srijeda, veljača 3, 2016
- OSK je danas u Hrvacama odigrao prijateljsku utakmicu protiv starih rivala te im nanio težak poraz od 5:1. Iako se radi o prijateljskoj utakmici svejedno je lijepo ostvariti ovakvu pobjedu.

Dobio je trener OSK-a Bašić puno iz ove utakmice. Obrana je još jednom potvrdila da će s Dujom Banićem biti jedan od jačih aduta u narednoj polusezoni, napad je proradio i raspucao se, a uspio je Bašić isprobati i nekoliko varijanti u igri.

Jedna od njih je bila sa spomenutim Banićem u veznom redu što je trajalo nekih 35 minuta kada je radi prevencije iz igre izašao Petar Bašić. Na njegovu poziciju na lijevom boku prešap je I. Norac-Kevo, na stopera se vratio Banić, a u vezni red je s klupe ušao M. Bašić kojemu je ovo prvi put da u seniorima OSK-a igra tu poziciju, no nije mu strana budući ju je redovito igrao u mlađim uzrastima.

Pomalo se iz utakmice u utakmicu diže i A. Banić-Škojo te se nadamo da će ubrzo doći do forme iz prošle sezone.

Već u 30. sekundi šansa za Hrvace. Lopta je kroz sredinu došla do Klarice koji s ruba 16-erca puca pokraj gola. Na novu priliku čekalo se do 17. minute kada poslije kornera glavom puca Bašić-Šiško te pogađa vanjski dio mreže. OSK je ubrzo poveo, u 21. minuti. Zaredalo se s nekoliko kornera, lopta je došla do A. Banić-Škoje koji ju je ubacio s desne strane te ona dolazi do Banića koji ju prsima spušta za Ivana Norac-Kevu, a branič OSK-a s 15-ak metara desnom nogom pogađa u rašlje.

U 24. minuti Grgat je probio po lijevoj strani te zavrnuo loptu u sredinu, a konačni udarac Bašić-Šiške iz dobre pozicije nije bio dovoljno precizan. Povećanje vodstva stiže u 36. minuti kada je Plavša proigrao Ivana Samardžića koji je pobjegao domaćoj obrani te rutinski poentirao za 0:2. U 38. minuti bilježimo i prigodu za Hrvace - Bilandžić je ubacio s lijeve strane, a na drugoj strani je preko gola pucao Vukas.

Drugo poluvrijeme bolje otvara OSK te u 48. minuti prijeti S. Banić-Škojo. Isti igrač je u 50. minuti idealnom loptom proigrao Plavšu koji je slično kao i Samardžić pobjegao domaćinima, izišao sam na vratara Hrvaca i mirno zabio. U 63. minuti je po desnoj strani probio Petar Mažurin, jedina svijetla točka u redovima domaćih, ubacio u sredinu gdje u dobroj poziciji loše puca Katić,

U 70. minuti već je pomalo nestvarnih 0:4. Vukas je izveo korner s desne strane, a u sredini najviše skočio junior OSK-a Franko Žižić i lijepim udarcem glavom loptu poslao u suprotnu stranu. Njegov je to prvijenac za seniore OSK-a, doduše u neslužbenoj utakmici. U 76. minuti lijepa akcija OSK-a, na kraju je oštro s desne strane pucao Vukas, lopta je otišla tik uz vratnicu.

U 81. minuti za šansu se izborio Plavša, vratar je već bio savladan, ali lopta odlazi u gol-aut. Hrvace su smanjile u 85. minuti preko Mažurina koji je snažno pucao s desne strane. Marković je gotovo obranio taj udarac, ali lopta je ipak završila u mreži.

Tri minute kasnije i peta lopta je završila u mreži domaćih. Bila je to odlična akcija mladih igrača OSK-a - Žižić je preciznom loptom pronašao Tadića na lijevom krilu koji potom ubacuje u sredinu gdje je Plavša, a napadač OSK-a efektno volejem postiže svoj drugi pogodak.

Bilo je to sve od ove sadržajne utakmice, a sutra se nastavlja s treninzima, na rasporedu su dva. Dodajmo za kraj kako su susret sudili Mario Soldić, Danijel Žižić-Gušo i Ante Bošnjak.

OSK: M. Samardžić, A. Banić-Škojo, Norac-Kevo, Karamarko, P. Bašić, Banić, Poljak, Plavša, Bašić-Šiško, Grgat, I. Samardžić. Još su igrali: M. Bašić, S. Banić-Škojo, Marković, Žižić, Vukas, Tadić. Trener: Petar Bašić.

nk-oskotok @ 21:25 |Isključeno | Komentari: 0