subota, listopad 19, 2013

Igrači OSK-a su mještanima Općine Otok na najljepši način čestitali dan Općine – pobjedom 3:0 protiv Uranije. Na koncu je to bila zaslužena pobjeda OSK-a iako je igra u prvom poluvremenu bila ispod svake razine. Drugo poluvrijeme je donijelo poboljšanje u igri, na terenu je postojala samo jedna ekipa i sva 3 boda su zasluženo ostala u Otoku. Nakon odrađenih kazni radi crvenih kartona u kadar su se vratili Zvonimir Norac-Kevo i Alen Runje. Upravo je Norac-Kevo popunio rupu nastalu ozljedom Z. Grgata te je i postigao prvi pogodak na susretu. Još su strijelci bili Bašić-Šiško i Dukić.

OSK je prvi put zaprijetio u 5. minuti preki Bašić-Šiške čiji je udarac iz slobodnog udarca kojeg je sam i izborio otišao pored gola. U 7. minuti je lijepo po desnoj strani prošao Banić-Škojo i ubacio, a Norac-Kevo u padu puca po sredini gola. U 14. minuti OSK je poveo. Sa lijeve strane ubacio je Gilić, glavom je pucao Banić-Škojo, a gostujući vratar loše reagira i lopta dolazi do Norac-Keve koji sa 12 metara pogađa mrežu.

Gosti su najbolju šansu imali u 25. minuti kada je brzonogi Topić probio lijevu stranu i došao u odličnu poziciju, no umjesto odigravanje povratne lopte izabrao je udarac iz teške pozicije i tako je ta situacija propala.

Ostatak prvog poluvremena protekao je u lošoj i rastrganoj igri bez prilika.

Već na otvaranju drugog poluvremena OSK je zaprijetio preko Šiške nakon brze akcije u nekoliko dodavanja. U 52. stopostotna prilika za OSK, točnije za Banić-Škoju. Dukić je pucao, a lopta se odbila kapetanu OSK-a koji umjesto prazan gol pogađa stativu. U 56. Bašić-Šiško je odlično pucao iz slobodnog udarca no sjajno je reagirao i vratar Uranije. No u 58. minuti bio je nemoćan – Dukić je dodao loptu Bašić-Šiški koji se lakoćom oslobodio jednog čuvara, namjestio loptu na lijevu nogu i plasirao loptu u suprotni kut sa 18 metara.

Četiri minute kasnije postavljen je konačan rezultat. Varvoda je pucao, a lopta se odbija od Dukića i mijenja smjer te vara gostujuću obranu i vratara. Do kraja je OSK dominirao, imao nekoliko kvalitetno izrađenih akcija no rezultat se nije mijenjao.

U sljedećem kolu OSK igra u gostima kod Postira.