nedjelja, rujan 28, 2014
I u drugoj domaćoj utakmici u ovoj sezoni OSK je ubilježio poraz. Sa visokih 0:3 bolji su bili nogometaši kliškog Uskoka iako po prikazanome to i nije najrealniji rezultat. Može se reći da je OSK pobijedio samog sebe jer su sva tri gola plod pogrešaka domaćih igrača. S druge strane OSK je imao više prilika, ali očito problem slabe realizacije – koji je detektiran još na pripremama – i dalje nije riješen.

OSK je bio lišen usluga vratara Samardžića, Mandaca, I. Norac-Keve, A. Samardžića i Putnika.

Nakon uvodnog opipavanja snaga Uskok je poveo. Igrala se 10. minuta kada se Muslim lukavo ubacio ispred Banića i izborio kazneni udarac. Siguran realizator najstrože kazne bio je Žižić.

U 14. minuti u velikoj je šansi Varvoda, no pucao je točno u vratara gostiju Vidića. Dvije minute kasnije Uskok je povećao vodstvo. Netko od gostiju je niz buru poslao dugu loptu koju obrana OSK-a loše procjenjuje, a veliku priliku ne propušta realizirati Muslim.

U 29. minuti OSK ima slobodan udarac na 18 metara, a udarac Poljaka Vidić brani. U 35. minuti pucao je i Bašić malo preko gola, a u 37. minuti nakon duže akcije OSK-a škaricama je pokušao S. Banić-Škojo, no lopta odlazi malo pored gola. S druge strane pokušao je Mihovilović ali je Marković siguran.

U drugom poluvremenu OSK je tražio pogodak, imao nekoliko prilika i poluprilika, a sve nade u preokret nestale su u 58. minuti kada je M. Samardžić nesretno postigao autogol. Nakon toga su se i gosti, dotad orijentirani isključivo na obranu, razigrali te imali nekoliko kvalitetnih prilika. S druge strane za OSK su zaprijetili Šimunović i S. Banić-Škojo no što Vidić što kompliciranje igrača OSK-a su spriječili da OSK postigne barem počasni pogodak.

U sljedećem kolu OSK gostuje u Vinjanima.

Prije utakmice održana je mala svečanost. Ivan Grgat (20) odlazi na studij u Pulu te se jučer i oprostio od igranja za OSK. Tom prigodom buket mu je uručio član Uprave Dušan Norac-Kevo.

Ivan je pravo dijete kluba, svih svojih dosadašnjih 13 godina nogometne karijere proveo je na Golim Brdima, bio kapetan kroz sve mlađe kategorije, dok je za seniore nastupio 66 puta. Debitirao je sa 16 godina, 27.11.2010., a debi je okrunio i pogotkom. U jučerašnoj utakmici ponio je po prvi puta i kapetansku traku kao senior.

Ovim putem bismo mu poželjeli mnogo sreće na putu koji je ispred njega. Na putu koji zasigurno neće biti lagan te mu i mi ovim putem izražavamo podršku uz želju da ostvari sve svoje ciljeve. Za kraj se nadamo da ćemo ga u budućnosti ponovno gledati u dresu našeg i njegovog OSK-a.

OSK Otok

Otok, ŠC Gola Brda, 27.09., 16:30, 4. kolo 1. ŽNL. Gledatelja:  100.

USKOK Klis

Suci: Luka Milin, Ante Pavlinović, Mario Vrkić. Delegat: Miro Podrug.

NK OSK

Strijelci: 0:1 – Žižić sa 11m (10.), 0:2 – Muslim (16.), 0:3 – Samardžić autogol (58.)

Žuti kartoni: OSK – Bašić, Vardić

Uskok – Jerković, Galić, Buljan