nedjelja, veljača 17, 2013
OSK je teže od očekivanog svladao Vrliku, slomivši otpor ove mlade i zanimljive ekipe tek pred kraj golovima Z. Grgata i Norca-Keve. Prvo poluvrijeme je bilo vrlo zanimljivo te su obje ekipe igrale izrazito ofenzivno, a šanse su redale na obje strane. OSK je prijetio preko Z. Grgata, Dukića, a najveća šansa je bila udarac Banića-Škoje glavom koji je očisšćen s crte. Gosti su poveli nakon prodora Klepe, a u sredini je najspretniji veznjak Antonio Varnica koji postiže pogodak.

U 40. minuti je Dukić srušen u u 16-ercu, ali sudac se nije odlučio pokazati na bijelu točku. No 3 minute poslije ipak je sviran penal za OSK nakon što je Varvodu koji je bio u prodoru srušio Ivan Maras. Loptu je uzeo Porobija, ali je njegov udarac pročitao danas sjajni vratar gostiju Marko Jurić.

Na poluvremenu je Pavić izvadio Bazinu koji je igrao više nego dobro no na beku je bio potreban ofenzivniji igrač, a ušao je Norac-Kevo. Poziciju beka nakon te izmjene zauzeo je Varvoda. U drugom poluvremenu OSK je većinu vremena provodio na polovici Vrlike dok su se gosti orijentirali na kontre. Odmah nakon ulaska, u 55. minuti, Ivan Turudić je mogao povećati vodstvo svoje momčadi no pucao je pokraj gola. Dvije minute kasnije OSK je izjednačio. Banića-Škoju je srušio netko od gostiju, a siguran realizator najstrože kazne je bio Zvonimir Norac-Kevo. OSK je u nastavku pokušavao doći do pogotka, promašivale su se prilike koje su se za rubriku vjerovali ili ne da bi u finišu, kad su svi očekivali da će se pobjednik znati nakon 11-eraca, domaća momčad došla do pobjede. Prvo je u 88. minuti zabio Z. Grgat nakon lijepe dubinske lopte Dukića da bi u 90. točku na i stavio Zvonimir Norac-Kevo svojim drugim pogotkom. Dobrim predstavama su se kod OSK-a istaknuli Duje Banić i Petar Bašić-Šiško.

Vrlika nipošto nije bila lak zalogaj, prezentirali su se u sjajnom svjetlu. Radi se o vrlo mladoj ekipi koja se sjajno kreće, sa nekoliko brzih igrača te sa pojedinicima koji mogu igrati i u višim rangovima.

Ozljede su kod OSK-a zabilježili Varvoda i Z. Grgat.

3

OTOK, ŠC Gola brda, 1. Kolo kupa NSŽSD 17.02.2013., 14:30h.

Gledatelja: 150

VRLIKA Vrlika

1

Suci: Miroslav Čalo, Mario Jadrijević, Damir Jokić. Delegat: Domagoj Čelić

Strijelci: 0:1 – Varnica (35.), 1:1 – Norac-Kevo sa 11m (57.), 2:1 – Z. Grgat (88.), 3:1 – Norac-Kevo (90.)

Žuti kartoni: OSK – I. Grgat