subota, studeni 7, 2015
Nogometaši OSK-a bezuspješno su apsolvirali još jednu gostujuću utakmicu. Bez 7 igrača gostovao je OSK u Žrnovnici kod Mosora te na kraju s 4:2 bio poražen od Mosora, a OSK-ov "krvnik" bio je Nino Vučemilović-Alegić, koji je prošle sezone nosio dres OSK-a, a danas je postigao hat-trick.

Zbog kartona su nedostajala oba P. Bašića, Grgat, Omazić i N. Bašić dok su ozlijeđeni Samardžić i Norac-Kevo. Obrambeni dio momčadi su činili A. Banić-Škojo, M. Bašić, Karamarko i Dolić. Ispred njih su bili Poljak i Bašić-Šiško dok su u napadu igrali Vukas, S. Banić-Škojo, Matijašević i Plavša.

Počelo je odlično za OSK - igrala se 5. minuta kada je jedna duga lopta preletjela domaću obranu, do nje je došao Matijašević, othrvao se duelu te lob udarcem svladao domaćeg vratara. Nakon toga se igralo bez prigoda sve do 19. minute kada je u odličnoj situaciji bio S. Banić-Škojo, išao sam prema vrataru domaćih koji brani njegov udarac. I umjesto 0:2 poslije tri minute je bilo 1:1. Fiorentini je centrirao s desne strane, a loptu lijepim udarcem glavom u mrežu šalje Vučemilović-Alegić.

U idućih 25 minuta nije bilo prigoda te se na odmor otišlo s 1:1. Kako je prvi dio bio siromašan prigodama bio je i drugi s tim da je Mosor za nijansu pojačao ritam svoje igre dok OSK nije uspijevao stvoriti opasnost ispred domaćeih vrata. U 68. minuti desnom stranom prošao je Vukčević te odigrao povratnu loptu za Vučemilović-Alegića koji puca po sredini gola. Igrala se 76. minuta kada je Mosor poveo - korner je s desne strane izveo Boban, a najviše u sredini je skočio Legčević i glavom poslao loptu u mrežu.

U 83. minuti isti igrač proigrava Vučemilović-Alegića koji se sjurio prema golu OSK-a, zaobišao Samardžića te loptu poslao u mrežu. Činilo se da je sve gotovo, ali nije bilo - u 86. minuti na otprilike 25 metara od gola domaćih prekršaj je iznudio požrtvovni Dolić, a prekrasan pogodak iz slobodnjaka postigao je Bože Poljak koji je prebacio živi zid i pogodio rašlje.

OSK je potom dao sve u napad, a nade u bod rasplinio je Vučemilović-Alegić svojim trećim pogotkom u prvoj minuti sudačke nadoknade.

U sljedećem kolu, u subotu, OSK na Golim Brdima dočekuje Neretvu iz Metkovića.

Mosor - OSK 4:2 (1:1)

Žrnovnica - Stadion Pricviće

Gledatelja: 100

Sudac: Luka Grbavac (Proložac Donji). Pomoćnici: Damir Silić (Dicmo) i Matko Palada (Trogir). Četvrti sudac: Damir Mladin (Omiš). Delegat: Alen Jelavić (Split).

Strijelci: 0:1 - Matijašević (5.), 1:1 - Vučemilović-Alegić (22.), 2:1 - Legčević (76.), 3:1 - Vučemilović-Alegić (83.), 3:2 - Poljak (86.), 4:2 - Vučemilović-Alegić (90.).

Žuti kartoni: Mosor - Vučemilović-Alegić, Pecotić. OSK - Matijašević.

Mosor: Butara, Šarić, Mandac, Fiorentini (od 56. Anković), Vučemilović-Alegić, Jurić, Marić, Pecotić, Barbarić (od 56. Legčević), Vukčević (od 70. Boban), Vardić. Klupa: Ćubić, Vrgoč, Maretić, Puljiz. Trener: Nikša Boljat.

OSK: Samardžić, A. Banić-Škojo, Dolić, M. Bašić, Karamarko (od 77. I. Bašić), Poljak, Bašić-Šiško, S. Banić-Škojo, Plavša, Matijašević, Vukas (od 87. Marin Samardžić ml.). Klupa: Marković, Marin Samardžić st. Trener: Petar Bašić.

nk-oskotok @ 19:42 |Isključeno | Komentari: 0