nedjelja, veljača 16, 2014
 Iako rezultat na prvu ruku odaje dojam da je OSK zabilježio laganu pobjedu, to u zbilji i nije bilo tako. Barem dok je brojčano stanje na terenu bilo jednako. Sve do 38. minute i dva opravdana isključenja gostujućih igrača gledali smo ne pretjerano kvalitetnu predstavu u kojoj je OSK igrao dosta sporo i bio ispod očekivane razine. U drugom poluvremenu OSK je bez previše trošenja mirno priveo utakmicu kraju.

Na golu OSK-a danas je bio Frano Labrović, a u zadnjoj liniji Bazina, Banić, Gilić i I. Grgat. Vezni red su držali Banić-Škojo, Bašić, Šimunović i Dukić, a u napadu su igrali Labrović i Norac-Kevo. Na poluvremenu su ušli Ivan Norac-Kevo i Putnik umjesto Bazine i Labrovića. To je donijelo i neke rošade pa je tako Bašić otišao na poziciju Bazine, Gilić na poziciju I. Grgata, a I. Grgat u vezni red.

Pred otprilike 250 gledatelja sudio je Ante Pavlinović, a pomoćnici su mu bili Dražen Bodrožić i Ivan Režić. Delegat susreta je bio Tone Ajdučić.

Nakon uvodnog ispitivanja snaga prvu priliku imaju Glavice. Njihov kapetan Dragan Romac je pucao, a Labrović taj udarac obranio. OSK uzvraća u 18. minuti kada nakon ubačaja Bašića glavom puca Banić no taj udarac je lak plijen za vratara Glavica Markovića. U vodstvo OSK stiže u 22. minuti. Ivan Grgat je odlično prošao po lijevoj strani i ubacio. U skoku su bili Banić-Škojo i domaći braniči nakon čega se lopta odbija do Labrovića koji potom dodaje nečuvanom Norcu-Kevi, a iskusni Zakon ovakve prilike ne propušta te prizemnim udarcem pogađa mrežu. Ovaj pogodak je izazvao oduševljenje navijača, a posebno 15-ak Osica, skupine mladih navijača OSK-a koji će, kako su sami obećali, ubuduće davati bučnu podršku nogometašima OSK-a.

Izjednačenje je stiglo u 35. minuti kada je lijepim udarcem sa 25 metara gol postigao Dražen Batarelo.

Nakon samo tri minute OSK vraća vodstvo. Šimunović je oduzeo loptu igraču gostiju, dodao ju Banić-Škoji čiji udarac završava u bloku te se odbija do Labrovića koji lijepim udarcem sa vrha 16-erca pogađa mrežu u svom debiju za OSK. Nakon toga gostujući igrači su okružili suca tražeći prekršaj Šimunovića na početku akcije. U tome su debelo pretjerali te su im zbog odgurivanja suca, pljuvanja i hvatanja za vrat isključena dva igrača (Trpimir Vučić i Tomislav Katić). Ako je sudac i pogriješio (a držimo da nije) ovo definitivno nije način kako izraziti neslaganje sa odlukama suca. Do kraja poluvremena nije bilo prilika.

OSK je u drugom poluvremenu očekivano postigao nekoliko pogodaka te mirno priveo susret kraju. Prvi gol u drugom poluvremenu pao je u 50. minuti. Gilić je sa lijeve strane ubacio na drugu vratnicu, a Norac-Kevo glavom pogodio u mrežu gostiju. Isti igrač je imao priliku postići i hat-trick u 55. minuti no loše je reagirao. U 57. je iz okreta po sredini gola pucao I. Grgat no taj udarac nije bio pretjerano opasan. Četvrti gol za OSK je postigao Dukić u 62. minuti. Ponovno je Gilić uputio dobar centaršut, Dukić je loptu primio na prsa i preciznim udarcem poslao u mrežu.

Samo dvije minute kasnije vidjeli smo novi gol u mreži Glavica. Gilić je povukao loptu po lijevoj strani, odigrao pas za Dukića koji loptu samo prosljeđuje za Ivana Grgata, a Ivan zaobilazi Markovića i pogađa mrežu. Dodajmo da je Ivan Grgat danas zabilježio 50. nastup za OSK.

Konačan rezultat postavljen je u 83. minuti. Bašić je ubacio iz kornera,  a Banić-Škojo sa prve vratnice sjajnim udarcem glavom pogađa mrežu.

Iako OSK nije bio pravi mora se čestitati igračima OSK-a na smirenosti i zrelosti tokom cijelog susreta. A poznato je da je u lokalnim derbijima dovoljna mala iskra da se sve okrene naopako. Fizička sprema je na dobroj razini, a igra, na kakvu smo navikli, će nadamo se brzo doći.

6

Otok, ŠC Gola Brda, 16.02., 15:00, 1. kolo kupa. Gledatelja:  250.

GLAVICE Glavice

1

Suci: Ante Pavlinović, Dražen Bodrožić, Ivan Režić. Delegat: Tone Ajdučić.

Strijelci: 1:0 – Z. Norac-Kevo (22.), 1:1 – Batarelo (35.), 2:1 – J. Labrović (38.), 3:1 – Z. Norac-Kevo (50.), 4:1 – Dukić (62.), 5:1 – Grgat (64.), 6:1 – Banić-Škojo (83.)

Žuti kartoni: OSK – Banić, Šimunović