nedjelja, studeni 29, 2015
- OSK je pobjedom zaključio prvi dio prve trećeligaške sezone u povijesti. Bila je to ukupno 7. pobjeda OSK-a koji na odmor odlazi s 21 bodom i 11. pozicijom na ljestvici. Sa minimalnih 1:0 svladan je Solin koji je jedan od favorita prvenstva, ali u Otoku nije to ni približno potvrdio. OSK je bio bolji protivnik, postigao jedan pogodak, promašio penal i bez problema zaustavljao pokušaje napada gostiju jer pravih akcija i prilika gotovo da nije ni bilo. Cijela momčad OSK-a bila je odlična, a posebno je impresivna bila zadnja linija.

Bila je to četvrta uzastopna pobjeda OSK-a na Golim Brdima, a u ta četiri susreta OSK je primio samo jedan pogodak.

U jučerašnjem dvoboju OSK je bio kompletan, nedostajao je samo ozlijeđeni Ivan Samardžić. U odnosu na dvoboj u Hrvacama bila je samo jedna promjena pa je tako umjesto Dolića na mjestu desnog stopera započeo Marko Bašić. Notirajmo i to da se nakon gotovo dva mjeseca u momčad vratio Ivan Norac-Kevo koji se ozlijedio u 8. kolu protiv Junaka.

Utakmica je počela odlično za našu momčad koja je povela u 5. minuti. Korner je s desne strane izveo P. Bašić-Bosi, loptu je na prvoj stativi malo dodirnuo Banić-Škojo te ona dolazi do Bašić-Šiške od čije natkoljenice ulazi u mrežu. Imao je OSK još nekoliko kornera, a u gotovo svakom su gosti "visjeli". U 23. minuti bilježimo odličan udarac N. Bašić s 20-ak metara koji je išao u same rašlje, ali loptu je u korner odbio gostujući vratar Višić.

U 34. minuti OSK je imao prigodu povećati vodstvo. Jedna duga lopta upućena je prema golu Solina, stoper gostiju Štimac sporo se vraćao, Plavša je bio brži, oduzeo loptu koja dolazi do Matijaševića, a njega u svom 16-ercu ruši drugi stoper Solina Čuljak i sudac pokazuje na bijelu točku. Loptu je uzeo upravo Matijašević, ali pucao je slabo po sredini gola te je Višić taj udarac obranio.

U 41. minuti netko od gostiju pucao je glavom sa 10-ak metara, ali to nije bilo pretjerano opasno.

Drugo poluvrijeme je bilo još manje sadržajno prigodama iako se nije igralo loše. OSK je mudro zatvorio prilaze svom golu sredinom drugog dijela uvođenjem dodatnog osigurača u vidu stopera Dolića te čekao prigodu iz kontri preko brzog Grgata. Od prigoda bilježimo tek udarac Hajdera glavom u 87. minuti kojeg je Samardžić odbio u korner.

Potom se igrala sudačka nadoknada od 6 minuta koja je sporo prolazila navijačima OSK-a, ali ipak je OSK na kraju bio taj koji se radovao.

Poslije utakmice Petar Bašić, trener OSK-a, podnio je ostavku na tu funkciju. Bosiju želimo sreću u nastavku karijere, a pred Upravom kluba je zadaća da u narednom periodu imenuje novog stratega koji će OSK povesti u drugi dio sezone. Početak 3. HNL jug zakazan je 05.03.2016. (OSK je domaćin makarskom Zmaju), no prije toga se igraju utakmice županijskog kupa. Početak priprema će vjerovatno biti sredinom siječnja.

Osim pitanja trenera treba definirati i igrački kadar, vidjeti da li tko od igrača ima namjeru otići te se shodno tome adekvatno pojačati, a i nevezano uz to plan je dovesti nekoliko pojačanja. O svemu tome ćete biti pravodobno informirani na stranicama kluba.

OSK - Solin 1:0 (1:0)

Otok - ŠC Gola Brda

Gledatelja: 150

Sudac: Zdravko Kuran (Metković). Pomoćnici: Mikica Nobilo (Blato) i Matko Babić (Opuzen). Četvrti sudac: Mišo Krešić (Metković). Delegat: Andrija Čaljkušić (Split).

Strijelac: 1:0 - Bašić-Šiško (5.)

Žuti kartoni: OSK - N. Bašić, P. Bašić-Bosi, S. Banić-Škojo, Dolić, Poljak. Solin - Čuljak, Svalina, Čule, Pezo.

OSK: Samardžić, M. Bašić, P. Bašić ml., Bašić-Šiško, Karamarko, Poljak, S. Banić-Škojo, Plavša (od 73. Dolić), Matijašević (od 83. Norac-Kevo), P. Bašić-Bosi (od 61. Grgat), N. Bašić. Klupa: Marković, A. Banić-Škojo, Vukas, I. Bašić. Trener: Petar Bašić-Bosi.

Solin: Višić, Štimac, Čuljak, Čule, Kapetanović, Svalina (od 71. Ninčević), Farić, Hajder, Pezo (od 79. Teklić), Leko (od 46. Kordić), Pavlinović. Klupa: Bebić, Bodrožić, Grubišić, Taraš. Trener: Grgica Kovač.

« » vel 2018