subota, svibanj 19, 2012
Kako sam spomenuo u prethodnom članku, ružno je danas bilo u Prološcu. Mučna i nezdrava atmosfera je vladala nad Šarampovim.

Čuo sam dosta priča o tome, ali nisam mislio da je to u tolikom itenzitetu kakav sam doživio. Ovakve scene u 21. stoljeću, prema ljudima koji su došli pošteno odigrati utakmicu su vrlo žalosne. Često sam slušao priče starijih koji su pričali o utakmicama sličnim ovima, ali mislio sam da je to daleko iza nas.

Prvo, suci su bili vrlo pristrani i unijeli su veliku nervozu. Ne mogu reći da sam iznenađen time, jer je u ovoj sezoni već bilo dosta slučajeva gdje je Mladost bila pogurnuta.

Zar nije realno za očekivati da ekipa koja cilja na treću ligu pobijedi na svom terenu bez pomoći sudaca? Očito njima samima nije što dosta govori o njihovom povjerenju u same sebe. Sve to navodi na zaključak da im ipak nije mjesto na trećoj poziciji.

Igrači Mladosti su u većini bili korektni, ali je i njih u nekim trenucima nažalost ponijela atmosfera sa tribina pa su se na ružne načine odnosili prema sportskim prijateljima od kojih su neki skupa s njima branili boje Mladosti.

Uprava domaćeg kluba je također vrijeđala igrače OSK-a psujući ih. Žalosno je što ima takvih ljudi u nogometu zbog kojih smo i tu gdje jesmo. Njima sigurno nogomet nije u prvom planu. Ti ljudi su pozivali na linč prema igračima OSK-a. Prema igračima OSK-a koji su bili vrlo korektni.

Posebna priča su pak navijači. Svjestan sam da su navijači specifični, ali iz nekoliko pojedinaca je jednostavno isijavala mržnja. Prvo želim razjasniti da ne želim generalizirati. Većina navijača Mladosti (bivši članovi Mladosti, a danas OSK-a tvrde da ovoliko navijača nije bilo ni kad su se borili za ostanak u trećoj. Razlog tome ne znam) su korektni, to mogu potvrditi. Ali jedna manjina baca ružnu sliku i ostavlja tužan dojam na taj klub. Ne želim nikoga unaprijed osuđivati i etiketirati, pogotovo osobe koje ne poznajem. No, ne mogu ne spomenuti jednog "gospodina" koji se od samog početka okomio na Petra Bašić i Zvonimira Norca-Kevu. Pogotovo je bilo neugodno slušati povike prema Bašiću koji je prošle sezone igrao za Mladost i koji je svojim pogocima donio dosta bodova Mladosti. Zašto nisu ostali u ligi, Bašić sigurno nije kriv već druge osobe. No, to sad nije tema.

Spomenuti navijač Mladosti je bio nekoliko metara do mene dok su s druge strane bili također navijači Mladosti koji su vrlo realni. Vidjelo se da im je neugodno zbog svega toga te su i sami pokušali smiriti tu osobu. Nažalost, bezuspješno.

Osim njega, mora se spomenuti i grupa od 20 navijača Mladosti na suprotnoj strani. Oni su također imali pik na Bašića hukajući mu i skandirajući mu da je cigan. Nisu poštedili ni službene osobe OSK-a, a nažalost ni trenera Pavića koji ih je sve donedavno vodio. Okomili su se i na sam Otok (kojeg vjerujem, ne bi znali pronaći na zemljovidu). Što nakon svega misliti o njima osim da imaju teške komplekse?

Bacali su petarde na igrače OSK-a i ubacivali su lopte dok je napad OSK-a bio u tijeku. U jednom trenutku je vratar Samardžić loptu namjerno ispucao daleko preko igrališta. Spomenuti realni navijači su rekli, citiram: "Dobro je i napravio, i ja bih isto".

Nakon završetka utakmice, onaj navijač (ako ga se uopće tako može nazvati) je krenuo obračunati se s Bašićem. Od toga nije bilo ništa, ali nije bilo teško predvidjeti ishod.

Također, domaćini nisu osigurali snimatelja tako da ova današnja krađa nije zabilježena. OSK-u ova utakmica ionako nije ništa značila pa čudi toliki strah domaćih. Osobno bih radije potpisao poraz od 5-0 negoli pogazio svoj obraz. To su danas domaćini učinili.

Nakon završetka utakmice, nekoliko desetaka navijača Mladosti su čekali igrače OSK-a ispred prostorija kluba. Da nije bilo policijaca koji su zaštitili igrače OSK-a do autobusa, bilo bi još ružnijih scena.

Eh, Kikaševi sinovi...Kikaš bi danas bio žalostan.

Policija je zbilja ozbiljno shvatila situacija (i jest bila ozbiljna) te je pratila autobus OSK-a sve do Studenaca.

Pitam se, kome je to potrebno? Zar se ne bi na ovim utakmicama trebala sklopiti nova poznanstva i slično? Zašto se ponašati neprijateljski prema ljudima koji su samo došli pošteno odraditi svoju utakmicu?

Umjesto da ove niže lige budu mjesto gdje će se moći zabaviti, nasmijati i opustiti ,pojedinci su doveli do nemilih scena. Što je najgore, oni koji su zakuhali vjerojatno neće ni doći u Otok. Tako vam je to.

Neki su spominjali da je to zbog svega što se događalo u Otoku prije nekoliko mjeseci. Tvrde da su napadanuti neki ljudi iz Prološca. S obzirom da sam bio prisutan na toj utakmici, mogu potvrditi da nikakvih udaranja nije bilo. Sve je ostalo na verbalnom konfliktu (kojeg su također izazvali gostujući navijači bacajući pirotehnička sredstva prema navijačima OSK-a i prema kluupi OSK-a). Što su oni sebi iscenirali u glavi, ne znam, ali ovo gore napisano je jedina istina.

Nisam puno u nogometnim krugovima, ali dosad nisam doživio goru situaciju. Nadam se će tako i ostati.

Na kraju ću spomenuti da sam ponosan na igrače OSK-a koji su bili iznimno korektni i nisu uprljali OSK-ovo ime.

nk-oskotok @ 22:23 |Komentiraj | Komentari: 5 | Prikaži komentare
« » vel 2018