nedjelja, srpanj 13, 2014
Prvo izdanje Memorijalnog turnira „Luka Erceg i Ivan Kamber“ održano je 1992. godine i najstariji je memorijal u Repblici Hrvatskoj koji se igra u spomen na poginule branitelje.

Prvo mjesto te godine osvojila je ekipa „Sunshine“ Dicmo, drugo mjesto „Cor unum“, a treće „Ned Kelly“.

Spomenute ekipe kao i sudačke ekipe su dobile čekove koje su po vlastitom izboru uručili obiteljima nastradalih branitelja. Također, sva dobit od turnira (oko 30 tisuća kuna) prebačena je u fond Crvenog križa te je dodijeljena obiteljima (ukupno 27) poginulih branitelja sa područja Općine Sinj u jednakom iznosu.

Sve je počelo nakon skupa Inicijativnog odbora memorijalnog turnira koji je održan 25. svibnja 1992. godine. Skup je održan u prostorijama NK OSK pod presjedanjem Dušana Vire. Prvo je utvrđen termin održavanja turnira i to od 8. do 25. kolovoza.
Drugi zadatak je bio osnivanje, odbora, tj. komisija za organizaciju turnira.

U natjecateljskoj komisiju su bili: Ivan Maroš (predsjednik), Ante Laco, Drago Gašpar, Davor Benja, Marko Botica i Zlatko Maleš. Pričuvni članovi su bili: Branko Samardžić, Miljenko Pupić-Bakrač, Jure Vrdoljak i Luka Vugdelija.

U sudačkoj komisiji su bili: Ante Laco, Branko Matić i Alen Kovačić.
Odlučeno je da utakmice sude po dva suca.

U komisiji za marketing i propagandu su bili: Ljiljo Vrdoljak (predsjednik), Mate Krce, Josip Richter, Joško Bošnjak, f. Vatroslav Vugdelija, Luka Grgat, Ante Vidić, Božo Mušterić, Vjeko Barać, Vicencije Bauk, Josip Smoljo, Pavao Budimir, Dušan Milanović-Litre, Mate Jukić, Jerko Blajić i Toni Paštar.

U kulturno zabavnoj komisiji su bili: Mojmir Čačija (predsjednik), Vjeko Barać, Dinko Frankini i Stipe Delonga.

U komisiji za protokol su bili: Ivan Vuleta (predsjednik), Luka Grgat i Stipe Vuleta.

U komisiji za nadzor su bili: Damir Bilokapić (predsjednik), Davor Benja, Ivan Jukić i Ivan Samardžić.

U Izvršnom odboru su bili: Branko Samardžić (predsjednik), Ivan Samardžić (tajnik), Ivan Maroš, Ljiljo Vrdoljak, Ivan Vuleta, Mojmir Čačija, Damir Bilokapić, Dušan Viro, f. Vatroslav Vugdelija, Zlatko Maleš i Luka Grgat.

U Organizacijskom odboru su bili: Joško Bošnjak i Dušan Viro.
Donesena je tom prigodom odluka da se ukupni prihod turnira namijeni u dobrotvorne svrhe i to kao pomoć djeci pokojnih hrvatskih vojnika sa područja Općine Sinj.

9. lipnja 1992. održana je i sjednica Izvršnog odbora turnira na kojoj je prezentiran tok organizacija i pripreme turnira.
Utvrđen je datum početka i trajanja prijava kao i kotizacija za prijavu pa je tako odlučeno da se prijave vrše od 10. srpnja do 1. kolovoza uz kotizaciju od 5 000 HRD po ekipi (100 kuna po današnjoj valuti). Prijave su se vršile u NK OSK te u Alka klubu u Sinju. Ukupno se prijavilo 25 ekipa.

Financiranje turnira su pomogli devet donatora, dvadeset sponzora, dobrohotna društva i pojedinci, mještani Otoka i gosti dobrohotnim prilozima na revijalnoj utakmici OSK-Hajduk (1:7) te Društvo Cetinjana u Splitu i Zagrebu.

Turnir su između ostalih pomogli: OŠ Kamešnica, Lutrija Hrvatske, Fond za šport Općine Sinj, Z.Z. „Privrednik“ Split, Caffe bar „Centar“ Trilj, Dom zdravlja Sinj, HDZ, RO „Ljekarna“ Sinj, P.P „Goldy“, P.P. „Čaporice“ – Trilj, „Naše misto“ Gala, , Republički fond zdravstvenog osiguranja zadravstva Hrvatske – ispostava Sinj, „Simag“ Sinj, P.P. „Čelink“ Vedrine, P.P. „Drvopromet“ Sinj, P.P „G & I“ – Sinj, T.P. „Konkurent“ Sinj, D.P „Mljekara“ Split, „Kutrilin“ Sinj, „Lanterna“ Dicmo, P.P. „Provo“ Cista Provo, „Chemo d.o.o.“ Dicmo i mnogi drugi.

Treba napomenuti da se turnir organizirao i odigrao u vrlo nepovoljno vrijeme glede sigurnosne situacije u Dalmaciji te su postignuti rezultati stoga zadovoljavajući. Učinjen je maksimum moguć u tom trenutku i jedino što možemo jest zahvaliti se inicijatorima pokretanja ovog turnira koji je garancija da se branitelji koji su dali živote za slobodu Hrvatske neće zaboraviti.

nk-oskotok @ 15:21 |Komentiraj | Komentari: 0
« » sij 2018