nedjelja, svibanj 1, 2016
- Nogometaši OSK-a upisali su treću pobjedu u nizu te tako napravili još jedan veliki korak ka ostanku u ligi. U korektnoj utakmici OSK je slavio sa uvjerljivih 3:0 protiv Croatije iz Zmijavaca, a odličan golgeterski niz nastavio je Ivan Samardžić koji je došao do brojke od 12 prvenstvenih pogodaka. Treći pogodak postigao je Dominik Plavša. U odnosu na prošlu utakmicu bile su tri promjene. Umjesto Banića, S. i A. Banić-Škoje igrali su M. Bašić, P. Bašić (Bosi) te Plavša.

OSK je u utakmicu ušao s dosta želje te odmah pokazao da ga ništa drugo osim tri boda ne zanima. Pritisnula je naša momčad goste, a prvi udarac bilježimo u 5. minuti kada je Plavša odigrao povratnu loptu za Poljaka koji s 20-ak metara puca snažno ali iznad gola. Tri minute kasnije u šansi je Samardžić od kojeg je za djelić sekunde bio brži vratar gostiju Županović. Jedinu prigodu za goste u prvom dijelu zabilježili smo u 27. minuti kada je Begić pucao iznad gola. U 29. minuti vidjeli smo jednu brzu akciju OSK-a koju je udarcem malo iznad gola okončao Bašić-Šiško.

OSK je poveo u 42. minuti - N. Bašić je uputio loptu u 16-erac gostiju koju rukom dira Šabić te sudac pokazuje na bijelu točku s koje je precizan bio Ivan Samardžić.

Poput prvog OSK i drugo poluvrijeme otvara dosta poduzetno, s intencijom da što prije postigne drugi pogodak i odvede utakmicu u mirnije vode. Prvo je u 48. minuti zaprijetio Bašić-Šiško da bi minutu kasnije u dobroj prigodi bio Samardžić. U 53. minuti blizu pogotka bio je Grgat, njegov udarac otišao je malo pokraj vratnice.

Gosti su potom došli do daha te se oslobodili pritiska no nisu uspjeli pronaći načina kako probiti obranu OSK-a te je tako vratar OSK-a Samardžić susret završio kao neocijenjen.

Na 2:0 OSK je povisio u 71. minuti - Grgat je probio desnu stranu, odigrao povratnu loptu za Bašić-Šišku koji ju proslijeđuje do Samardžića, a napadač OSK-a udarcem isprve pogađa u rašlje sa 11-12 metara. Dvije minute kasnije riješeno je pitanje pobjednika - Samardžić je primio jednu loptu uz aut-liniju te petom proigrao Plavšu koji je sve ostalo odradio za peticu. S lakoćom se riješio Vukovića, ušao u 16-erac te iskosa s lijeve strane sjajnim udarcem pogodio u suprotne rašlje.

Do kraja je OSK imao još nekoliko prigoda, a sa ova tri boda OSK je došao do brojke od 36. Već u utorak je na rasporedu novi ispit za OSK, ide se u goste stobrečkom Primorcu.

OSK - Croatia 3:0

Otok - ŠC Gola brda

Gledatelja: 350

Sudac: Mario Soldić (Potravlje). Pomoćnici: Neven Šimunac (L. Ostrovačke) i Šime Žilić (Škabrnja). Četvrti sudac: Jerolim Čulina (Pridraga). Delegat: Roland Magzan (Split).

Strijelci: 1:0 - I. Samardžić (42.) s 11m, 2:0 - I. Samardžić (71.), 3:0 - Plavša (73.)

Žuti kartoni: OSK - M. Bašić, N. Bašić. Croatia - Županović.

OSK: M. Samardžić, Plavša, P. Bašić (Pero), Karamarko (od 79. Norac-Kevo), M. Bašić, Poljak, Bašić-Šiško, N. Bašić (od 75. Šibenik), Grgat, I. Samardžić, P. Bašić (Bosi) (od 74. S. Banić-Škojo). Klupa: Marković, A. Banić-Škojo, Vukas, A. Samardžić. Trener: P. Bašić-Bosi.

Val: Županović, Šalinović, Karoglan, Brnadić, Koštić (od 75. Mrkonjić), Vuksan, Begić, Vuković, Šabić (od 57. Pijanović), Barišić, Gudelj. Klupa: Dude, Ćapin, Kristić. Trener: Mislav Karoglan.

nk-oskotok @ 17:30 |Isključeno | Komentari: 0