nedjelja, svibanj 8, 2016
- OSK je upisao novu pobjedu - teško izborenu, ali zasluženu. U sklopu 30. kola 3. HNL Jug u Otoku je gostovao Kamen koji se predstavio u dobrom svjetlu no OSK je nastavio niz dobrih rezultata (7 utakmica bez poraza) te sa ova tri boda došao do 10. mjesta i 40 bodova. Obje momčadi bile su bez nekoliko standardnih igrača, a kod OSK-a su nedostajali Karamarko i I. Samardžić.

Bolje je utakmicu otvorio OSK te je već u 3. minuti opasno ispred gola gostiju - u šansi je bio Grgat. U 7. minuti glavom puca Plavša poslije ubačaja Bašić-Šiške, a u 12. minuti udarac M. Bašića nakon ubačaja iz kornera odlazi malo pokraj gola. U 23. minuti pucao je N. Bašić, a u 28. minuti prva prilika za goste - pucao je Žaja, a ispred gola opasnost otklanja jučer vrlo dobri Marko Bašić. Dva puta je za goste pokušao Jonjić, oba puta vratar Samardžić je bio dobro postavljen.

OSK je poveo u 38. minuti - P. Bašić (Bosi) je ubacio iz kornera, a glavom loptu u mrežu gostiju šalje Duje Banić koji je prije nekoliko dana proslavio 25. rođendan, a zabio je na svoj imendan.

U drugom poluvremenu OSK je podebljao vodstvo već iz prve ozbiljnije akcije - lopta koju je glavom prenio S. Banić-Škojo došla je do Plavše koji ulazi ispred čuvara te udarcem kroz noge vratara šalje loptu u mrežu.

Gosti su se potom malo probudili pa tako u 60. minuti opasno puca Perković-Šantar. Minutu poslije Kamen je smanjio - nesporazum vratara Samardžića i obrane koristi kapetan gostiju Žaja koji nema težak zadatak te šalje loptu u praznu mrežu.

Dvije minute poslije na drugoj strani puca Bašić-Šiško, lopta prolazi uz samu vratnicu. Nakon toga je bolje zaigrao Kamen te preuzeo inicijativu dok je igra OSK-a izgubila svoj smisao. U 77. minuti preko gola puca Brkan, a u 82. prilika o kojoj gosti još vjerovatno razmišljaju. Poslije kornera OSK-a uslijedila je kvalitetno izvedena kontra gostiju, s loptom je krenuo Karin, a još nekoliko igrača išlo je u završnicu. Karin se odlučio zaobići vratara OSK-a koji je čekao do zadnjeg djelića sekunde te mu odličnom reakcijom oduzeo loptu.

Do kraja je OSK imao priliku Grgata te na kraju uspješno sačuvao pogodak prednosti.

OSK-u sada slijedi zaostala utakmica - gostovanje na Korčuli kod Zmaja - taj dvoboj na rasporedu je u utorak u 15:15 sati.

OSK - Kamen 2:1

Otok - ŠC Gola brda

Gledatelja: 250

Sudac: Ivan Zdrilić (Poličnik). Pomoćnici: Josip Katuša (Raštane Donje) i Miran Maržić (Pag). Četvrti sudac: Marino Majstrović (Split). Delegat: Renato Srna (Pantin).

Strijelci: 1:0 - Banić (38.), 2:0 - Plavša (51.) 2:1 - Žaja (61.).

Žuti kartoni: OSK - Banić, N. Bašić. Kamen - Omazić, Tolić.

OSK: M. Samardžić, P. Bašić (Pero), P. Bašić (Bosi), M. Bašić, Poljak, S. Banić-Škojo, Bašić-Šiško (od 72. Norac-Kevo), N. Bašić, Grgat (od 88. A. Samardžić), Banić, Plavša (od 90. A. Banić-Škojo). Klupa: Marković, Šibenik, Vukas, Tadić. Trener: Petar Bašić (Bosi).

Kamen: Vladović, Klarić-Dračar, Majić (od 55. Karin), A. Jonjić, Vujević (od 84. Žužul), Omazić, Brkan, Žaja, Tolić, Češljar, Perković-Šantar. Klupa: Kujundžić, Kljenak, V. Jonjić. Trener: Mario Kujundžić.

nk-oskotok @ 20:19 |Isključeno | Komentari: 0