nedjelja, travanj 14, 2013
1. Liga NSŽSD - Pioniri i ml. pioniri - 20. kolo

Ml. pioniri: OSK - Dalmatinac 0:1

Pioniri: OSK - Dalmatinac 4:2 (Tomislav Samardžić 2, Marin Samardžić 2)

Utakmica mlađih pionira nije obilovala prigodama. OSK je više imao loptu u svojim nogama no gosti su početkom drugog poluvremena zahvaljujući jednoj individualnoj pogrešci došli do 3 boda.

Što se tiče starijih pionira - utakmica nije ni krenula, a već je bilo 2:0 za OSK. Dva gola u prvih pet minuta je postigao odlični napadač Tomislav Samardžić s tim da je prvi pravo remek-djelo. Isti igrač je asistirao Marinu Samardžiću za 3:0 nekoliko minuta kasnije. Dalmatinac smanjuje krajem prvog poluvremena da bi im na startu drugog sve nade svojim drugom pogotkom ugasio M. Samardžić. Dodajmo i da je T. Samardžić propustio postići hat-trick. Naime, njegov udarac sa 11m je otišao iznad gola.

2. HNL Jug - Kadeti i juniori - 22. kolo

Kadeti: OSK - Jadran KS 1:2 (Čović)

Juniori: OSK - Jadran KS 4:2 (Bašić-Šiško 2, I. Samardžić, autogol)

Kadeti su utakmicu odigrali ispod očekivane razine, nedostajalo je agresivnosti i trke. OSK je ipak prvi poveo, zahvaljujući Roku Čoviću no u drugom poluvremenu gosti u nekoliku minuta iz dvije brze kontre sasvim preokreću rezultat. OSK je do kraja pokušao doći barem do boda no gosti su odolili svim pokušajima.

Puno zanimljivija i sadržajnija je bila utakmica juniora. OSK je bolje otvorio susret sa nekoliko pokušaja da bi u vodstvo došao u 15. minuti nakon autogola gostiju. Prethodno je iz slobodnog udarca ubacio Bašić-Šiško. Desetak minuta pred kraj poluvremena gosti izjednačuju te se sa tim rezultatom otišlo na odmor. U drugom poluvremenu je bilo dosta prilika na obje strane da bi sredinom drugog dijela stvar u svoje ruke uzeo Bašić-Šiško i zabio dva gola u 4 minuta i činilo se, riješio utakmicu. No gosti se vraćaju na gol zaostatka nakon što je lopta nakon udarca nekoga od gostiju promijenila na putu do gola promijenila smjer (netko od stopera OSK-a je pokušao blokirati udarac) i prevarila vratara. Ipak, minutu prije kraja sve riješava I. Samardžić na asistenciju Bašić-Šiške.