subota, rujan 28, 2013
- Gorak okus nakon prošlotjednog domaćeg poraza od Vinjana igrači OSK-a su isprali današnjom pobjedom kod GOŠK-a od 3:1. Cijelu utakmicu je OSK bio bolji protivnik, brži i snažniji u duelima te je ukupno gledajući imao i više prilika.

OSK je utakmicu započeo u standardnoj 4-2-3-1 formaciji. Nakon što je Tolj zbog ozljede napustio igru u 40. minutu stopersku poziciju zauzeo je Gilić.

No, nije počelo idealno za OSK. Nakon početnog ispitivanja snaga GOŠK je došao u vodstvo. Igrala se 7. minuta kada se dogodio niz loših reakcija u obrani OSK-a. Na koncu je Keran dodao loptu Alfireviću koji sa 10 metara pogađa pod prečku.

Prvu prigodu OSK ima u 10. minuti kada Z. Grgat puca, a Zec odbija u korner. Poravnanje rezultata je stiglo u 19. minuti. I. Samardžić je dodao loptu Bašić-Šiški, a ovaj sa 23 metra snažno opalio lijevom nogom. Zec je imao loptu na ruci no udarac je bio toliko snažan da ju jednostavno nije mogao primiriti. U 30. minuti ponovno prijeti Alfirević, a dvije minute kasnije uzvraća Z. Grgat nakon ubačaja I. Grgata.

U samom finišu prvog poluvremena OSK je promašio dvije velike prilike. Prvo je Bašić-Šiško sam išao na vratara Zeca no udarac je prošao uz vratnicu. Potom isti igrač puca glavom nakon ubačaja Dukića, a zatim Banić-Škojo puca preslabo da ugrozi vrata domaćih.

OSK je u istom ritmu nastavio i u drugom poluvremenu i u 49. prijeti preko I. Grgata. U 65. Banić-Škojo puca u kut, no udarac nije dovoljno snažan. Veliku priliku u 69. ima neugodni Alfirević kada nakon ubačaja sa 15 metara iz voleja puca preko gola. OSK je poveo u 75. minuti. Veliki dio posla obavio je I. Grgat kada je požrtvovno istrčao 50 metara u šprintu, oduzeo loptu domaćem igraču i proslijedio ju Dukiću. Dukić loptu šalje do Banić-Škoje koji postiže svoj drugi pogodak u sezoni.

Domaćini su pokušali sa preskakanjem igre doći do prilike no sve te duge lopte obrana OSK-a je lako čistila. U 85. minuti sa distance je Ercegović pokušao ugroziti vrata OSK-a no udarac je išao po sredini tako da nije bilo problema za Marijana Samardžića.

U 90. nakon školski odigrane kontre postavljen je i konačan rezultat. Norac-Kevo je proigrao Z. Grgata, a ovaj ubacio za Banić-Škoju koji nema težak posao.

Bilo bi nepravedno ikoga izdvajati pošto su svi odigrali borbeno i dali sve od sebe.

GOŠK Kaštel Gomilica

1

Kaštel Gomilica, ŠC Jure Bakotić, 28.09., 16:00, 4. kolo 1. ŽNL. Gledatelja:  100.

3

Suci:Luka Grbavac, Nikola Lažeta, Stipe Divić. Delegat: Dražen Ivanković

NK GOŠK

Strijelci: 1:0 – Alfirević (7.), 1:1 – Bašić-Šiško (19.), 1:2 – Banić-Škojo (75.). 1:3 – Banić-Škojo (90.)

Žuti kartoni: GOŠK – Botica, Alfirević