nedjelja, studeni 24, 2013

U posljednjoj ovogodišnjoj utakmici OSK je sa 3:0 poražen u gostima kod Mračaja. Visoki poraz je plod individualnih pogrešaka igrača te loših reakcija u napadu. Igrači OSK-a su promašivali, dok su s druge strane domaćini iskoristili svaku ponuđenu priliku te na koncu slavili.

OSK je krenuo u identičnom sastavu koji je igrao u posljednjem kolu protiv Jadrana s jednim izuzetkom – umjesto S. Banić-Škoje u prvih 11 se nakon odrađene suspenzije vratio I. Grgat. Prvo poluvrijeme je bilo manje sadržajnije od drugog. Igrači obje momčadi se nisu baš u početku snalazili na terenu koji je s obzirom na količine padalina bio dosta dobar za igru. Igralo se bez puno rizika i sa puno preskakanja igre.

U 10.minuti nakon kornera je zaprijetio Biočić no udarac glavom je išao po sredini gola i Samardžić je to bez problema obranio. OSK je stajao povučeno, a domaća ekipa nije znala kako odgovoriti na to. U 36. minuti opet je zaprijetio Biočić, ovaj puta iz daljine no udarac odlazi iznad gola. OSK je imao nekoliko dobrih izlazaka pred gol domaćih, no ubačaji ili povratne lopte nisu bile dobre te su te prilike propale.

Pred kraj poluvremena OSK je zaprijetio preko Bašić-Šiške i Gilića koji su odlični udarcima iz daljine stavili na kušnju mladog vratar domaćih koji je oba udarca odbio u korner.

Na početku drugog dijela Mračaj je poveo. Andrija Puljiz je iz slobodnog udarca pucao po sredini gola, vratar Samardžića ne reagira dobro te mu se lopta odbija, a na nju natrčava Biočić i šalje ju u mrežu.

OSK se brzo oporavio i preuzeo konce igre te dominirao nekih dvadesetak minuta  u kojima je imao vrlo dobrih prilika. Prvo je u 57. jedna svijeća završila na gredi, a Šimunović glavom sa par metara puca slabo i točno u ruke vratara Vrdoljaka. U 62. u velikoj je prilici Banić-Škojo no reagira brzopleto i udarac odlazi pokraj gola. U 66. nakon ubačaja sa desne strane Dukić malo kasni i propada još jedna dobra prigoda. U 70. je sa desne strane pucao Dukić, no A. Puljiz je u posljednji tren požrtvovno uklizao i blokirao udarac. U 77. ponovno Banić-Škojo ne reagira najbolje.

I kako to biva, ekipa koja promašuje najčešće bude kažnjena. Prvo je u 81. minuti nakon lijepe akcije domaćih sa desne strane ubacio Bago, a sa 10 metara glavom pogodio Biočić za veliko slavlje.

Treći gol u mreži OSK-a pao je u 85. minuti, a strijelac je bio Grizelj koji je pogodio sa 20-ak metara.

OSK je tako ostao na 18 bodova, odnosno 50% osvojenih bodova. U posljednjem kolu su Otočani slobodni, a treći žuti karton je dobio stoper Banić te neće biti na raspolaganju u prvoj utakmici proljetnog dijela kada OSK gostuje u Mravincima.