nedjelja, travanj 12, 2015
Pred solidnim brojem gledatelja OSK i Omladinac jučer su odigrali zanimljivu utakmicu s velikim preokretom, a na kraju je slavila domaća momčad.  Jučerašnjom pobjedom OSK je nastavio s dobrim rezultatima pa je tako u posljednjih 15 službenih susreta OSK poražen tek jednom, a na ljestvici se nalazi tri boda iza vodeće Mladosti s kojom će snage u velikom derbiju odmjeriti za 15 dana.

Iako igra OSK-a nije bila na razini na kraju se broje jedino postignuti golovi i to je ono najbitnije. Gosti su imali sve u svojim rukama no radi nepromišljenosti jednog svog igrača doveli su se u podređen položaj i na koncu pokleknuli, a OSK je samo iskoristio ponuđeno.  U momčad OSK-a se u odnosu na susret s Mračajem vratio Mandac dok radi suspenzije zbog žutih kartona nije bilo Nikole Bašića.

Već na početku, u 4. minuti, velika prilika za goste. Nakon kornera pucao je Matković, Samardžić odlično obranio da bi na odbijenu loptu natrčao M. Čorić no i njegov udarac brani jučer odlični vratar OSK-a. U 6. minuti lukavo je na spavanju Pericu pokušao uhvatiti Poljak, vratar gostiju na koncu je loptu odbio u korner. Iz tog kornera rodila se velika šansa za OSK, s nekoliko metara pucao je Vučemilović-Alegić no netko od gostiju na crti blokira taj udarac, a u nastavku akcije Mandac puca preko gola.

U 10. minuti još jedna šansa gostiju no ponovno je izvrstan Samardžić koji je kasnije nastradao prilikom jedne intervencije no ipak je nastavio susret. Omladinac je poveo u 16. minuti. S. Banić-Škojo u kaznenom prostoru OSK-a srušio je Stipu Vrdoljaka, a s bijele točke pogodio je Antonio Juretić.

U 27. minuti OSK je imao šansu preko P. Bašića, gostujući branič mu je na koncu uspio izbiti loptu. Nekoliko minuta kasnije pucao je Poljak, vratar Perica obranio je taj udarac.

Omladinac je u 34. minuti povećao vodstvo  nakon uistinu odlične akcije koju je pogotkom završio Mate Čorić na asistenciju Perkovića. Dvije minute poslije odličan udarac Grgata i bravurozna obrana Perice. U 38. minuti zaprijetio je i S. Banić-Škojo.

U prvoj minuti nadoknade prvog poluvremena uslijedio je trenutak koji je okrenuo tijek utakmice. Nakon što mu je dosuđen prekršaj u napadu M. Čorić s poda je u prekidu igre po nogama udario Ljubasa te zaradio direktno isključenje. Samo dvije minute kasnije Šiško u svom kaznenom prostoru ruši S. Banić-Škoju, a siguran s bijele točke je Nino Vučemilović-Alegić te se OSK vraća iz ponora.

Odmah po početku drugog dijela gosti su se povukli duboko na svoju polovicu te se igralo praktički samo na njihovoj polovici. Iako je lopta bila debelo u posjedu OSK-a, teško se dolazilo do prilika budući je na malom prostoru  znalo biti po 16-17 igrača. U 50. minuti Vučemilović-Alegić je na vrhu 16-erca jednu loptu primirio na prsa te pucao iz okreta, a lopta je otišla malo pored gola. U 60. minuti u prilici je Z. Norac-Kevo no bio je malo prekratak.

Izjednačenje stiže u 63. minuti – Vukas je izborio prekršaj na 22-23 metra, a po sredini gola pucao je Poljak. Lopta je u petercu odskočila na neravni dio terena i tako prevarila Pericu te završila u mreži.

Jedan od rijetkih prelazaka gostiju na polovicu OSK-a bio je u 72. minuti kada je pucao Perković, a Samardžić obranio taj udarac. Minutu kasnije OSK je poveo kada je Vučemilović-Alegić iskoristio istrčavanje Perice te pogodio mrežu. Činilo se da će Perica na koncu ipak uhvatiti tu loptu no ipak je završila u mreži za veliko slavlje među oskovcima.

Omladinac je potom pokušao sa nekoliko stihijskih napada doći do gola no nisu ozbiljnije ugrozili vrata OSK-a. Pobjedu domaćih potvrdio je u 93. Nino Vučemilović-Alegić kada je sam izborio najstrožu kaznu te ju i realizirao za svoj prvi hat-trick u dresu OSK-a. Bio je to njegov ukupno deveti pogodak u deset susreta za OSK te osmi ligaški pogodak u šest utakmica prve županijske lige.

OSK sljedeću subotu gostuje kod GOŠK-a, a zbog tri žuta nedostajati će Ante Banić-Škojo.

4

Otok, ŠC Gola Brda, 11.04., 16:00, 20. kolo 1. ŽNL. Gledatelja:  200

OMLADINAC Vranjic

2

Suci: Marko Tot, Matej Tomić, Ante Proso. Delegat: Mate Maršić.

Strijelci: 0:1 – Juretić s 11m (16.), 0:2 – M. Čorić (34.), 1:2 – Vučemilović-Alegić s 11m (45.), 2:2 – Poljak (63.), 3:2 – Vučemilović-Alegić (73.), 4:2 – Vučemilović-Alegić s 11m (90.)

Žuti kartoni: OSK – Poljak, Vardić, A. Banić-Škojo