subota, svibanj 26, 2012
OSK - Vinjani 7:0 (1:0) (P. Bašić 3, Svalina, Dukić, Banić-Škojo, Varvoda)

OSK je doslovno razbio goste, posebno u drugom poluvremenu. Da su igrači OSK-a bili koncentriraniji rezultat bi bio i dvoznamenkast.

U prvih 5 minuta obje ekipe su imale nekoliko poluprilika nakon prekida. U 11min. Ruščić puca sa 18m. U 17. Bašić je odlično izbacio Varvodu u šansu, ali njegov udarac Pejić brani. Minutu kasnije udarac okušava i Radman-Livaja. Prvih pola sata je prošlo u dosadnoj, neatraktivnoj igri. U 31. sjajna kombinacija Vardića i Bašića, ali potonji loše reagira. U 32. Jović puca sa 20m. U 33. je Dukić ubacio na lijevu stranu, Varvoda je mogao birati gdje će pucati, ali je izabrao najgore rješenje, a u nastavku akcije Vardićev pokušaj iz voleja prolazi par cm od stative.

Vodstvo je stiglo u 34. minuti. Norac-Kevo je proigrao Bašić koji je povaljao braniča Vinjana i zabio. U 36. Vardić puca pored gola, a potom Jović ne koristi pomutnju u obrani OSK-a. U 42. čisti penal na Norcu-Kevi, Čurak je nijem.

Jedan od rijetkih pokušaja Vinjana u 2. poluvremenu imao je Slišković koji je u 48. pucao sa 30m. U istoj minuti Bašić je ostavio povratnu loptu za Vardića koji puca preko gola. Bašić promašuje nemoguće u 49. Išao je sam prema Pejiću i pokušao ga lobovati, ali lopta odlazi pokraj gola. Pravu minijaturu smo vidjeli u 52. u režiji Svaline koji je ispremiješao domaću obranu i zabio sa 12m. Na 3-0 u 54. glavom povisuje Dukić nakon što je Norac-Kevo ubacio i zabilježio drugu asistenciju.

U 56. Norac-Kevo je u glavnoj ulozi, ali njegov pokušaj Pejić brani. Šanse pred vratima Vinjana se nižu. U 57. Ruščić je centrirao a Norac-Kevo pokušao efektno iz voleja. U 58. Norac-Kevo dodaje Dukiću koji puca pored gola. U 61. minuti susreta Grgat dodaje Bašiću čiji je udarac prohujao iznad grede. U 63. Norac-Kevo je stigao na odbijenu loptu ali u zadnji čas netko taj pokušaj odbija u korner.

Novi gol je pao u 64. kad je Bašić prošao 4-5 igrača Vinjana i poentirao pokraj nemoćnog Pejića. U 67. je Bašić propustio priliku za hat-trick. Varvoda je ubacio, a on smirio i neometan pucao točno u Pejića. No, zato je zabio dvije minute kasnije. Primio je loptu od Banića-Škoje, naciljao i efektno zabio za 5-0. Nakon što je asistirao, u 71. Banić-Škojo je i zabio nakon ubačaja Porobije. U 72. sudac je isključio Jovića nakon dvije opomene u istoj minuti. U 78. Banić-Škojo loše puca u 100-%tnoj šansi. Konačni rezultat je postavio Varvoda u 80. nakon super asistencije Banića-Škoje. Gredu OSK-a je pogodio u 83. igrač Vinjana, Čuljak. Do kraja su za OSK prijetili Varvoda, Grgat i I. Samardžić.

Ljepši kraj nismo mogli ni zamisliti. Najveća pobjeda u ovoj sezoni, odlična igra od 30. minute pa do samog kraja, efektni potezi, prekrasni golovi. Tko god je bio na utakmici uživao je (osim ako je navijač Vinjana).

OSK: M. Samardžić, Radman-Livaja, Ruščić, Blažević, Porobija, Vardić, Varvoda, Svalina, Norac-Kevo, Bašić, Dukić.

Zamjene: Grgat, Banić-Škojo, I. Samardžić.

Vinjani: Pejić, A. Tolić, Bušić-Šontić, M. Tolić, S. Galić, Puljiz, Lozo, Jović, Slišković, J. Juroš, B. Juroš.

Zamjene: J. Galić, Čuljak.