nedjelja, kolovoz 31, 2014
- U prelijepom ambijentu Podježica u Postirama seniori OSK-a odigrali su jučer prijateljsku utakmicu, posljednju pred početak prvenstva u subotu. Generalka koja to zapravo nije jer OSK nije nastupio u najjačem sastavu. Nedostajalo je 6 igrača od kojih su neki sigurni članovi početne postave, a neki u najužem krugu.

Na raspolaganju Labrović tako nije imao Poljaka, Varvodu, Z. Grgata, Bašića, A. Banić-Škoju i Putnika.

Zbog toga je na put krenulo i nekoliko juniora te jedan kadet.

Sastav s kojim je OSK krenuo u utakmicu također je bio solidan. U obrani su tako igrali M. Samardžić, Banić, Mandac i I. Norac-Kevo. Dva zadnja vezna su bili Vardić i S. Banić-Škojo dok su naprijed ordinirali Plavša, Šimunović, I. Grgat i Z. Norac-Kevo.

Tokom cijele utakmice OSK je bio čvrst i sa jasnim planom igre te su sasvim limitirali pokušaje domaće momčadi.

OSK je rano poveo. Nakon dijagonale Marina Samardžića odlično se iza leđa obrane ubacio najbolji igrač OSK-a u prvom poluvremenu Ivan Grgat, primio loptu na prsa i rutinski poslao loptu ispod vratara domaće momčadi.

U 11. minuti nakon loše komunikacije u obrani domaćih u stopostotnoj šansi se našao upravo Grgat no ovaj put je prebacio vrata.

Prvu priliku domaća momčad ima u 21. minuti nakon pogreške obrane OSK-a, no udarac Mičanovića Samardžić je obranio.

U 35. minuti još jedna stopostotna prilika za OSK. Šimunović je dao sjajnu loptu u dubinu za Norca-Kevu koji je išao sam na vratara, ali pogotka nema, tek korner za OSK.

U 41. minuti glavom je pucao Norac-Kevo, a u 42. minuti u dobroj šansi je A. Samardžić no malo kasni.

U drugom dijelu domaća momčad je potpuno prepustila posjed lopte OSK-u čekajući svoju priliku iz kontre, prvenstveno preko lijeve strane. Pravih šansi nije bilo sve do 63. minute kada je OSK povećao vodstvo. Vukas je dodao do Banić-Škoje koji je izvrtio domaću obranu i pogodio sa 15-ak metara.

U 70. minuti velika šansa za domaću momčad. Nakon udarca iz slobodnog udarca kojeg je Samardžić obranio na loptu je natrčao domaći igrač no loše je pucao.

OSK je imao nekoliko dobrih izlazaka prema naprijed no bez pravog završnog pasa.

Smanjenje vodstva je stiglo u 83. minuti. Domaći su brzo izveli jedan prekid, lopta je došla do Jakšića koji je prošao po desnoj strani i zabio.

Do kraja su domaćini pokušali doći do poravnanja, no rezultat se nije mijenjao.

Ako nešto treba veseliti to je da se stvorilo dosta prilika, ali neke od tih se jednostavno moraju realizirati, pogotovo na gostovanjima.

OSK: Samardžić, M. Samardžić, Banić, Mandac, I. Norac-Kevo, Vardić, S. Banić-Škojo, Plavša, Šimunović, I. Grgat, Z. Norac-Kevo.

Još su igrali: A. Samardžić, Vukas, T. Samardžić, Tadić, Vladova i Čikara.