ponedjeljak, studeni 21, 2016

- Nogometaši OSK-a jučer su gostovali u Opuzenu gdje su s minimalnih 1:0 poraženi od domaćeg Neretvanca. Zasluženo su slavili domaćini, bili su bolji za najmanje taj jedan pogodak razlike, ali naša momčad je "poginula" muški, dala sve od sebe i nikome se nema apsolutno što prigovoriti. Za nešto više nedostajalo je konkretnosti u protivničkoj trećini terena.

Bolje je OSK djelovao u drugom dijelu za razliku od prvog u kojem sve nije funkcioniralo kako se očekivalo. Debitantske nastupe za OSK upisali su vratar Bruno Munivrana i juniorski napadač Tomislav Samardžić. Munivrana je ostavio odličan dojam, s obzirom da dugo nije branio službenu utakmicu. U svakom segmentu svog posla bio je siguran i kvalitetan. Samardžić je s druge strane ušao na poluvremenu, našao se u dvije dobre situacije u kojima je trebao malo sebičnije reagirati. Dojma smo kako bi da je u pitanju utakmicu juniora sam završio spomenute akcije dok se ovaj put odlučio na dodavanja.

Neretvanac bolje ulazi u utakmicu i ubrzo stvara pritisak preko neugodnog desnog krilnog napadača Ante Babića čiji su prodori završavali opasnim povratnim loptama (udarac Grbešića i obrana Munivrane) ili kornerima koje su naši igrači pak uspješno otklanjali.

U 26. minuti nakon ubačaja s lijeve strane odlično reagira Norac-Kevo i spašava pogodak. U 29. minuti u šansi je napadač domaćih Juričić ali odlično se postavio Munivrana i spasio svoju mrežu. Do vodstva je Neretvanac došao u 32. minuti kada je Juričić primio jednu loptu na 20-ak metara te potom odigrao na lijevu stranu do Vukoje koji pogađa suprotnu stranu.

OSK se nekoliko puta dobro otvarao prema naprijed ali brži su u ključnim trenucima bili braniči Neretvanca. U 36. minuti u šansi za OSK bio je P. Bašić, ali pucao je preko gola. Posljednja šansa za domaćine u prvom dijelu bila je u 39. minuti kada je prvo opasnost otklonio Banić izbivši loptu u korner nakon kojeg puca Babić, ali siguran je ponovno na vratima OSK-a Munivrana.

Bašić na poluvremenu radi dvostruku izmjenu, ušli su Bašić-Šiško i Samardžić, a na uvodu nekoliko akcija kreiraju domaćini no obrana OSK-a je sve to otklonila. U 64. minuti u šansi za OSK bio je Samardžić no umjesto na dribling i udarac odlučio se na dodavanje što je spriječeno.

U 72. minuti kontra OSK-a koju ju započeo, istrčao i završio stoper Banić, u udarcu na kraju nije bilo dovoljno snage. Dvije minute kasnije dobra akcija OSK-a i udarac M. Bašića koji se malo poskliznuo u trenutku udarca i nije završilo kako je očekivao. Domaćini uzvraćaju preko Marića čiji udarac Munivrana brani nogom.

U 79. minuti u 16-ercu OSK-a nakon starta Karamarka pada Babić - domaćini su tražili kazneni udarac, no sudac Jurić nije tako mislio već je Babiću pokazao put u svlačionicu - dobio je drugi žuti odnosno crveni karton. OSK nažalost u preostalom vremenu nije uspio konkretnije zaprijetiti, domaćini su uspjeli razbiti ritam igre i uspješno sačuvati minimalno vodstvo.

Ovim putem im čestitamo na pobjedi i zahvaljujemo na srdačnom dočeku i ispraćaju. Pred nama je sada posljednje kolo jesenskog dijela prvenstva, a OSK će u subotu s početkom u 13 sati ugostiti Omiša. Zbog tri žuta kartona na raspolaganju u našoj momčadi neće biti Bože Poljak.

Neretvanac - OSK 1:0

Opuzen - Igralište Podvornica

Gledatelja: 150

Sudac: Ante Jurić (Split). Pomoćnici: Luka Grbavac (Proložac Donji) i Mikica Nobilo (Blato na Korčuli). Četvrti sudac: Teo Pavić (Split). Delegat: Ivan Medvedec (Split).

Strijelac: 1:0 - Vukoja (32.)

Žuti kartoni: Neretvanac - Ključe, Grbešić, Šušak. OSK - Poljak, Banić, Karamarko, A. Banić-Škojo.

Crveni karton: Neretvanac - Babić

Neretvanac: Šušak, Mihaljević, Deak, Babić, Juričić (od 70. Marić), Ključe (od 82. Čolak), Sršen, Medak, Vukoja (od 79. Kvesić), Gbrešić, Kraljević. Klupa: Dragobratović, Zovko, Batinović. Trener: Damir Vučić.

OSK: Munivrana, A. Banić-Škojo, Norac-Kevo, Poljak, S. Banić-Škojo, Jelić (od 66. M. Bašić), P. Bašić, Lipotić (od 46. Bašić-Šiško), Banić, Karamarko, Ramljak (od 46. Samardžić). Klupa: Mačina, N. Bašić, Tadić i Katić. Trener: Petar Bašić.

nk-oskotok @ 10:37 |Isključeno | Komentari: 0