nedjelja, veljača 14, 2016
- OSK je jučer na Golim brdima odigrao prvu službenu utakmicu u 2016. godini. U pitanju je bilo 1. kolo županijskog kupa u kojemu je naša momčad ugostila susjedni Tekstilac te ih ispratila s visokih 9:1. Gosti su se dobro držali prvih 45 minuta nakon kojih je bilo 2:1, a spomenimo i kako su prvi došli u vodstvo. U drugome dijelu je pak uslijedilo demoliranje gostiju, OSK je postigao 7 pogodaka, a od toga 5 u razmaku od 11 minuta (od 74. do 85.).

Dva pogotka postigao je desni bek Ante Banić-Škojo, po jedan su dodali Petar Bašić-Šiško, Stipe Banić-Škojo, Dominik Plavša, Franko Žižić, Zvonimir Grgat, Petar Bašić (Pero) i Nikola Bašić.

Trener OSK-a Bašić jučer nije želio riskirati s Banićem koji se žalio na ozljedu, a također nije mogao računati na Hrvoja Šibenika kojemu je napukla kost u laktu.

OSK je započeo sa Samardžićem na vratima, u obrani su bili A. Banić-Škojo, M. Bašić, Karamarko i P. Bašić (Pero). Dva zadnja vezna bili su N. Bašić i Poljak, ispred njih Bašić-Šiško, desno S. Banić-Škojo, lijevo Grgat, a u vrhu napada Plavša. Sve linije su funkcionirale jako dobro, a posebno vezni red gdje je OSK dominirao. Uz dvostrukog strijelca A. Banić-Škoju s pogotkom i dvije asistencije istaknuo se Nikola Bašić.

Od samog početka domaća momčad je zagospodarila te imala nekoliko poluprilika koje nisu dovedene do kraja da bi ozbiljnije ugrozile vrata gostiju. U 24. minuti Tekstilac je poveo. U jednoj situaciji koja nije izgledala pretjerano opasno Karamarko je uklizao i srušio veznjaka gostiju Jurića te sudac opravdano pokazuje na 11 metara s kojih je bio precizan Ante Ruščić, bivši igrač OSK-a. Kad smo već kod toga spomenimo kako su još tri igrača Tekstilca nosila dres seniora OSK-a i to Marin Blažević, Stipe Perić i Joško Gugić. Od ostalih Domagoj Radman-Livaja je godinama igrao za mlađe kategorije našeg kluba.

U 28. minuti s lijeve strane pucao je Bašić-Šiško da bi u 31. minuti poravnao rezultat na 1:1. Bila je to lijepa akcija OSK-a gdje je na kraju Poljak odlično podvalio loptu za Šišku koji je izašao sam ispred Gugića i mirno poentirao. Preokret je uslijedio u 34. minuti - N. Bašić je ubacio s lijeve strane u sredinu gdje najviše skače Stipe Banić-Škojo čiji prvi udarac glavom vratar gostiju brani da bi iz drugog pokušaja kapetan OSK-a zatresao mrežu.

Nakon pet minuta igre u drugom poluvremenu OSK je povećao vodstvo. Grgat je probio po desnoj strani, ušao u 16-erac gostiju te pucao, a lopta se na kraju odbila do Dominika Plavše koji ju iz blizine šalje u mrežu.

U 66. minuti potez koji je izmamio uzdahe publike - silovito je s preko 20 metara pucao Bašić-Šiško te je lopta odsjela na gredi. Minutu poslije uslijedio je novi pogodak - P. Bašić je s lijeve strane uputio centaršut koji gostujuća obrana otklanja, ali lopta dolazi do Ante Banić-Škoje koji preciznim prizemnim udarcem s 25 metara pogađa mrežu uz pomoć vratnice.

U 74. minuti i peta je lopta završila u mreži gostiju. N. Bašić je izveo korner s lijeve strane, a u gužvi se odlično snašao junior Franko Žižić i odmjerenim udarcem glavom loptu poslao preko vratara Tekstilca. Pogoci su padali kao na traci. Već u 76. minuti je 6:1 - ubačenu loptu od strane Norac-Keve odlično je primirio Grgat te prebacio vratara gostiju.

U 78. minuti gosti su ponovno morali na centar - prekrasno je iz slobodnog udarca s 20-ak metara u rašlje pogodio Petar Bašić (Pero).

Gotovo svaki napad OSK-a je rezultirao izglednom prilikom. U 81. minuti Marin Samardžić je ubacio s lijeve strane te pronašao Antu Banić-Škoju koji se prvo lažnjakom oslobodio čuvara, a potom lagano zabio svoj drugi,  a OSK-ov osmi pogodak na dvoboju. Konačnih 9:1 postavljeno je u 85. minuti kada je poslije povratne lopte Bašić-Šiške lijevom nogom udarcem koji je dirao gredu zabio Nikola Bašić.

Osim opisanih pogodaka bilo je još nekoliko prilika za veći rezultat, no i ovako se radi o jednoj od najvećih klupskih pobjeda u povijesti. Sljedeće kolo kupa igra se sljedeći vikend, a za koji dan bi OSK trebao doznati i ime protivnika.

1. kolo kupa NSŽSD

OSK - Tekstilac 9:1 (2:1)

Otok - ŠC Gola brda

Gledatelja: 150

Sudac: Zvonimir Tomić (Split). Pomoćnici: Danijel Žižić-Gušo (Otok) i Andrija Perić (Turjaci). Delegat: Anđelko Bešker (Solin).

Strijelci: 0:1 - Ruščić s 11m (24.), 1:1 - Bašić-Šiško (31.), 2:1 - S. Banić-Škojo (34.), 3:1 - Plavša (50.), 4:1 - A. Banić-Škojo (67.), 5:1 - Žižić (74.), 6:1 - Grgat (76.), 7:1 - P. Bašić (Pero), (78.), 8:1 - A. Banić-Škojo (81.), 9:1 - N. Bašić (85.).

Žuti kartoni: OSK - Karamarko, N. Bašić. Tekstilac - Ruščić, Kelava.

OSK: Marijan Samardžić, A. Banić-Škojo, P. Bašić (Pero), Karamarko (od 67. Norac-Kevo), M. Bašić, Poljak (od 57. Žižić), N. Bašić, S. Banić-Škojo (od 67. Marin Samardžić), Plavša, Bašić-Šiško, Grgat. Klupa: I. Samardžić, Tadić, Vukas, P. Bašić-Bosi. Trener: P. Bašić-Bosi.

Tekstilac: Gugić, Kelava, Ruščić, Kotromanović, Blažević (od 73. Perkušić), Radman-Livaja, F. Runje (od 67. Marić-Drvoličanin), Perić, Veža, Jurić, Ramljak (od 55. Milanović-Litre). Klupa:Radović, P. Runje, Barać, Galić. Trener: Zlatko Runje.

« » vel 2018