nedjelja, travanj 10, 2016
- Seniori OSK-a jučer su osvojili tek bod na Golim brdima protiv Zagore iz Unešića, konkurenta za ostanak. Na kraju s bodom mora biti zadovoljniji OSK koji je dvaput stizao vodstvo gostiju, a pogodak za 2:2 postignut je u 93. minuti.

OSK je tako u četiri domaće utakmice osvojio isto toliko bodova te nas do kraja očito čeka naporna i teška borba za ostanak.

Što se tiče jučerašnje utakmice bila je čvrsta, s puno jakih duela i prekršaja te sudačka trojka nije imala lagan zadatak. Glavni sudac podijelio je dva isključenja (oba zbog dugih žutih) te još 9 žutih. Više šansi je imao OSK te više nema smisla ponavljati kako ovoj momčadi nedostaje jedan strijelac. Kada se trebalo reagirati (u prijelaznom roku) nije se reagiralo i sada se vide posljedice toga.

Gosti su jučer iskoristili prednost u visini (tim više je OSK-u bio bitan suspendirani Banić) te oba svoja pogotka postigli glavom nakon ubačaja dok je kod OSK-a nedostajalo mirnoće u igri. Trebalo se skoncentrirati na igru, a ne na neke u tim trenucima manje bitne stvari jer se time išlo samo na mlin gostima koji su od samog početka odugovlačili sa igrom.

Umjesto A. Banić-Škoje koji je imao tri žuta na desnom bočnom igrao je P. Bašić (Pero), a umjesto Banića je na stopera iz veznog reda vraćen M. Bašić. Ostali dio momčadi je bio više manje standardan.

Prvu prigodu bilježimo u 6. minuti kada prijeti kapetan gostiju Ante Barać. Isti igrač u 12. minuti ubacio je iz kornera, a u sredini najviše skače Petar Lela te udarcem glavom dovodi svoju momčadi u vodstvo. Lopta je pogodila vratnicu te se odbila preko gol-linije. Dvije minute kasnije OSK je imao prigodu vratiti stvari na početak no u izglednoj situaciji Ivan Samardžić puca preko gola. U 20. minuti u prigodi je bio S. Banić-Škojo da bi u 35. minuti glavom pokraj gola pucao N. Bašić nakon prodora i ubačaja Grgata. Tu loptu su svi već vidjeli u mreži. Bašić je ponovno zaprijetio u 39. minuti, a u 43. minuti došlo je do prekida od nekoliko minuta nakon što je sudac Dugandžić pokazao drugi žuti karton igraču gostiju Juri Vladoviću. Gosti su u toj situaciji poprilično burno protestirali. Do kraja poluvremena još je dva puta pucao N. Bašić.

U drugom poluvremenu gosti su postavili čvrsti blok te čekali prigode iz kontri. Srećom po OSK pa nisu imali posebno brzog i raspoloženog ofenzivnog igrača. Na prvu prigodu u drugom dijelu čekali smo do 60. minute kada je I. Samardžić proigrao Bašić-Šišku čiji udarac odlazi preko gola. Isti igrač je u 67. minuti odlično pucao, a gostujući vratar obranio taj udarac. U 74. minuti u šansi za goste bio je A. Barać, od svega korner da bi u prvoj svojoj sljedećoj akciji OSK poravnao. P. Bašić (Bosi) je ubacio s lijeve strane, a glavom loptu u mrežu gostiju šalje požrtvovni veznjak OSK-a Petar Bašić-Šiško. Nakon pogotka Bašić-Šiško je izišao iz igre, a zamijenio ga je Alen Samardžić.

U 80. minuti bilježimo udarac N. Bašića, a nakon toga još nekoliko opasnih situacija ispred gola gostiju. I onda kada je samo bilo pitanje trenutka kada će OSK povesti dogodio se šok. P. Bašić-Bosi je na 18-19 metara s leđa startao na igrača gostiju te zaradio drugi žuti karton i isključenje. Slobodni udarac izveo je A. Barać, lopta se od živog zida odbila na lijevu stranu do Mikelića koji je ubacio, a odličnim udarcem glavom mrežu OSK-a trese Barać.

Ipak, momčad OSK-a se nije predavala do zadnjih sekundi te je u 93. minuti postavljen konačan rezultat. Nakon ubačaja iz auta na desnoj strani lopta je došla na lijevu do Alena Samardžića koji se odličnom varkom oslobodio čuvara te došao u izglednu poziciju za udarac no odlučio se za još bolje rješenje - odigrao je povratnu loptu za natrčalog Zvonimira Grgata koji pogađa lijevi kut gola gostiju.

OSK sada čeka gostovanje u Sinju kod Junaka, a taj susret na rasporedu je u subotu u 16:30 sati. U toj utakmici OSK će na raspolaganju imati bolji i kvalitetniji izbor igrača, a ponovu li se dosadašnja izdanja u gostima imamo se čemu nadati.

OSK - Zagora 2:2

Otok - ŠC Gola brda

Gledatelja: 300

Sudac: Josip Dugandžić (Komin). Pomoćnici: Emil Tomašević (Ploče) i Matko Babić (Opuzen). Četvrti sudac: Mišo Krešić (Metković). Delegat: Mate Garac (Zmijavci).

Strijelci: 0:1 - Lela (12.), 1:1 - Bašić-Šiško (76.), 1:2 - A. Barać (85.), 2:2 - Grgat (93.)

Crveni kartoni: OSK - P. Bašić-Bosi. Zagora - Vladović.

Žuti kartoni: OSK - N. Bašić, P. Bašić-Pero, Karamarko. Zagora - Borzić, Ljubić, Ćaleta, A. Barać, Stojak, Živković.

OSK: Marijan Samardžić, P. Bašić (Pero), P. Bašić (Bosi), Karamarko, M. Bašić, Poljak, Bašić-Šiško (od 77. A. Samardžić), Banić-Škojo, N. Bašić, Grgat, I. Samardžić. Klupa: Marković, Tadić, Norac-Kevo, Marin Samardžić, Šibenik, Vukas. Trener: Petar Bašić-Bosi.

Zagora: Živković, Borzić, Lela, Ljubić, Mikelić, A. Barać, D. Barać (od 64. Parlov), Stojak, Kapitanović (od 90. Gizdić), Vladović, Ćaleta. Klupa: Vukić, Matetić, Pleština. Trener: Davor Višić.

nk-oskotok @ 13:23 |Isključeno | Komentari: 0