nedjelja, listopad 26, 2014
OSK je jučer na svom terenu s visokih 4:0 svladao GOŠK-a iz Kaštel Gomilice te tako ubilježio prvu domaću pobjedu u ovoj sezoni. Bila je to utakmica u kojoj je ključan bio rani pogodak OSK-a.

Domaća momčad kontrolirala je ritam utakmice svih 90 minuta i odigrali zrelu utakmicu. Nedostajali su jučer Duje Banić i Bože Poljak dok je sve ostale igrač Labrović imao na raspolaganju.

U 2. minuti polupriliku ima GOŠK, no udarac Viculina je bio dosta neprecizan. Aktivan je u ovom susretu bio Zvonimir Grgat koji je prvi put pucao u 5. minuti, a lopta odlazi malo pored gola. U 10. minuti nakon kornera pucao je Z. Norac-Kevo, netko od igrača gostiju to blokira. Pet minuta poslije sa 17-18 metara pucao je Grgat, golman gostiju se ispružio i odbio taj udarac.

Ipak, u 18. minuti bio je nemoćan. Nakon dodavanja Tadića Z. Grgat je izborio poziciju za udarac te pogodio u lijevi kut udarcem sa nekih 20-ak metara. U 25. minuti OSK povećava vodstvo. Ante Banić-Škojo s desne strane uputio je jednu dijagonalu, gostujući stoper glavom odbija loptu ali samo do Vardića koji iz prve šutira lijevom nogom i također s nekih 20-ak metara pogađa gol gostiju.

U 28. minuti za goste je pucao Ercegovac, a u 32. minuti dobrom obranom istaknuo se vratar gostiju. Bašić je proigrao Z. Norca-Kevu koji je naciljao same rašlje, ali isto tako pohvale za reakciju idu i Vučici.

U drugom poluvremenu odmah u 49. minuti u velikoj je šansi Ercegovac no promašuje pravi zicer. I kako to već biva već u sljedećem napadu OSK zabija za 3:0. Lopta dolazi do Tadića koji proigrava Z. Norca-Kevu, a ovaj ostavlja povratnu loptu za natrčalog Bašića koji zabija jakim prizemnim udarcem.

U 58. minuti gostujući napadač Milić išao je sam na vratara OSK-a Samardžića koji je pročitao njegovu namjeru i obranio udarac.

U 67. minuti lukavo je lobom pokušao zabiti Z. Norac-Kevo, no vratar gostiju Zec (koji je na poluvremenu zamijenio Vučicu radi ozljede) lopta odbija u korner.

Nakon kornera pucao je S. Banić-Škojo, no ponovno je Zec siguran. Konačan rezultat postavljen je u 70. minuti kada je A. Banić-Škojo pogodio sa 17 metara u desni kut gostujućih vrata.

U sljedećem kolu OSK gostuje u Prološcu, a zbog trećeg žutog kartona morati će pauzirati Nikola Bašić.

4

Otok, ŠC Gola Brda, 25.10., 15:30, 8. kolo 1. ŽNL. Gledatelja:  100.

GOŠK Kaštel Gomilica

0

Suci: Ante Proso, Marino Majstrović, Mario Vrkić. Delegat: Mario Radić.

Strijelci: 1:0 – Grgat (18.), 2:0 – Vardić (25.), 3:0 – Bašić (51.), 4:0 – A. Banić-Škojo (70.)

Žuti kartoni: OSK – Bašić

Kapetani: Marin Samardžić, Radoslav Tomas