nedjelja, veljača 5, 2017

- Nogometaši OSK-a odigrali su treću pripremnu utakmicu, prvu na domaćem terenu. Protivnik su nam bili veliki sportski prijatelji iz Podhuma kod Livna, NK Kamešnica. Iako rezultat u ovoj fazi priprema nije bitan kažimo da je OSK slavio sa 6:1. Već nakon prvih 45 minuta bilo je 5:0 za OSK, dok su u drugom dijelu obje momčadi postigle po jedan pogodak.

Prvi nastup za seniore OSK-a upisao je kadet Roko Marinović dok su prve pogotke za OSK postigli Ivan Zebić, Ivan Katić i Marko Bašić.

OSK je započeo s Bilandžićem na golu, A. Banićem-Škojom, M. Bašićem, I. Norac-Kevom i P. Bašićem (Perom) u obrani, Poljakom i I. Bašićem kao dva zadnja vezna, desno je bio Zebić, lijevo Katić, a u vrhu napada izmjenjivali su se Bašić-Šiško i P. Bašić (Bosi). Tokom susreta dolazilo je do određenih rotacija, a u drugom dijelu ušlo je 6 igrača.

Kažimo i kako je za Kamešnicu igrao jedan bivši igrač OSK-a, Niko Pavić, koji je naš član bio u sezoni 2009/10.

OSK je u vodstvo došao u 10. minuti kada je P. Bašić (Bosi) podvalio loptu za Zebića koji je s desne strane ušao prema golu gostiju i pogodio u suprotni kut. U 14. minuti OSK je povećao vodstvo, Bašić-Šiško je srušen u kaznenom prostoru te sudac pokazuje na bijelu točku s koje je siguran bio upravo Bašić-Šiško.

Isti igrač postiže još jedan pogodak u 20. minuti, pucao je s 20-ak metara, lopta je na putu dodirnula nekoga od gostiju, dovoljno da prevari vratara.

U 28. minuti Bašić-Šiško proigrava A. Banića-Škoju koji je iskosa išao sam prema golu, da bi ga gosti srušili za novi kazneni udarac kojeg je ponovno u pogodak pretvorio Petar Bašić-Šiško.

U 41. minuti Bašić-Šiško je mogao postići još jedan pogodak nakon dodavanja P. Bašića-Bosija no bio je zamalo neprecizan. Minutu prije odlaska na odmor i peta lopta završava u mreži gostiju - P. Bašić (Bosi) je dao odliču loptu Katiću koji sjajnim udarcem iz prve pogađa u suprotne rašlje.

U drugom dijelu na prvu prigodu se čekalo do 58. minute kada je Katić proigrao Luku Milanović-Trapu koji se našao u dobroj prigodi no vratar gostiju uspio mu je obraniti udarac. U 65. minuti OSK je umalo postigao autogol nakon greške u komunikaciji između P. Bašića (Pere) i vratara Bilandžića.

U 72. minuti u novoj šansi je Milanović-Trapo, nakon ubačaja iz kuta pucao je sa 7-8 metara, a vratar gostiju efektno obranio taj udarac.

Dvije minute kasnije slična situacija, ponovno je bio korner, lopta ovaj put dolazi do Marka Bašića koji pogađa u desnu stranu za 6:0. U 78. minuti smo vidjeli odličan solo-prodor S. Banića-Škoje no završni udarac nije bio dobar, lopta je otišla preko gola.

Počasni pogodak gosti postižu u 87. minuti preko svog najboljeg strijelca Pave Čeke koji je lijepo pogodio sa 18 metara.

Nakon utakmice slijedilo je zajedničko druženje, a već su pali dogovori za ljeto i utakmice, možda i turnir. Zahvaljujemo im se na dolasku i želimo mnogo uspjeha u nastavku prvenstva.

Susret su sudili Branimir Poljak, Marijo Jadrijević i Tomislav Šentija.

OSK - Kamešnica 6:1

Otok - ŠC Gola brda

Gledatelja: 50

Sudac: Branimir Poljak (Glavice). Pomoćnici: Marijo Jadrijevič (Glavice) i Tomislav Šentija (Brnaze).

Strijelci: 1:0 - Zebić (10.), 2:0 - Bašić-Šiško s 11m (14.), 3:0 - Bašić-Šiško (20.), 4:0 - Bašić-Šiško s 11m (28.), 5:0 - Katić (44.), 6:0 - M. Bašić (74.), 6:1 - Čeko (87.).

OSK: Bilandžić, A. Banić-Škojo, M. Bašić, I. Norac-Kevo, P. Bašić (Pero), Poljak, I. Bašić, Zebić, Bašić-Šiško, Katić, P. Bašić (Bosi). Još su igrali: Vuleta, T. Norac-Kevo, Marinović, Ramljak, L. Milanović-Trapo i S. Banić-Škojo. Trener: Petar Bašić.

« » vel 2018