subota, svibanj 5, 2012
       OSK - Glavice 4:1 (1:0) (Banić-Škojo, Radman-Livaja, Marin Samardžić, Grgat)

OSK je odnio i drugu pobjedu u dva ovosezonska derbija sa Glavicama. Osim u prvih nekoliko minuta prvog i sredinom drugog dijela kad su Glavice malo bolje stajale na terenu, utakmica je protekla u dominaciji OSK-a. Glavice su u teškoj situaciji jer ih očekuju teške utakmice, a po onome što su danas prikazali malo toga mogu očekivati u tim utakmicama.

Odmah na početku susreta Jerkan puca iz slobodnog, lopta se odbija od živog zida i dobija neugodnu putanju. Izgledalo je da ide u mrežu, ali srećom je ipak završila samo u korneru. U 7. min neugodan pokušaj Vukovića, Samardžić brani. OSK prvu šansu ima u 9. minuti kada nakon ubačaja Radmana-Livaje Norac-Kevo glavom puca pored gola. U 14. opet prijeti mladi Vuković.

3 minute kasnije OSK dolazi u vodstvo. Bašić je ubacio iz slobodnog udarca, Blaževićev udarac glavom Labrović brani, ali se lopta odbija do Banića-Škoje koji sa 10-ak metara zabija po sredini gola. U 24. minuti Bašić je dao sjajnu dugu loptu za Banića-Škoju koji puca snažno i efektno, ali Labrović brani. U 34. Bašić, koji je zadužen za sve prekid, ubacuje iz slobodnog za Blaževića koji sa 13m puca po sredini gola. U 39. opet je na sceni Bašić kada pogađa stativu iz slobodnog udarca sa 25m.

Trener gostiju na poluvremenu vrši dvostruku izmjenu, ali to nije donijelo ploda. Ali zato 51. minuta donosi povećanje vodstva OSK-a. Bašić je iz kornera kratko dodao Vardiću koji centrira na drugu stranu gdje se nalazi Marin Samardžić. Veznjak OSK-a glavom vraća loptu u sredinu do Radmana-Livaje koji ju ljevicom neobranjivo zakucava pod gredu. U 56. Svalina puca glavom iznad gola.

10 minuta nakon drugog gola pao je i treći. Porobija je izveo slobodni udarac, a u gužvi se najbolje snalazi Marin Samardžić koji zabija sa 15m.

Nakon ovog gola je pala igra OSK-a. Igrači su se malo opustili vjerujući da je 3:0 dovoljan rezultat. To su gosti kaznili u 67. kad je J. Romac proigrao Vukovića koji zabija u bliži kut. U 83. odličan pokušaj Bašića iz daljine. Dvije minute poslije Grgat postavlja konačan rezultat. Svalina je dao odličnu loptu u prostor za Bašića koji felšom centrira na lijevu stranu gdje Grgat uklizava i zabija za velikih 4:1. U 87. dobar udarac Dedića-Lokme iz slobodnog. Zadnju šansu OSK ima u 90, ali Varvoda sebično reagira kad puca iz teške pozicije umjesto da asistira Bašiću koji je neometan čekao na 10m.

Još treba dodati da je zbog ozljede izašao Vardić, nadamo se da nije nešto ozbiljnije u pitanju.

OSK: Marijan Samardžić, Radman-Livaja, Ruščić, Blažević, Porobija, Vardić, Varvoda, Marin Samardžić, Norac-Kevo, Bašić, Banić-Škojo.

Zamjene: Svalina, Grgat, Šipić.

Glavice: Labrović, Vučić, Gaurina, Poljak, Gusić, Dedić-Lokma, Jerkan, J. Romac, D. Romac, Vitić, Vuković.

Zamjene: P. Romac, Čović, Banić.