četvrtak, lipanj 4, 2015
Nogometaši OSK-a ipak nisu uspjeli nakon titule prvaka 1. ŽNL osvojiti i titulu pobjednika županijskog kupa.  Pretvrdim orahom pokazala se momčad trećeligaša Mosora iz Žrnovnice koja je u drugom poluvremenu nadigrala OSK te zasluženo slavila. OSK je bio bolji u prvom poluvremenu no svoje prigode i poluprigode nije iskoristio, a gosti su poveli već u drugoj minuti nastavka. Nakon toga Mosor je propustio iskoristiti nekoliko velikih zicera da bi u sudačkoj nadoknadi umalo bili kažnjeni kada je nakon kornera zaprijetio Mandac. U sljedećem napadu Mosor postiže drugi pogodak te je sve bilo gotovo. Utakmicu je zasjenila i ozljeda Ante Banić-Škoje za kojeg je sezona završena te će trener Bašić za kvalifikacije morati pronaći drugo rješenje na poziciji desnog beka. Podsjetimo, OSK u srijedu igra u Grudi protiv Slavena, a uzvrat je u nedjelju, 14.06., u Otoku.

Vratimo se sad na samo finale. Bila je to ponovno jedna velika nogometna fešta koja je u Otoku mobilizirala mlado i staro, a gledatelja je bilo više nego protiv Splita.

OSK je nastupio u istom sastavu kao i protiv Splita, a već od prve minute OSK je preuzeo inicijativu. Igrala se 9. minuta kada je P. Bašić s desne strane uputio jednu dugu loptu, vratar Letica ju je krivo procijenio i istrčao, do nje dolazi Grgat koji ju ubacuje u sredinu gdje Vučemilović-Alegić glavom dodaje do. S. Banić-Škoje čiji udarac odlazi pokraj gola.

Dvije minute kasnije glavom je pucao i Grgat, a u 14. minuti uslijedila je kontra OSK-a koju su kreirali Vučemilović-Alegić i P. Bašić. OSK-ova dominacija traje i dalje, pa tako prijeti S. Banić-Škojo u 19. minuti.

U 29. minuti prigoda za Mosor. Iz kornera je prizemno ubacio Boban, lopta je iznenadila sve igrače i prošla metar od gol-crte, a veliku prigodu za Mosor je u 44. minuti propustio Kordić. Išao je sam na vratara OSK-a, odlučio se na asistenciju Vukčeviću no to je loše napravio.

Krenuo je drugi dio, a Mosor je poveo nakon samo dvije minute igre. Ubačaj s desne strane došao je na drugu vratnicu do Kažimira Vukčevića koji zabija sa 5 metara. Nekoliko minuta potom uslijedila je bakljada domaćih navijača koji su time željeli podržati našu ekipu,

U 62. minuti u novoj stopostotnoj prigodi je Kordić, ponovno je išao sam na vratara OSK-a, ovaj put ga je prebacio i pogodio gredu, a na odbijenu loptu natrčava Brazilac Renato i glavom promašuje prazan gol.

Minutu potom Renato je išao sam prema Samardžiću, no vratar OSK-a je još jednom pokazao svoju kvalitetu. U 76. minuti odlično je gotovo 30 metara pucao N. Bašić, ipak malo iznad gola. U 88. minuti u prigodi se našao kapetan gostiju Kuzmanić, Samardžić brani i njegov pokušaj.

OSK je potom zaredao s nekoliko kornera, u 92. je s 10-ak metara pucao Mandac, vratar gostiju Letica uz poteškoće zaustavio njegov pokušaj, a pitanje pobjednika riješeno je u 93. minuti kada je zaleđe izbjegao Renato, te ovaj put realizirao prigodu.

Nakon pogotka sudac Titlić odsvirao je kraj, a potom je uslijedila svečanost dodjele priznanja. Prigodnu plaketu za drugo mjesto u županijskom kupu kapetanu OSK-a Stipi Banić-Škoji uručio je Stipe Perić, član IO-a NSŽSD-e. Medalje su pobjednicima, HNK Mosor, uručili također članovi IO-a županijskog saveza Mijo Mimica i Mate Lasić, a pehar kapetanu gostiju uručio je Luka Brčić, dožupan Županije Splitsko-dalmatinske.

Čestitke HNK Mosor na osvajanju županijskog kupa i mnogo sreće u sljedećoj sezoni, a OSK se sad okreće kvalifikacijama za ulazak u 3. HNL Jug.

OSK – Mosor 0:2

Otok – ŠC Gola Brda

Gledatelja: 1500

Suci: Jakov Titlić, Alen Jakšić, Hrvoje Boban, Martin Mladen Pauk. Delegat: Mate Maršić.

Strijelci: 0:1 – Vukčević (47.), 0:2 – Renato (90.+2).

OSK: Samardžić, A. Banić-Škojo (od 82. Žižić), Norac-Kevo, Ljubas, Mandac, Poljak, S. Banić-Škojo, Vučemilović-Alegić, P. Bašić, Grgat (od 62. Plavša), N. Bašić (od 78. Vardić). Klupa: Marković, Samardžić, Tadić, I. Bašić. Trener: Petar Bašić.

Mosor: Letica, Šarić, Kordić, Šerić, Vukčević (od 78. Rako (od 90. Fiorentini)), Kuzmanić, Pezo, Barbarić (od 59. Renato), Mrković, Pajčić, Boban. Klupa: Kulić, Maretić, Puljić, Bešlić.

« » sij 2018