četvrtak, veljača 12, 2015
OSK je jučer gostovao u Solinu kod istoimenog trećeligaša, a na kraju je završilo 1:1 iako je OSK imao vodstvo do 90. minute.

Bila je to četvrta pripremna utakmica OSK-a kojeg u subotu očekuje kup-utakmica u Vrlici.

Bašić jučer na raspolaganju nije imao S. Banić-Škoju, Varvodu i I. Norac-Kevu te ima razloga biti zadovoljan prikazanim kako u ovoj utakmici tako i u prethodne dvije.

Sama utakmica je bila više borbena nego lijepa, bilo je vrlo malo prilika na obje strane.

U prvih 45 minuta OSK je bolje stajao na terenu iako je protiv sebe imao i vjetar. To nije spriječilo igrače OSK-a da u nekoliko navrata odličnim presingom prisile domaćine na pogrešku.

Kako je utakmica odmicala OSK je sve više bio na polovici domaćih. Tako je u 25. minuti prekrasnim udarcem mrežu Solina pogodio Vučemilović-Alegić no pogodak je poništen zbog zaleđa. Ipak, dvije minute kasnije OSK je poveo. P.Bašić je kratko odigrao s desne strane za Poljaka koji je povukao 2-3 metra i sa 17 metara jakim udarcem kroz šumu igrača zatresao mrežu domaćih.

U drugom poluvremenu domaćini su bili poduzetniji negoli u prvome međutim nisu kreirali niti jednu akciju pred golom OSK-a. Gredu su zatresli Medak prekrasnim udarcem sa 18 metara te Vukušić iz slobodnog udarca. S druge strane OSK je u 84. minuti imao priliku povećati vodstvo. Plavša je proigrao Norca-Kevu koji je pucao s ruba 16-erca, a njegov udarac u korner je odbio vratar Bebić.

I kada se očekivao kraj domaćini su probili lijevu stranu, prizemni centaršut pogađa Banić-Škoju u nogu, potom i u ruku te sudac pokazuje na bijelu točku, a siguran izvođač najstrože kazne je bio Pavlinović.

OSK: M. Samardžić, Banić-Škojo, Ljubas, Mandac, Gilić, Poljak, N. Bašić, A. Samardžić, P. Bašić, Tadić, Vučemilović-Alegić. Još su igrali: Grgat, Šimunović, Plavša, Vardić, Vukas i Norac-Kevo.