subota, rujan 14, 2013
Tužne i ružne scene smo vidjeli na Klisu u susretu Uskoka i OSK-a. Sjenu na zanimljivu, dinamičnu i otvorenu utakmicu bacilo je nekoliko domaćih "navijača". Nakon što je odsviran kraj prvog poluvremena drugi pomoćni sudac Vice Vidović je udaren te je glavni sudac Klarić odlučio da se utakmica neće nastaviti što je bilo i jedino ispravno rješenje nakon ovih nemilih scena.

Pitanje je kako su se uopće ti pojedinci našli u službenim prostorijama kluba no time neka se pozabave oni kojima je to i posao. Utakmica će stoga najvjerojatnije biti registrirana 3:0 za OSK-a.

Što se tiče utakmice, odnosno prvih i jedinih 45 minuta iste, vidjeli smo dva pogotka te još nekoliko dobrih prilika na obje strane. OSK-u su nedostajali Banić i Bašić no i Uskok je bio hendikepiran neigranjem nekolicine važnih igrača. OSK je od početka išao na pobjedu, igrao je napadački i to veseli.

Umjesto Banića na stoperskoj poziciji je zaigrao Ilija Samardžić, dok je I. Grgat s Bašić-Šiškom činio par zadnjih veznih. Na desnom bočnom zaigrao je Bazina.

U 4. minuti prva poluprilika OSK-a - Z. Grgat je probio desnu stranu i ubacio, a Banić-Škojo je malo kratak. U 8. minuti veliku prigodu za Uskok propušta Luka Aničić kada ne realizira situaciju 1 na 1. Uskok prijeti i u 13. minuti, no bez prevelike opasnosti po gol OSK-a.

U 19. minuti se istaknuo Samardžić dobrom obranom, pucao je Glavina. Minutu poslije za OSK prijeti Banić-Škojo no udarac odlazi po sredini gola.

U 28. minuti gužva u 16-ercu domaćih, igrači OSK-a su nekoliko puta pucali, no svi udarci su završavali u bloku. Dvije minute iza toga Uskok je poveo. Lijepo su odigrali akciju po lijevoj strani koju je udarcem sa 17 metara završio Ćaleta.

Vodstvo Uskoka nije dugo trajalo, već u 37. minuti OSK je izjednačio. Bašić-Šiško je oduzeo jednu loptu, prošao igrača Uskoka i šutirao iskosa. Vratar Vidić loptu odbija, a na nju natrčava Norac-Kevo i zakucava ju u mrežu. Bio je ovo njegov četvrti pogodak u dva kola, no neće mu se računati.

Do kraja nije bilo većih uzbuđenja.

Uskok Klis

1

Klis, ŠC Iza grada, 14.09., 17:00, 2. kolo 1. ŽNL. Gledatelja:  100. Prekid u 45. minuti