nedjelja, veljača 12, 2017

- Seniori OSK-a jučer su na Golim brdima igrali pripremnu utakmicu protiv Primorca iz Biograda. Bio je ovo odličan test za našu momčad, puno saznanja se dobilo sa ovom utakmicom protiv jednog jakog protivnika. Za razliku od dosadašnjih pripremnih dvoboja jučer su na raspolaganju bili svi igrači iz udarne postave. Kažimo i kako je prvi nastup za OSK upisao vratar Martin Vugdelija. Sama utakmica bila je poput prvenstvene, igralo se čvrsto, tvrdo, na trenutke možda i malo pregrubo s obzirom na karakter utakmice, ali na kraju se sve završilo u prijateljskom duhu.

Utakmica je završila bez pobjednika, 2:2 - prvi dio pripao je gostima koji su djelovali bolje nego naša momčad koja se dosta mučila sa izgradnjom igre, nije se uspjela duže sačuvati lopta, a gosti su preko raspoloženih napadača Bajića i Jančića stvarali dosta problema. U drugom dijelu OSK je zaigrao bolje, igra se ubrzala, a na kraju je naša momčad mogla i pobijediti da je bilo malo koncentracije u završnici.

Prvu prigodu na utakmici vidjeli smo u 16. minuti kada je S. Banić-Škojo proigrao Bašić-Šišku koji je ušao u 16-erac, namjestio loptu na desnu nogu i ubacio na drugu vratnicu gdje je natrčao desni bek OSK-a N. Bašić i efektno pucao iz prve, ali u vanjski dio mreže.

U 21. minuti šansa i za goste, Bajić se odlično uvukao u obranu OSK-a, pronašao si prostor, ali nije uspio uhvatiti loptu koja mu je upućena. Da jest bio bi 1 na 1 s vratarem OSK-a Bilandžićem. Tri minute kasnije gosti su poveli - nakon ubačaja iz kornera Bilandžić odbija loptu, ali igrači OSK-a su pasivni što koristi stoper gostiju Vedran Ješe te ju sa 5-6 metara nogom šalje u mrežu.

OSK je rezultat poravnao u 38. minuti - s lijeve strane ubacio je P. Bašić (Pero), lopta nakon skoka stopera gostiju i nekoga od naših igrača pada ispred S. Banića-Škoje koji bez razmišljanja puca iz prve i preciznim udarcem pogađa lijevi kut gola gostiju.

Posljednju prigodu vidjeli smo u 45. minuti kada je naša momčad odigrala lijepu akciju koju je udarcem završio Bašić-Šiško.

U 50. minuti gosti su ponovno poveli - sudac je opravdano dosudio kazneni udarac za goste nakon saplitanja njihovog napadača u izglednoj šansi, a siguran je s 11 metara bio Miletić. Do 66. minute i poravnanja rezultata nije se ništa događalo, a tada je stoper OSK-a Banić uputio odličnu dijagonalu prema Zvonimiru Grgatu koji koristi lošu reakciju vratara gostiju, dolazi do lopte prije njega, prebacuje ga te iskosa šalje loptu u praznu mrežu.

U 82. minuti nakon akcije po desnoj strani lopta dolazi do Bašića-Šiške koji iz dobre pozicije puca točno u vratara Primorca, a slična situacija bila je i u 84. minuti.

Na kraju i jedni i drugi kao i gledatelji zadovoljni viđenim, utakmica je apsolutno ispunila svoju svrhu. Po završetku utakmice uslijedilo je zajedničko druženje, a gostima želimo puno sreće u nastavku prvenstva.

OSK - Primorac (B) 2:2

Otok - ŠC Gola Brda

Gledatelja: 50

Sudac: Branimir Poljak. Pomoćnici: Tomislav Šentija i Mateo Prološčić.

Strijelci: 0:1 - Ješe (24.), 1:1 - S. Banić-Škojo (38.), 1:2 - Miletić s 11m (50.), 2:2 - Grgat (66.)

OSK: Bilandžić, N. Bašić, Banić, I. Norac-Kevo, P. Bašić (Pero), M. Bašić, Poljak, Grgat, Bašić-Šiško, P. Bašić (Bosi), S. Banić-Škojo. Još su igrali: Vugdelija, A. Banić-Škojo, Zebić, I. Bašić, Vuleta i T. Norac-Kevo. Trener: Petar Bašić.

Primorac (B): Rogić, Brzoja, Ješe, Marković, Čerina, Perica, Mrkić, Bačkov, Jančić, Malčić, Bajić. Još su igrali: Miletić, Galešić, Erlić, Colić, Zubčić, Verunica i Katuša. Trener: Elvis Brajković.

nk-oskotok @ 11:32 |Isključeno | Komentari: 0