srijeda, prosinac 21, 2016
- Prije 25 dana završila je jesenska polusezona nakon koje se OSK nalazi na 8. mjestu s 26 bodova. Učinak je to s kojim se može biti zadovoljan jer je učinjen napredak u odnosu na prošlu sezonu. Nije da se nije moglo i bolje, ali splet raznoraznih okolnosti smanjio je mogućnosti.

Pripreme su započele 20. srpnja, a klub su napustili tek Marijan Samardžić i Hrvoje Šibenik. Što na početku što tokom priprema pristiglo je 9 igrača - vratari Bilandžić i Munivrana, Jelić, Ramljak, Vardić, Šipić, Katić, Karamarko i Lipotić. Dakle, izuzev Jelića i Vardića koji se nije dugo zadržao svi relativno neiskusni i neafirmirani igrači.

Pripreme su bile raznovrsne, uz terene ŠC Gola brda koristio se Gradski bazen u Sinju, teratana itd. Atmosfera je uistinu bila odlična i radna, bez iskakanja pojedinaca iz sustava. Prve pripremne utakmice odigrane su u sklopu Memorijalnog turnira u Otoku, potom se gostovalo u Trilju kod NK Trilja kojemu je to bila prva povijesna utakmica. Nakon toga su odigrane utakmice u Tučepima protiv Jadrana, u Podhumu protiv Kamešnice i u Glavicama protiv istoimenog domaćina. Uz 6 utakmica odrađeno je još 37 treninga, a Bašićev stožer su još činili Stipe Tomić te Zdravko Ćurković.

Brzo je došao početak prvenstva, a u prva dva kola zabilježena su dva remija i to protiv klubova s kojima se OSK prvi put susretao - dubrovačkim GOŠK-om i Zadrom. Posebno ostaje žal za utakmicu sa Zadrom gdje je OSK u posljednjim sekundama ispustio vodstvo i ostao bez boda.

Buletu je zato platio Jadrana iz Ploča kojega je OSK na njegovom terenu počastio "peticom". Potom je rutinski svladan Zmaj iz Blata da bi uslijedila dva uzastopna gostujuća poraza - u Kaštelima kod Vala i na Poljudu od Hajduka II. Nije to očito puno djelovalo na našu momčad koja je povezala tri uzastopne pobjede - Zmaj (M), Neretva i Orkan. U tim trenucima je OSK bio vodeći na tablici.

Nažalost, na red su došla i tri poraza, a razlog je ono što smo spomenuli u uvodu - naime, OSK je ostao bez Ivana Samardžića koji zbog posla nije više mogao participirati, Petra Bašića koji je otišao u Grčku dok je Petru Bašiću-Šiški započeo fakultet radi kojeg nije mogao redovito trenirati. Osim njih ozljedio se Marko Bašić koji je van stroja bio više od mjesec dana. Tri poraza su bila od Kamena, Primorca (B) i Junaka, a posebno gorak okus ostavio je onaj od Primorca gdje je OSK vodio 2:0 i izgubio 3:2.

Nakon toga je ostvarena domaća pobjeda protiv stobrečkog Primorca, a nakon toga se doživio težak poraz od 6:0 u Hrvacama. U posljednja tri jesenska kola OSK je ostvario dvije pobjede - na Golim brdima su svladani Croatija i Omiš dok se izgubilo na gostovanju kod Neretvanca s minimalnih 1:0.

Sve u svemu dobar učinak OSK-a kako smo kazali i uvodu. Očekivanja su da se taj učinak ponovi i na proljeće i da OSK mirno brodi trećeligaškim vodama.

I sada malo statistike - ostvareno je 8 pobjeda od čega 6 na Golim brdima,a  dvije u gostima. Po jedan remi ostvaren je na Golim brdima i gostima dok je od 7 poraza 1 bio na Golim brdima, a 6 u gostima.

Postignuto je 25 golova od čega 16 na Golim brdima, a 9 u gostima. Primljena su 24 pogotka od čega 8 na Golim brdima, a 16 u gostima.

Naša momčad zaradila je 46 opomena i 5 isključenja.

NASTUPI

16 - Bilandžić, Bašić-Šiško, P. Bašić (Bosi)

15 - S. Banić-Škojo

14 - Banić, Karamarko, Norac-Kevo

13 - Poljak, Grgat, I. Bašić, Lipotić

12 - N. Bašić

11 - M. Bašić, Jelić

9 - Tadić

8 - P. Bašić (Pero)

7 - I. Samardžić

4 - A. Banić-Škojo, Katić, Ramljak

2 - T. Samardžić, A. Samardžić, Šipić

1 - Munivrana, Vukas, M. Samardžić.

STRIJELCI

9 golova - Petar Bašić-Šiško

3 gola - Ivan Samardžić, Dražen Jelić

2 gola -  Ivan Lipotić, Stipe Banić-Škojo, Ivan Norac-Kevo, Ivica Bašić