ponedjeljak, siječanj 30, 2017
- Seniori OSK-a u nedjelju su odigrali prvu pripremnu utakmicu u sklopu priprema za proljetni dio sezone. Protivnik je bio Kamen iz Ivanbegovine, a susret je odigran u Sinju na igralištu NK Tekstilac. Završilo je 3:0 za goste, rezultat je naravno irelevantan u ovoj fazi priprema, a i nije realan s obzirom na viđeno.

Za razliku od OSK-a koji je promašivao izgledne prilike gosti su svoje uspješno pretvarali u pogotke, a ono što je očigledno jest da OSK-u nedostaje napadač koji bi realizirao stvorene prigode. U ovom susretu nastupilo je 17 igrača, prve nastupe u dresu OSK-a upisali su Ivan Zebić i Krešimir Grgat. Uz trenera-igrača Petra Bašića još nisu nastupili Nikola Bašić, Zvonimir Grgat, Marin Karamarko te Bruno Munivrana.

Na vratima je bio Bilandžić, u obrani A. Banić-Škojo, Banić, Norac-Kevo i Ramljak. Dva zadnja vezna bili su Poljak i Zebić, ispred njih Bašić-Šiško, desno I. Bašić, lijevo Katić i u vrhu napada S. Banić-Škojo.

Prvu prigodu na susretu vidjeli smo u 12. minuti kada je netko od gostiju pucao, a Bilandžić nogom obranio nakon čega se lopta odbila u vratnicu te u teren. U 26. minuti prva prigoda za OSK, imao ju je najbolji pojedinac OSK-a Petar Bašić-Šiško čiji udarac odlazi pokraj gola. Četiri minute kasnije isti igrač je u još boljoj prigodi, prvo je Katić dodao loptu prema S. Banić-Škoji da bi ju uzeo Bašić-Šiško, sjurio se prema golu gostiju i pucao lijevom nogom no vratar gostiju odbio je to u korner.

Sveprisutni Bašić-Šiško je u novoj prigodi u 38. minuti nakon odlične lopte Stipe Banić-Škoje, gađao je veznjak OSK-a u suprotnu stranu no ponovno za malo pokraj gola.

U 40. minuti Kamen je poveo, nakon ubačaja iz kornera najbolje je skočio bivši igrač OSK-a Filip Omazić i glavom poslao loptu u mrežu.

U drugom dijelu prvu prigodu ima OSK u 54. minuti kada je pucao Bašić-Šiško na dodavanje I. Bašića, vratar gostiju brani taj udarac. Dvije minute kasnije Kamen je povećao vodstvo - nakon ubačaja s desne strane napadač gostiju ostao je sam u sredini, primio loptu i mirno zabio.

U 59. minuti pucao je Krešimir Grgat, vratar gostiju bio je dobro postavljen. Dvije minute kasnije stopostotna situacija za OSK, sjajno je Bašić-Šiško podvalio loptu za I. Bašića koji je izišao sam na vratara gostiju no pogotka nema, vratar Kamena pročitao je namjeru našeg krilnog napadača.

U 62. minuti šansa za Kamen, a u 66. minuti na drugoj strani u prigodi je bio A. Banić-Škojo koji je bio u dobroj poziciji, pucao iskosa no i ovaj put vratar gostiju izlazi kao pobjednik. U 69. minuti udarac gostiju obranio je Mačina, kao i u 76. minuti, a prije toga još jednu dobru prigodu ne koriste naši igrači - Bašić-Šiško je prošao po desnoj strani, odigrao povratnu loptu za Antu Banića-Škoju koji s nekoliko metara loše zahvaća loptu i promašuje gol.

Konačan rezultat postavljen je u 78. minuti, upućena je oštra prizemna lopta s desne strane koju nije uspio zaustaviti Mačina te gostujući igrač na drugoj vratnici nije imao težak zadatak.

Bilo je to sve od ove sadržajne utakmice, a sljedeću pripremnu utakmicu OSK igra u gostima kod drugoligaša Šibenika u srijedu u 14:30 sati.
Utakmicu su sudili Branimir Poljak, Mirko Odrljin i Tomislav Šentija.

OSK: Bilandžić, A. Banić-Škojo, Banić, I. Norac-Kevo, Ramljak, Zebić, Poljak, I. Bašić, Bašić-Šiško, Katić, S. Banić-Škojo. Još su igrali: Tadić, Grgat, M. Bašić, Mačina, Milanović-Trapo i T. Norac-Kevo. Trener: Petar Bašić.
nk-oskotok @ 21:43 |Isključeno | Komentari: 0