subota, travanj 27, 2013
- I u desetoj domaćoj utakmici OSK je ostao neporažen (jedini uz Croatiu). Ovaj put je slavio protiv Omladinca koji je prije ovog susreta bio vodeći u ligi. Gosti su došli u vodstvo iz prve prilike, do kraja poluvremena je OSK izjednačio, a na početku drugog i poveo 2:1 što se pokazalo kao konačan rezultat.

Što se tiče OSK-a, neočekivani problemi su ponovno zadesili momčad Borisa Pavića. Ozljedu je dan prije utakmice zadobio Gilić dok na Dukića nije mogao računati zbog privatnih obveza. Krenulo se u standardnoj 4-2-3-1 formaciji. Varvoda se vratio u momčad nakon što je prošlo kolo pauzirao zbog kartona. Zaigrao je na desnom beku, lijevo je umjesto Gilića igrao I. Grgat, a ispred njega Šimunović. Ostalo je bilo očekivano. Nakon mjesec i pol dana pauze u momčad se vratio Porobija koji je odigrao vrlo dobrih 45 minuta. Odlično su odigrali i najmlađi – I. Samardžić, I. Grgat i Bašić-Šiško.

Već na početku šok za domaćine. Iz kornera je ubacio Vrdoljak a na prvoj stativi Zagorčič glavom postiže pogodak. OSK prvi put prijeti u 7.minuti kada nakon ubačaja Bašić-Šiške napadač OSK-a, Zvonimir Norac-Kevo u dobroj situaciji puca glavom pokraj gola. U 12.minuti nakon kornera u padu pokušava Z. Grgat. Omladinac opasno prijeti u 16.minuti kada jedna odbijena lopta dolazi do Juretića koji sa nekih 18m odlično puca u kut ali se istaknuo vratar OSK-a, Marijan Samardžić. Izjednačenje stiže u 28.minuti. Netko od igrača gostiju je u svom 16-ercu igrao rukom, a siguran realizator 11-erca je bio Norac-Kevo. U 38.minuti odlična kombinacija OSK-a, lopta na koncu dolazi do Šimunovića koji se odlučuje na lobovanje, Popović je bio spreman.

OSK je u drugo poluvrijeme ušao puno žustrije te poveo u 51.minuti. Ilija Samardžić je uzeo loptu, prevario dvojicu igrača i odličnom udarcem pogodio rašlje nemoćnog Popovića za veliku erupciju oduševljenja. Tri minute kasnije OSK je mogao povećati vodstvo – Tolj je sa lijeve strane ubacio, a udarac glavom Norca-Keve odsjeda na gredi. U 58. Banić-Škojo je oduzeo jednu loptu i uposlio Z. Grgata koji je prevario dvojicu igrača i pucao, no Popović je obranio. Gosti se javljaju u 71.minuti kada je Klapež probio stranu i ubacio u sredinu no loptu na gol-crti hvata Samardžić.Uslijedila je kontra OSK-a, I. Grgat je na koncu pucao u bliži kut, a Popović obranio. U 80.minuti bilježimo udarac Škalića, a posljednja prilika na utakmici je bila u 89.minuti kada je kontru OSK-a udarcem pokraj gola završio Varvoda.

Navijači OSK-a na kraju mogu biti zadovoljni viđenim, moraju biti zadovoljni pristupom i zalaganjem nakon rano primljenog pogotka. OSK u sljedećem kolu igra u gostima kod Mračaja.

2

Otok, ŠC Gola Brda, 27.04., 17:00. 22.kolo  1. ŽNL. Gledatelja:  150

OMLADINAC Vranjic

1

Suci: Marino Majstrović, Mario Rajčić, Bernard Kasalo. Delegat: Anđelko Bešker

Strijelci:  0:1 – Zagorčić (3.), 1:1 – Norac-Kevo (28.) sa 11m, 2:1 – I. Samardžić  (51.)

Žuti kartoni: OSK - Bazina, Omladinac - Klapež

Kapetani:  Stipe Banić-Škojo, Mario Božić