utorak, lipanj 2, 2015
Tko je prije početka sezone uopće i razmišljao da bi OSK mogao osvojiti duplu krunu? Zasigurno nitko. Ni najveći optimisti. No, došli smo na korak do tog ostvarenja. A da bi se došlo pred ta "vrata raja" moralo se prijeći trnovit i težak put tijekom kojeg su igrači OSK-a pokazali karakter, nekoliko puta se vraćali iz bezizlazne situacije i na kraju izlazili uzdignutih ruku i s pjesmom na usnama.

Sadašnji igrači OSK-a zbog uspjeha koje potpisuju već su zlatnim slovima upisani u povijest OSK-a kao najbolja generacija, a imaju priliku donijeti još malo veselja kako sebi, ljudima u klubu, tako i svim simpatizerima i mještanima.

Prisjetimo se početka. Veljača, zima, i gostovanje u Vrlici. Prva službena utakmica između istoimenog domaćina i OSK-a na njihovom terenu. Utakmica u kojoj je kao trener debitirao Petar Bašić i u kojoj je pogotkom za OSK debitirao rođeni Vrličanin Nino Vučemilović-Alegić. Završilo je 6:2 za OSK, dva pogotka postigao je Nikola Bašić, a po jedan Nino Vučemilović-Alegić, Zvonimir Grgat, Bože Poljak i Alen Samardžić.

Tri dana potom utakmica međukola - susjedski derbi. Iako ove sezone nisu u istom rangu ni ova sezona nije prošla bez međusobnog službenog ogleda OSK-a i Glavica. OSK je poveo rano, preko Ivana Norca-Keve, kojemu je to bio prvijenac za OSK. Glavice su još brže izjednačile i kada se činilo da će se pobjednik odlučiti izvođenjem jedanaesteraca lukavo je mrežu gostiju pogodio Petar Bašić i odveo OSK u 2. kolo kupa.

Drugo kolo kupa OSK je vodilo u Dugopolje, kod stabilnog drugoligaša čije boje brani nekoliko bivših igrača OSK-a (Vugdelija, Bandalo, Lagator). Bila je to tvrda utakmica, taktički dobro pripremljena, a domaćini su poveli u 87. minuti iz prekida. OSK je dao sve snage u napad i do poravnanja došao u zadnjim sekundama preko Nikole Bašića. U raspucavanju s bijele točke OSK je izišao kao pobjednik te je već ovaj uspjeh odjeknuo.

Nakon toga se OSK posvetio prvenstvu, a krajem ožujka došla je utakmica četvrtfinala protiv drugog dalmatinskog drugoligaša - Imotskog. Utakmica je igrana po teškim uvjetima i bilo je pravo čudo kako se mreže nisu tresle, a i drugi put igrači OSK-a bili su uspješniji s bijele točke te "skinuli" još jednog favorita.

Utakmica sa Imotskim je bila mjesec dana nakon Dugopolja, utakmica sa Splitom više od dva mjeseca nakon utakmice sa Imotskim - sreća pa ne trebamo čekati tri mjeseca na finale s Mosorom nakon Splita. A ta utakmica sa Splitom je najveća pobjeda OSK-a u povijesti. Dobija na težini tim više ako se zna da u 70. minuti bilo 3:1 za goste i da su se naši momci vratili i poravnali rezultat te srušili Splita nakon penala. Već je dovoljno opjevana, a sad se kratko posvetimo protivniku.

Mosor iz Žrnovnice je klub koji je dugo godina bio usješan drugoligaš, a posljednje dvije sezone član je 3. HNL Jug tijekom kojih se borio za vrh. U ovoj sezoni ih je prestigao Šibenik te se nadaju kako će sezonu popraviti osvajanjem županijskog kupa. Oni su do finala ipak imali lakši put nego OSK. U prvom kolu su bili slobodni, u drugom kolu su sa 2:0 svladali Omladinca, a identičnim rezultatom u četvrtfinalu su bili bolji od Zmaja. U polufinalu su s minimalnih 1:0 svladali Hrvace, a posljednji međusobni službeni susret OSK-a i Mosora odigran je davne 2002. godine.

Spomenimo kako je član Mosora u sezoni 2010/11 bio i sadašnji trener-igrač OSK-a Petar Bašić, a osim njega bilo je još nekoliko Otočana i OSK-ovaca koji su nosili dres kockastih s Pricvića.

Današnja utakmica je u 17 sati, pozivamo sve da dođu podržati OSK u ovoj utakmici čiji eventualan pozitivan ishod donosi duplu krunu i igranje u hrvatskom nogometnom kupu.

Vidimo se na Golim Brdima!