subota, rujan 22, 2012

GOŠK - OSK 1:0

Nakon prosutog vodstva prije dva tjedna u K. Gomilici protiv Trogira 1912. ni ova utakmica u K. Gomilici nije dobro završila po OSK-a.

Dominacija u 80% utakmice, besprijekorna fizička sprema, niz prilika, uz nekoliko 100%-tnih nisu bili dovoljni da OSK ugura loptu u mrežu GOŠK-a. Igra je tu, pokazalo se da znamo igrati i u gostima ali nedostaje realizacija. A u gostima se to posebno teško naplati.

Zbog ozljede Radman-Livaje, na desnom beku je zaigrao Blažević i kvalitetno je odradio svoju dionicu. I. Grgat je vraćen na svoju prirodnu poziciju (lijevo krilo) a S. Banić-Škojo u sredinu.

U 5. minuti Duje Banić nakon ubačaja Tolja najviše skače ali njegov udarac glavom završava na gredi. U 7. minuti je Dukić išao sam na Zeca ali je otišao previše u stranu i loše pucao. Prvo opasnije zbivanje pred golom OSK-a je bilo u 20. minuti.

U 23. ponovno prilika za OSK nakon ubačaja Tolja. Netko je u gužvi pucao a domaći čiste s gol-crte. GOŠK uzvraća preko Tomasa te Grbeše da bi u 42. Alfirević doveo domaće u vodstvo. Igrači OSK-a nisu do kraja ispratili prekid te je iskusni Alfirević savladao nemoćnog Samardžića. Prvih 15 minuta drugog poluvremena se GOŠK koliko-toliko držao da bi potom OSK potpuno zagospodario terenom. Nevjerojatnu je priliku propustio Norac-Kevo u 76. kad je nakon centaršuta Tolja neometan sa par metara pogodio već savladanog Zeca u nogu. U 79. isti igrač opasno puca pokraj gola.

U 81. je Porobija pokušao iz slobodnog udarca sa 35m ali je danas sjajni golman GOŠK-a udarac odbio u korner da bi u 83. navijače OSK-a bacio u očaj još jednom fenomenalnom obranom kad je udarac glavom Banića-Škoje doslovno iščupao iz kuta.

Žaliti za bodovima možemo i trebamo jer su bili ponuđeni na pladnju. Kako je spomenuto, realizacija je opet bila problem i to traje od početka prvenstva.

Ono na čemu se još treba raditi su prekidi. Prvenstveno mislim na obrambene jer igrači ne uspijevaju zadržati koncentraciju dok se sva opasnost ne raščisti.

OSK sad ima dva tjedna pripreme za Uraniu s obzirom da je naredni tjedan slobodan. Igru imamo, pronađena je dobitna formula i za domaće i za gostujuće utakmice te vjerujem da će se sve ovo vratiti u našu korist.

GOŠK K. Gomilica

1

K. Gomilica, ŠC Jure Bakotić, 4. kolo 1. ŽNL, 22.9.2012., 16:30h. Gledatelja: 100