četvrtak, travanj 28, 2016
- Nogometaši OSK-a vratili su se pobjedama na domaćem terenu, jučer su s 3:1 svladali vrlo dobru momčad Vala i osvojili tri važna boda. Konačan rezultat je realan s obzirom na prikazano na terenu, a kod OSK-a se s dva pogotka istaknuo Ivan Samardžić koji je tako došao do brojke od 10 postignutih pogodaka.

Na teren je istrčala identična postava kao i u prekinutom susretu prije 9 dana. Počelo je odlično za OSK koji je poveo već iz prve prave akcije. Igrala se 3. minuta kada je I. Samardžić odličnom loptom proigrao N. Bašića, a desni bek OSK-a upućuje kvalitetan centaršut kojeg na drugoj strani udarcem glavom u pogodak pretvara Zvonimir Grgat.

U 8. minuti N. Bašić dugom loptom pronalazi I. Samardžića koji ju smiruje, zaobilazi vratara te iskosa puca lijevom nogom, snažno ali preko gola. Tri minute kasnije s vrha 16-erca prizemni udarac uputio je Bašić-Šiško, lopta je otišla tik uz vratnicu. Igra se potom primirila te sve do 38. minute nije bilo uzbuđenja, a tada je OSK povećao vodstvo. Nakon ubačaja iz kornera do lopte dolazi stoper OSK-a Banić koji vara čuvara i puca, vratar gostiju Karin brani taj udarac no lopta se odbija do I. Samardžića koji ju s 10 metara zakucava u mrežu.

Do kraja poluvremena bilježimo još dvije prigode za OSK - u 41. minuti jednu dobro odigranu kontru te u 45. udarac S. Banić-Škoje s preko 20 metara.

Drugo poluvrijeme počelo je identično kao i prvo, OSK je u samom uvodu postigao pogodak. Igrala se 50. minuta kada je A. Banić-Škojo dobio loptu u 16-ercu gostiju gdje ga s leđa ruši stoper Vala Mić, a sudac pokazuje na bijelu točku s koje je precizan Ivan Samardžić.

Nedugo potom u šansi je A. Banić-Škojo, a prvu prigodu za goste bilježimo tek u 72. minuti kada je iz slobodnog udarca pucao Čulić, ali vratar OSK-a Samardžić je siguran.  U 78. minuti poslije dobre akcije akcije puca Bašić-Šiško dok je posljednju prigodu za OSK propustio Grgat u 87. minuti. Gosti su u 91. minuti uspjeli smanjiti rezultat i to preko svog najboljeg strijelca Pedišića.

OSK se sada nalazi na 13. mjestu s 33 boda i utakmicom manje. Već u subotu na rasporedu je novi domaći susret, u goste stiže Croatia Zmijavci. Susret počinje u 16:30 sati.

OSK - Val 3:1

Otok - ŠC Gola Brda

Gledatelja: 200

Sudac: Marino Majstrović (Split). Pomoćnici: Neven Šimunac (L. Ostrovačke) i Šime Žilić (Škabrnja). Četvrti sudac: Damir Silić (Dicmo). Delegat: Denis Abramac (Kaštel Novi).

Strijelci: 1:0 - Grgat (3.), 2:0 - I. Samardžić (38.), 3:0 - I. Samardžić (50.) s 11m, 3:1 - Pedišić (90.+1)

Žuti kartoni: OSK - A. Banić-Škojo. Val - Mić.

OSK: M. Samardžić, A. Banić-Škojo, P. Bašić-Pero, Karamarko, Poljak, S. Banić-Škojo (od 57. M. Bašić), Bašić-Šiško, N. Bašić (od 67. P- Bašić-Bosi), Grgat, Banić (od 52. Norac-Kevo), I. Samardžić. Klupa: Marković, Vukas, Šibenik, A. Samardžić.Trener: P. Bašić-Bosi.

Val: Karin, Mić, Knežević (od 46. Sunara), Duvnjak, Čulić, Pedišić, Grbavica, Kustura, Caktaš, Batovanja, Udovičić. Klupa: Markulin, Tonković. Trener: Zdenko Adamović.

nk-oskotok @ 10:17 |Isključeno | Komentari: 0