nedjelja, lipanj 4, 2017

- Utakmica odluke koja je OSK-u značila ostanak u ligi završila je pobjedom Omiša 4:2 te se OSK kako sada stvari stoje vraća u 1. ŽNL. Iako ni naša momčad nije bila na potrebnoj razini ne može se pobjeći od osjećaja da su neki drugi umiješali prste u ovu utakmicu. Ni mi iz klubu ni igrači ni navijači OSK-a nisu "pali s Marsa" pa da jučer nisu vidjeli o čemu se radi.

Držimo da nismo ispali na sportski način, ispali smo zahvaljujući pojedincima koji iz sjene kroje tijek događanja za svoje interese, a raznorazni poslušnici se za sitniš prostituiraju i dovode sebe u neugodne situacije - sada i u budućnosti. A onima za koje to rade i čije naredbe izvršavaju - njima neće biti ništa. Neće čak ni zaštititi izvršitelje svojih naredbi. No svatko odlučuje o svojoj sudbini, svatko ima razum da može procijeniti da li je vrijedno živjeti pod nekim presingom nakon učinjenog, ali nažalost te misli dođu tek na kraju svega, nakon odrađenog prljavog posla.

Što se tiče same utakmice OSK je istu bolje otvorio te u prvih 15 minuta imao tri prigode za doći u vodstvo. Prvo u 9. minuti nakon prodora S. Banića-Škoje po desnoj strani i ubačaja domaćini uspjevaju uz krajnje napore otkloniti opasnost. U 15. minuti dvije prigode - prvo je u prigodi I. Bašić koji je lijepo primio loptu i pucao, ali je vratar Omiša Kulić to zaustavio da bi odmah potom Poljak proigrao Bašića-Šišku koji je iskosa išao sam prema Kuliću, a vratar domaćih brani i njegov udarac.

Omiš u vodstvo dolazi u 26. minuti kada je sa otprilike 25 metara pucao Bilić, lopta je na grbavom terenu odskočila ispred Bilandžića i prešla mu preko ruku. U 32. minuti domaćini povećavaju vodstvo - svemu je prethodila greška u našoj momčadi - iz našeg auta krenula je kontra Omiša gdje nakon ubačaja s lijeve strane Ramljak nespretno sapliće Bandova, a sudac Krešić dosuđuje kazneni udarac kojeg u pogodak pretvara kapetan domaćih Pivčević.

U 35. minuti nakon ubačaja s lijeve strane napadač domaćih Vučemil iz blizine puca glavom pokraj gola, no za taj promašaj iskupio se u 37. minuti kada mu asistira Pivčević, a Vučemil glavom šalje loptu u mrežu.

OSK je do kraja poluvremena ipak uspio smanjiti, u 40. minuti P. Bašić šalje loptu za I. Bašića koji udarcem lijevom nogom loptu od vratnice šalje u mrežu.

U drugo poluvrijeme OSK ulazi odlučnije te već u 50. minuti smanjuje na 2:3. M. Samardžić je odložio loptu za Ramljaka koji šalje savršen ubačaj u sredinu gdje još boljim udarcem glavom loptu u mrežu šalje Martin Vugdelija. Međutim, nakon toga je svaki pokušaj pritiska OSK-a bio prekidan, našoj momčadi je onemogućen razvoj igre neshvatljivim sudačkim odlukama što je sasvim diglo tenzije.

U 69. minuti Vučemil čita namjeru Banića koji je vraćao loptu Bilandžiću te je istu presijekao i lobom svladao Bilandžića za, pokazati će se, konačnih 4:2. Do kraja je OSK zaradio dva crvena kartona koja su plod isprovociranosti, isključeni su Banić i Vugdelija.

Da ne komentiramo posebno odluke jer bi nam trebalo bar 10-ak kartica teksta kakvo je ruganje bila sa OSK-om pokazuje ova činjenica: u prvom poluvremenu postignuta su 4 pogotka, izvršena je 1 izmjena, 2 puta je lopta izbacivana iz igre radi toga što bi igrači ostali ležati zbog ozljede, niti jednog skupljača nije bilo te bi igrači sami morali ići po loptu 30-40 metara - i znate li koliko je trajalo prvo poluvrijeme? 44 minute i 40 sekundi.

U drugom poluvremenu u 90. minuti rezultat je bio 4:2, a OSK je igrao s 9 igrača. I što sudac tada čini? Produžuje utakmicu 4 minute. Što je to nego ruganje sa igračima i svima ostalima?

Domaćinima čestitke na pobjedi, a što nam donosi naredni period ostaje za vidjeti.

Omiš - OSK 4:2

Omiš - Stadion Anđelko Marušić-Ferata

Gledatelja: 100

Sudac: Mišo Krešić (Metković). Pomoćnici: Anita Nenada (Dubrovnik) i Miho Trković (Gruda). Četvrti sudac: Marko Tot (Split). Delegat: Mladenko Pavić (Split).

Strijelci: 1:0 - Bilić (26.), 2:0 - Pivčević s 11m (32.), 3:0 - Vučemil (37.), 3:1 - I. Bašić (40.), 3:2 - Vugdelija (50.), 4:2 - Vučemil (69.).

Žuti kartoni: OSK - Ramljak, A. Samardžić, Bilandžić.

Crveni kartoni: OSK - Banić, Vugdelija.

Omiš: Kulić, Bandov, Pivčević, Čobanov, S. Ćosić, Vučemil, Koštić, Antičević, Totić (od 52. Sovulj), Bilić, A. Ćosić. Klupa: Škorić, Vukoja. Trener: Tonći Žilić.

OSK: Bilandžić, Ramljak (od 63. Grgat), P. Bašić, Zebić (od 37. Vugdelija), Poljak, M, Samardžić (od 59. T. Samardžić), Banić-Škojo, I. Bašić, Bašić-Šiško, A. Samardžić, Banić. Klupa: Vuleta, Norac-Kevo.