veliki trenutak za klub i cijelu Općinu Otok.

Sezona 2014/15 biti će upisana kao najbolja u povijesti kluba jer je OSK osvojio prvo mjesto u 1. ŽNL, izborio promociju u 3. HNL Jug te igrao finale županijskog kupa, a igrači i treneri su ovim uspjehom sebe postavili na čelo najboljih generacija kluba u povijesti. Čestitke svima njima, neka se dobro odmore od ove naporne sezone (ukupno 34 službene utakmice) te napune baterije za premijernu sezonu kluba u 3. ligi.

Već sada se krenulo u potragu za pojačanjima, pripreme treba dočekati što je moguće kompletniji i kvalitetno se uigrati jer treća liga je neki sasvim drugi svijet, sa mnogo težih utakmica, jačim ritmom no opet vjerujemo kako će prilagodba proći dobro jer OSK u svom kadru ima mnogo igrača koji su igrali više rangove i koji će uz mlade snage uspješno voditi OSK kroz treću ligu.

Za nekoliko dana slijedi analiza kompletne sezone gdje ćemo se više osvrnuti na učinak momčadi u cijelini kao i pojedinaca, a sada se vratimo na jučerašnji susret.

OSK je u Otok iz Grude donio prednost od 3:1 te je tu prednost ne samo obranio već i podebljao - pred oko 1000 gledatelja završilo je 3:0 za OSK, ukupno 6:1. OSK je nastupio u istom sastavu kao i u Grudi, a već u početku počela se plesti mreža ispred gola gostiju. U 9. minuti Grgat je odigrao povratnu loptu za P. Bašića koji sa vrha 16-erca puca pokraj gola.

Minutu kasnije identična akcija ali s pogotkom. Dijagonala za Grgata koji ponovno odlaže povratnu loptu za trenera-igrača OSK-a koji ljevicom sa 18 metara neobranjivo pogađa u kut.

Prvo poluvrijeme nije bilo bogato prilikama. OSK je imao loptu u svojim nogama gotovo 80 posto vremena, gosti su stajali gusto na svojoj polovici i to je bilo teško probiti. U 35. minuti Poljak je izveo slobodni udarac, loptu je malo dodirnuo Vučemilović i odbija se do Plavše koji glavom puca točno u vratara gostiju. Vratar OSK-a je s druge strane bio besposlen cijelu utakmicu.

U drugom poluvremenu prvi prijeti Grgat u 54. minuti. Isti igrač bio je vrlo raspoložen pa je tako u šansi i u 57. minuti, no vratar Slavena obranio je njegov pokušaj. OSK je povećao vodstvo u 62. minuti. Jedan igrač gostiju na 17 metara od svog gola namjerno je igrao rukom, a loptu je namjestio Nikola Bašić i prekrasnim udarcem u rašlje postigao svoj deseti pogodak u sezoni.

U 65. minuti u igru je ušao Anđelku Šimunović, bile su to njegove prve minute ovo proljeće - podsjetimo, ozljedio se početkom veljače u prijateljskoj utakmici protiv Solina. Tri minute kasnije zatresao je vratnicu odmjerenim udarcem iskosa s 20 metara.

U 74. minuti postavljen je konačan rezultat. Grgat je izborio najstrožu kaznu te ju sam i realizirao, a do kraja susreta spomenimo još udarac S. Banić-Škoje sa 12-13 metara koji je također vratar Slavena Kapetanić branio.

Potom se čekao posljednji zvižduk i slavlje je moglo početi.  Hvala i svima onima koji su nas došli podržati.

Na kraju, istaknimo da nam je drago nam je što smo uspostavili čvrsto prijateljstvo s prijateljima iz HNK Slaven te im želimo mnogo sreće i uspjeha u narednoj sezoni.

OSK - Slaven 3:0