petak, srpanj 25, 2014
- U prvoj pripremnoj utakmici OSK je bio gost trećeligašu Zmaju iz Makarske.

Rezultat je na koncu bio visok, 4:0 za Makarane no sam rezultat je nebitan jer cilj ovakvih utakmica je da se vidi koje su trenutno mane ekipe da bi se iste otklonile putem treninga.

Primljeni golovi su došli dosta jeftino nakon loših reakcija igrača OSK-a. Osim toga, evidentno je da je ekipa Zmaja u ovom trenutku fizički dosta spremnija što i ne čudi s obzirom da treniraju dvaput dnevno.

Imao je i OSK svojih izglednih situacija ali bez pogotka. Dodajmo da su nedostajala dva napadača - kapetan Stipe Banić-Škojo te Jurica Romac.

Prvu priliku imaju domaćini nakon odbijene lopte poslije kornera no Samardžić je taj udarac obranio. Nakon toga se Z. Grgat sam izborio za dobru poziciju i pucao no Franić je siguran.

Zmaj je poveo u 28. minuti - doslovno iz ničega. OSK je imao napad na desnoj strani, lopta je loše proslijeđena te ju domaći branič isprve napucava napamet. Lopta je preletjela Mandaca,  a do nje dolazi Zebić i sa vrha 16-erca lob-udarcem savladava Samardžića.

Nakon toga je OSK imao priliku iz slobodnog udarca, lopta je na koncu završila na vratnici. U 64. Zmaj je povećao vodstvo - nakon kornera OSK-a vratar Franić ispucava loptu, a zahvaljujući lošoj komunikaciji igrača OSK-a do nje dolazi domaći igrač, zaobilazi Samardžića i pogađa mrežu.

Priliku za OSK nakon toga ima Marin Samardžić no njegov udarac je otišao malo iznad gola. U posljednjih 6 minuta domaća momčad postiže još dva pogotka za visoku pobjedu, a ponovno je tome kumovalo loše postavljanje OSK-ovaca.

Sve u svemu, utakmica je poslužila svojoj svrsi i Labrović je zasigurno uvidio stvari koje treba popraviti.

Za OSK su nastupili: Marijan Samardžić, Varvoda, Banić, Mandac, I. Grgat, Vardić, Vukas, A. Banić-Škojo, A. Samardžić, Plavša, Z. Grgat.

Ušli su: Z. Norac-Kevo, I. Norac-Kevo, Šimunović, Putnik, M. Samardžić, Marković, Bašić, Vladova, Žižić, Tadić, T. Samardžić.

U utorak u 18 sati OSK na Golim Brdima igra prijateljsku utakmicu protiv Solina.